Poplatky za vyšetření v těhotenství. Kolik platíte?

akras
15. led 2008

Ahoj holky,
zajímalo by mě, kolik platíte za ultrazvuky, fotky, prosvícení šíje miminka a jiné služby u doktora. Jsem v 7tt těhotenství a příští týden jdu k doktorce, tak abych věděla, co můžu čekat a porovnat s ostatními. Toto téma jsem nenašla, tak snad nezabírám místo 😉 Děkuji moc za každé informace. 🙂

many
15. led 2008

tak teď vůbec nevím kolik se platí a jestli platíme i my těhotné za návštěvu,já jdu až ve čtvrtek,ale taky by mě to zajímalo,jinak poprvé jsem měla fotku zdarma a další stojí prý 50,- ale asi jak kde,se na to pak poptáš 😉 jinak u zubařky jsem byla v listopadě a řekla mi,že mám nárok i po novém roce na druhou prohlídku zdarma,že ji platit nebudu,takže ty budeš mít obě dvě zdarma 😀

kalerat
15. led 2008

prohlídky v těhotenství jsou zadarmo, i u zubaře 2x za těhotenství 🙂 Kolik si účtuje za ultrazvuky to je asi individuální...

liby1
15. led 2008

u nás za ultrazvuk si neúčtuje doktor nic a fotku mi dá vždycky 🙂

pavlinka3
15. led 2008

v těhotenství se za vyšetření (týkající se těhotenství) neplatí - veškeré ultrazvuky, vyšetření čípku, test na cukrovku......pouze pokud by těhotná dostala chřipku a šla k obvoďákovi, tak zaplatí, nebo kdyby si zlomila ruku, tak taky zaplatí....prostě pokud se to týká pravidelných těhu prohlídek, tak se neplatí nic

jo a ten zubař je pro těhulku 2x za těhu fakt zdarma 🙂

a ta fotka z UTZ záleží na doktorovi, kolik si za ní řekne....moje gyndr. za ní už několik let chce 50,-

apfele
15. led 2008

Ahoj, já byla včera na své první prohlídce a platila jsem 30kč, jinak až dostanu těhu průkazku už platit nebudu. Za fotku můj doktor chce 50,- a za určení pohlaví 150,- .

akras
autor
15. led 2008

Dík za odpovědi. zajímalo by mě konkrétně to prosvícení šíje.Mám info, že za to moje Dr. chtěla dost velikou částku, tak aby nás to těhotenství nezruinovalo 😀, tak jen jestli je to běžné nebo ne. Dík moc

mobina
15. led 2008

Akras je možné, že ti nabídne nadstandardní služby v těhu a bude za to chtít peníze. Děvčata tu myslím platívají kolem 1000 Kč. Já neplatila nic a za fotku chce taky 50 Kč.

anta
15. led 2008

Já zatím měla vše zadarmo, jen fotku jsem si platila v gennetu, ta stála 150,- Kč, ale veškerá vyšetření fakt byla zadarmo. Nevím o tom, že by se něco mělo platit. Pavlinka - cože? Já když čapnu chřipajznu, tak budu u obvoďáka platit jako těhotná??? O tom nic nevím. Já jsem chřipajznu ještě tedy neměla a doufám, že ji nečapnu, ale myslela jsem , že když jsem těhotná, že bych neměla platit nic ani u obvoďáka.

kalerat
15. led 2008

Anta já jsem taky u obvoďáka platila 🙂

licina
15. led 2008

Já jsem u dr neplatila.
Za screening v prvním trimestru jsem platila 500 Kč a foto jsem dostala zdarma....

