Poporodní deprese, nespavost

pavla944
19. led 2021

Ahoj holky, jsem totálně vyčerpána :( Nemůžu absolutně spát a začínám mít úzkosti. Měla jsem v průběhu těhotenství také deprese a teď po porodu znovu. Asi ten stres a všechno. Jsme v nemocnici skoro 6 den a já naspala cca 5 hodin spánku. Tělo spát chce, ale hlava vůbec. Nejdříve jsem měla strach z porodu, pak hlučnou spolubydlící, další noc bolesti z tabletky na vyvolání porodu, poté jsem další noc rodila, další křičel malý a další už jsem nemohla zabrat, i když malého měly sestřičky a já měla klid. Přes den jsou tu samé kontroly apod. a jeste k tomu kojení každé 3 hodiny…Dostala jsem i nějakou tabletku a stejně nic. Myslela jsem si, že je to tím nevyspanim, ale začínám si myslet, ze mám opět deprese. Ze bylo spoustu stresovych situaci během pár dnů. Jsem z toho na nervy a to nemocniční prostředí to akorát podporuje. Nejhorší je, že nevím, kdy nás pustí domů, jelikož se u malého začíná projevovat žloutenka. Doktorum jsem vše řekla, byla u mě už i psycholozka. Ale asi bych tu potřebovala někoho cely den :,( Mam strach, ze tady z toho zešílím, když tu budeme déle :,( :,( :,(

martiniquest
19. led 2021

@pavla944 negativni reverz? Zloutenka se da resit i ambulantne

pavla944
autor
19. led 2021

@martiniquest jak to myslíte?

michaelarousova
19. led 2021

@pavla944 uplne vim o cem mluvis☺️ Byla jsem v porodnici 14 dni bez navstev jen manzel na hodku denne a bylo to sileny..bohuzel pomohl az odjezd domu☺️Kazdopadne ja ke konci chodila ven ☺️ Dali mi vzd na dobu bez kojeni propustku..dost me to tehdy pomohlo☺️ Trochu vzduchu a hned se lepe spalo☺️

martiniquest
19. led 2021

@pavla944 Proste bych s pediatrem probrala jine moznosti lecby zloutenky s ohledem na Vas psychicky stav. Ja z porodnice musela taky odejit. Byla jsem tam dve noci a nedala jsem to psychicky a se spanim. Odesla jsem, i kdyz mi mala nepribirala. Vedela jsem, ze musim, jinak se mi nerozjede laktace

maaaadlaaaaa
19. led 2021

@pavla944 souhlasím s @martiniquest taky to mám tak v plánu, kdyby něco. Jinak já teď během těhu, když už nespím několikátou noc a vím, že tělo chce a hlava nevypne, dám si homeopaticky sirup Seděli a. Mohou těhotné a spím ani nevím jak. Je od jednoho roku, takže nevím jak s užíváním po porodu, ale možná by pomohl. Nevyřeší ti psychiku, ale odpocineš si.

klokanka31
19. led 2021

@pavla944 Souhlasím s holkama, běž domů na reverz. Teda pokud u malého není žloutenka silná. Moje malá měla tu slabou co má snad každý novorozenec, a normálně jsme šly domů hned, měla jsem ambulantní porod.

mi35
19. led 2021

Zkuste se podívat na web Úsměv mámy. Zabývají se problematikou poporodní deprese a deprese v mateřství. Jsou tam kontakty, myslím, i na krizovou intervenci.

amazonkajanik
19. led 2021

Taky souhlasím s @martiniquest. Měla jsem problém s kojením,kluk nepribiral a sestra se chovala,jako že je víc,než doktor. Když primář dětského viděl, že mám slzy v očích,zeptal se,jak daleko to máme do nemocnice,kdo je náš pediatr a v klidu oznámil,že po obědě můžeme domů. Dnes bych té sestře kluka nejradši přivezla ukázat,páč tenkrát po rozhodnutí primáře prohlásila,že si ohrožuji dítě. Doma to bylo lepší,sice jsem to kojení nezachránila a ve 3 měsících odstav ,ale doma je doma a kluk rostl ukázkově...