Poradíte silný lék na nervozitu z dítěte a jeho chování?

limonada
4. kvě 2014

Bylinné léky s obsahen meduňky, máty a třezalky mi nezabírají.

amallie
4. kvě 2014

Asi neurol, ale nepises o jaké dítě jde, nejlépe by asi bylo se mi vyhýbat, pokud se teda nejedna o tvoje dítě? Pokud jo a mas z nej nervy, tak bych šla k psychiatrovi.

jarunkaxyz1
4. kvě 2014

pokud je to silné, tak pak navštívit psychologa-psychiatra a může předepsat třeba Sertralin na úzkost, ale myslím, že by bylo lepší a účinnější než se ládovat léky kvůli takovémuto rádoby problému, zkusit nějakou relaxaci, vypnutí, odreagování.....a zkusit příčiny jeho chování řešit 😉

lv
4. kvě 2014

silný a účinný lék? rozhodně jít k odborníkovy, ne se spoléhat na 100x100 rad holek odsud, včetně mě, jen načtené nformace..k lékařům, když se tito nebude zdát, tak k dalším..

zamilovanadonej
5. kvě 2014

Lexaurin, ale je na předpis, a přesně jak píší holky- chce to odbornou pomoc.

petrajurinova
5. kvě 2014

@limonada pokud se jedná o občasné jednorázové nervové vypětí tak je na zklidnění silné nervozity dobrý Guajacuran (volně prodejný v lékárnách), máme ho jako pohotovost v lékárničce v práci, když někoho opravdu hodně vytočí klient, nebo před stresujícím jednáním s vedením. Ale rozhodně to není na pravidelné užívání nebo řešení dlouhodobého vypětí. Pokud jsi "nervní" z vlastního dítěte skoro trvale, chce to odbornou pomoc, nebo aspoň 1x do týdne dítě svěřit někomu úplně jinému a sama se aktivně věnovat sportu u kterého se řádně zapotíš - nemusíš zrovna zvedat činky, stačí si vytyčit trasu (klidně i v klidnější části města) a projít ji rychlou chůzí, nebo mírným klusem.
Pro okamžité uklidnění se je dobré mít po ruce nějaký papír (třeba reklamní leták) a ve chvíli kdy tě chytnou nervy tak ho prudce a rozhodně roztrhat na co nejmenší kousíčky - když nám to doporučoval antistresový trenér, tak jsem tomu nevěřila, ale opravdu to dost dobře uklidňuje (a rychleji než prášky).

pluba
5. kvě 2014

@limonada Přidejte se do iniciativy "Pošli to dál", je tam ještě poslední volné místo (viz jeden z posledních příspěvků v mém blogu - má 23 komentářů). A věřte, že to nesouvisí jen zdánlivě - dočtete se.

nae
5. kvě 2014

@limonada Horčík (100 mg ráno, naobed, večer) - aspoň týždeň takéto silné dávky, viac vitamínu D (podľa toho, či kojíš/fajčíš/apod.)