nimmo
15. led 2008

anta: neplati se za prohlidky spojene s tehotenstvim, coz chripka neni 😀

za to vysetreni NT se plati, pokud ti nenapise doporuceni tvuj gynekolog, v praze je to asi 1400 Kc, mne ho napsal - ale musela jsem ho o to poprosit, takze sem neplatila
jinak platim jen za fotky z utz 100 kc

sluninka
15. led 2008

no a já zaplatim 3100,- a mám v tom všechny UTZ, vyšetření,ošetření,zašetření,došetření 😀

ene
15. led 2008

Za urceni pohlavi 150? To je spatny vtip? 😲 Pohlavi kontroluje tak jako tak vzdycky, tak to si uctuje 150 Kc za vetu "je to kluk/holka"? Ty jo, spatny obor jsem si vybrala 😅

mery.luu
15. led 2008

Ahojky,
tak já jsem za prosvícení šíje neplatila nic - a to musel Dr. 15 min čekat, až se mimísek otočí do té správné polohy 😉 Za screening v I. trimestru jsem platila jen za odběry 300,- . Dalších 300,- jsem platila za první vypálení ultrazvuku na DVD - potom každé další dovypálení bude stát 150,- . Jinak se už myslím u nás neplatí nic...

pavlina05
15. led 2008

Ahoj ! 😀
Tak já platím vždy za fotku 30kč.
Za NT screening v Brně jsem platila1250kč.

roxxxana
16. led 2008

Já jsem si pořídila zlatou kartu za 3000, platnou celý rok 2008 a mám v tom naprosto všechny návštěvy ordinace se vším všudy i s fotkama z utz, konzultace po telefonu, dokonce jsem dostala zadarmo vitamíny. Nebylo to povinný, ale řekli jsme si s manželem, že do mimíska investujeme :o)

akras
autor
16. led 2008

Holky, dík všem za příspěvky 🙂 Za to NT si prý moje dr.účtuje 1500,-, tak mi to přišlo úplně šílený, ale jak koukám je to sice víc než u ostatních ale zase ne o tolik ve srovnání např. s Pavlinou. Uvidím, s doktorkou jsem opravdu spokojená, ale zas kdyby to opravdu překračovalo meze únosnosti a našich finančních možností.....ještě se ozmylí,m. Možná bych taky uvítala nějaký "předplatný" na celé těhotenství, aby už v tom bylo vše. Každopádně všem děkuji 🙂

lu777
16. led 2008

to prosvícení šíje je nadstandard, já platila 1,200 Kč

ale pozor, aby Ti to neúčtoval někdo kdo to nedělá odborně, ale jen tak po straně v běžné ordinaci.. je potřeba jít k někomu kdo na to má certifikát, mělo by to být tam, kde dělají tzv. velké ultrazvuky, tedy utz v 13., 20. a 30. týdnu těhu 😉
v Praze je to např. Pronatal nebo Gennet, Motol apod.

akras
autor
16. led 2008

Hm, to jsou věci. je vidět, jak člověk není v těhle věceh sběhlý a jak snadno by ze sebe nechal tahat peníze ☹
Už fakt nevím...asi bude nejlepší počkat a uvidím. Bohužel nejsem zrovna z těch, kdo by se uměl ozvat, že tohle teda ne, takže nevím, jak to dopadne, až mi to nabídne a já z ní budu tahat info o tom, jestli na to má certifikáty...to zas budu mít strach, aby pak na mě nebyla naštvaná... 😒 Asi si s tím dělám zbytečně nervy, prostě to nějak dopadne. Každopádně dík za upozornění 🙂

sosi
17. led 2008

No tak s poplatkama...za NT screening jsem v brně platila 1250Kč (jak už psala pavlina05) minulý týden jsem začala běhat po vyšetření s vysokým tlakem a těhotenskou cukrovkou a jak na Obilným trhu ( na interně) tak i v Bohunicích (na diabetologii) platím při každé návštěvě 30Kč a můžu se odvolávat na těhotenství jak chci... 😠
Jediný co neplatím je klasická těhotenská poradna u své gynekoložky.

