Poraďte mi prosím, co mi pomůže na svědění tam dole?

maki600
22. srp 2015

Ahoj jsem 4 mesice po porodu a zacalo me silene svedit tam dole nemam vytok a je to hrozne cervene na gyn.mi daly masticky a nepomohly zanet to neni
v lete jsem se koupala hodne v bazenech . prosim poradte mi nekdo co by to mohlo byt ze sexu to neni to vim :o)

treba to uz nekdo zazil dekuji moc uz nemuzu ani moc chodit a s prckem jen lezet nejde😀

olusenka
22. srp 2015

nenapadá mě, co by to mohlo být jiného než zánět různého původu. Na gynekologii měli udělat kultivaci, ne? Tak záleží na nálezu. Jaká je příčina. Mě vždy pomohl na zánět Jenamazol, kupuju si ho sama v lékárně, to když mám zánět opakovaně, je to širokospektrý přípravek.
To, co mi ale dali na gyndě, to mi pomohlo téměř vždy, pokud ne, zavolám tam/dojdu znovu a dají něco jiného.
A dobrý je i (hlavně preventivně, třeba právě po sexu nebo koupání venku) Fermalac Vaginal.

fykyska
22. srp 2015

znova na gyndu a nasadit jinou léčbu, udělat stěry a kultivaci z moče..
Může se jednat o cokoliv, kvasinky rády zpusobují svědění a zarudnutí zevního genitálu , ale může to být i bakterie typu e-coli, enterokok , streptokok atp ..
Mnoho z těhlech bakterií se přirozeně vyskytuje nejen ve vagině, ale při přemnožení způsobují různé svědivé problémy. Lehce se pak kdejaká sebevíc čistotná žena může udrbat k zoufalství...
Urea nebo mycoplasmata, chlamydie atp také opakovaně a rády způsobují záněty a nepříjemný diskomfort v intimních partiích.
Podle toho co to je se nasadí léčba.. macmiror,boraxové globule, gyno-pevaryl ,canesten, antibiotika,candibene,jenamazol apod
Dlouhodobě je dobré používat laktobacily, ty se mohou kdykoliv po kojení, po porodu , v těhotenství a nebo lyzáty ,ale ty se dávají až podle toho pokud se opakovaně objevuje určitý druh bakteriea za určitých podmínek...Koupele v heřmánku, balvněné spodní prádlo, dlouhodobě se pak dají používát prostředky ve formě čípků nebo mastí na okyselení a udržení přirozeného poševního prostředí jako je ginexid, vitagin C , různé fermalaky , ale to až když je zaléčený akutní problém, 1,2x týdně se okoupat v octové vodě ( lžička octa na 1l vody)..

Rozhodně bych se vyvarovala, tamponu namočenému v jogurtu, nějakém oleji nebo tea tree ten sliznici akorát vysušší..
Tohle chce doktora, a pokud si s tím jeden neví rady navštívit druhého.
Může to být i alergická reakce např. lubrikační gely, kondomy aj.
Často se tohle stává z různých sexuálních praktik, orální sex, anální ale to snad rozumní lidé dirky jen tak nestřídají 😀
Špatné utření, zapaření, sauny bazény imunita
Partner by měl být taky přeléčen i od něj se může žena nakazit i přesto že je věrný..
tělo po porodu reaguje jinak a sliznice jsou citlivější a všechno vevnitř je takové jiné 🙂

jetynka
22. srp 2015

taky to vypadá na poradny zánět vnějších rodidel, , co nejdříve k dr. nechat si udělat kultivaci, omezit sladké protože to mají rady kvasinky, omezit mýdlo při hygieně tam dole a nesexovat.

werik153
23. srp 2015

Mě pomohlo hodně na svědění VITAgyn C - stojí asi 300,- Jinak bych zašla znova na gyndu, když by to byl velký zánět tak se to pak může rozšířit až do vaječníku...Jinak jak píšou holky, nejíst sladký a kynutý - věci kde je droždí...

zuzikuzlik
23. srp 2015

mela jsem taky a hlavně z bazenu...mě zabral aloe vera spray a koncentrat z aloe vera... 🙂 brzké uzdravení je to nepříjemné ☹