Povolené pánevní dno, pomohlo vám cvičení a kuličky?

pavlas1984
29. čer 2016

Ahoj všem,
jsem 8 týdnů po porodu a mám celkem problém s hodně povoleným pánevním dnem 😕 😕 😕 . Začala jsem cvičit, koupila si kuličky a taky vaginální činku. Zajímalo by mě, jestli některá měla podobný problém a pokud ano, zda vám cvičení a kuličky pomohly a do jaké míry. Chtěla bych to tam mít jako dřív... 🙂

soyevita
29. čer 2016

@pavlas1984 A jaký máš přesně problém?8 týdnu po porodu je zbytečné dělat nějaké závěry 😉

pavlas1984
autor
2. črc 2016

@soyevita No, jak to popsat... jsem tam dole hooodně velká, což je znát hlavně při sexu a při každém kýchnutí "učurkávám". Dr. říkal, že určitě cvičit a používat pomůcky, neřekl mi ale, jestli se to dá upravit do původního stavu.

soyevita
2. črc 2016

@pavlas1984 Což to učůrávání se dá operativně spravit.Ve většině případů operace pomůže.Nedávno jsem se o tom bavila s kamarádkou,je zdravotník.Já zaplať Pán Bůh problém nemám,ale to neznamená ,že po 4dítěti na to nebudu stejně.Jinak cvičit ,cvičit a cvičit.Já posilovala pánevní dno,i když jsem třeba stála ve frontě....Určitě se to zlepší,netrap se .Děj tomu čas

verinikki
12. srp 2016

Můžu se zeptat, jaké kuličky máš?
Já mám podobný problém, ale jsem tedy už rok a půl po porodu, snažím se cvičit, ale právě uvažuju nad kuličkami pro posílení i mimo cvičení - teď jsem nově objevila katalog dedry a tam mi přijdou super🙂, https://www.dedra.cz/cs/iw8050-intimwellness-yo... jsou celosilikonové a dvě s různou hmotností, po registraci přes odkaz vychází na 540 Kč, má někdo zkušenost?
Kámoška mi ještě doporučovala že má hodně levné z DM, ale ty jsou spojeny provázkem, což mi přijde málo hygienické - má je někdo doma? Verča

belenka9
4. srp 2023

Ahoj, mam dotaz, zacala jsem spinit a dnes krvacet po zavedeni venusinych kulicek.Mam strach, jestli je to normalni reakce.Cyklus uz nemam pravidelny, je mi 51 roku.Mate nektera s timto zkusenost?Diky za odpovedi.

belenka9
4. srp 2023

Jake mate zkusenosti s kulickami?Ja ted po zavedeni zacala krvacet.Jsem z toho rozhozena, jestli je to normalni reakce.Je mi 51 roku, cyklus nepravidelny.