cipin
17. led 2008

Jak vidím, tak je to všude jinak... Já jsem platila jen 50 Kč za obrázek z UZ, jinak zatím nic... Tak doufám, že to tak bude i dál 😀

bakule
17. led 2008

ahoj holky, co jsem vyzkoumala od dr. tak prohlídky těhu jsou zdarma. pokud přijde mamča poprvé , dr. ji prohlídně a oznámí, že je těhotná, tak ještě zaplatí 30,-, od další návštěvy nic. a když jde těhui třeba se zlomenou rukou, tak platí taky poplatek. jinak UZ mám u své dr. zdarma, ale u bývalého dr. jsem platiila 100,-. v Gennetu taky 150,-za velký UZ, jak píšou holky.asi jak to každý má. 😉

okurka11
17. led 2008

Krásný den všem, tak já jsem v 16tt a screning v 1. trimestru jsem neplatila. U mojí gynekoložky vždy platím fotku 60,- kč, ultrazvuk mi dělá pokaždé, ale ještě jsem za něho neplatila. Jednou jsem k ní přišla mimo poradnu, potřebovala jsem vyšetřit a poplatek 30,- Kč jsem zaplatit musela a bylo mi zděleno, že těhotné neplatí jenom pravidelné poradny, ale vše co je mimo tak ano, teda kromě 2x zubaře, jinak vše i to co se týká těhotenství, třeba zvýšený tlak, cukrovka atd. Já jsem pojištěnec VZP a na jejích stránkách jsem se dočetla, že těhotné nemají platit vůbec nikde, tak jsem z toho trošku blbá, jo a ještě se u u mojí gynekolžky platí 200,- Kč když chce být tatínek u ultrazvuku, protože se to dělá po pracovní době.

anta
17. led 2008

Tak já vím, že těhotenství není nemoc, ač mám někdy pocit, že manžel se tak ke mně někdy chová. 😅 Ale stejně počítám s tím, že až půjdu na UZV v tom 20. týdnu, že nic platit nebudu ne? Chřipajznu jsem tedy nechytla, zatím a klepu na dřevu (jééé to mi ta hlava pěkně duní 😀 ) a držím se ze všech sil. Kdy se vlastě počítá teplota jako zvýšená? Může chřipka nějak ublížit mimísovi? Už si ho nosím dost dlouho a tak o něj nechci přijít 🙂

many
17. led 2008

tak já dnes byla a vůbec nic jsem neplatila akorát za fotku nechtěla sestra 50,- ale 100,- ☹

anta
17. led 2008

Many, z toho si nic nedělej, já jsem za první fotku u gyndaře neplatila vůbec nic, v gennetu jsem vyplázla 150,- Kč, to bylo minulý rok, tak bůh ví, za kolik to budeme mít tentokrát, ale tu fotku chci chci chci 🙂

many
17. led 2008

já taky ne,doktorka mi řekla,že první je zdarma a další se platí 😉 a jak jsem byla ve 13.t na screeningu,tak jsem dostala 3 fotečky,ale zase screening stál 1 400,- tak co by nedal fotky zdarma 😀

anta
17. led 2008

No to je jasná páka, teda holka, koukám 21.tt, to se ti to ale nějak krátí, ne? No co, stejně mě předběhneš, ty už porodíš a já budu teprve trpět 😀 😀 😉

many
17. led 2008

😀 😀 😀 😀

lakme
17. led 2008

Já jsem u prvního doktora platila za každou fotku z UTZ 150kč, navíc mě nechtěl poslat ani na NT za kterých bych bez doporučení platila dalších 1400kč. Za velký UTZ bych taky zaplatila.
Takže jsem přešla k jiné Dr. , na NT mě poslala aniž bych ji vůbec musela říci, stejně tak na na velký UTZ ve 20tt vše do Gennetu, tam mi taky dělali triple. Za fotku v Gennetu jsem platila 150kč, ale s tím za co jsem platila u prvního Dr. se kvalita obrázku nedá srovnat. Gennet to tiskne na fotopapír ve vetším formátu, u bývalého Dr. to byl jen obrázek co vyjede přímo z mašiny, malinkatý na slabém papíře.
Zatím jsem u ní za prohlídku po Novém roce nic neplatila. I když jsem na jedné naplánované na gynekologii byla, sestra mi říkala, že v těhotenství se nic neplatí, když jsem se ptala jestli si mám vytisknout kupon z automatu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru