Popálenina, co na ni?

rulfici4
12. bře 2014

potrebuji poradit co na popaleninu?jsem krava nevim co jsem delala ale oparila jsem si dlan a prsty a mezi nima varici polivkou takze ta je ted po cely kuchyni i strepy.ruku jsem chladila asi 15 minut pod tekouci vodou jenze stale to dost pali nebo boli nevim nejde to urcit mirne natekly a zarudly a doma nic nemam chladiveho

jenny.kay
12. bře 2014

@rulfici4 ta ledová voda je základ, to jsi udělala dobře. Pak je skvělý Fenistil, ale ten je potřeba aplikovat celkem rychle po spálení. Na hojení potom Panthenol.

kajalka
12. bře 2014

Dobrý by mohl být bílý jogurt.

rulfici4
autor
12. bře 2014

tak to budu muset vydrzet az do vecera nez prijede manzel aby zajel teda do lekarny ja do ty ruky nic nevemu :/ natoh zkdybych mela tlacit kocar :/

lucieandrlova
12. bře 2014

@rulfici4 rozbít vajíčko a bílkem potřít postižené místo....

jahodnice
12. bře 2014

@rulfici4 chladit,chladit,pak je dobra calciova mast,je bez předpisu, volně prodejná

petrajurinova
12. bře 2014

@rulfici4 teď už je pozdě, ale třeba pro příště, nebo pro jiné - mám od prababičky skvělý tip na okamžité schlazení a ošetření drobných popálenin v kuchyni (pokud neslízá kůže). Hned jak se to stane, tak jenom chladnou vodou (ne úplně ledovou) opláchnout a napatlat obyčejnou plnotučnou hořčicí, zchladí to, neztéká a většinou to zabrání vytvoření puchýře. Mám to mockrát ozkoušené, fakt to funguje.

rulfici4
autor
12. bře 2014

vsem moc dekuji

katyxq
12. bře 2014

Hemagel - namazat, zalepit, podle potřeby vyměnit. Je drahý, ale spotřeba ho je malá a fakt funguje, urychluje hojení a nedělají se pak ošklivé jizvy. Já ho mám malou tubičku v lékárničce pořád, právě na popáleniny, ale i na řezné rány, odřeniny.

gosa22
12. bře 2014

fajn je i Sudocream...navíc i na dětské prdelky 😉