Mé zdraví
kammka
15. čer 2014

Praskání pat, co se vám osvědčilo jako prevence?

Je to stejné každý rok, jak sundám ponožky a vlezu do sandálů, během pár dní mi začne hrubnout kůže na nohou a popraskají mi paty.. Mažu, brousím, za chvíli je to stejné. Když zkouším hledat na netu, vyjedou mi jen reklamní články, máte někdo nějakou osvědčenou metodu, jak kůži změkčovat, aby netvrdla a nerohovatěla?? díky moc..
alik1983
15. čer 2014
Me se osvedcilo jen mazat, mazat a mazat kdykoliv muzes. Hodne dobra je na to vazelina a nebo jeden krem na popraskane paty od Shollu, ten byl nejlepsi. No a pak taky namazat na noc a navleknout ponozky. Jinak paty praskaji hlavne tim, ze jsou hole, takze se doporucuje i ted v lete chodit doma v ponozkach. Ja chodim v tech nizkych. 🙂
zickemartina
15. čer 2014
Mazat vazelinou a v lete chodim na pedikuru, lazen s moskou soli a potom promazat, nosim ponozky, treba jen ty silonove, ale to spis protoze se mi delaji kuri oka
rumca
16. čer 2014
ahojky někde jsem četla že snad bepanthen pomahá i na rozpraskané paty. 🙂
nuvialab
16. čer 2014
Osobně se mi také osvědčila vazelína - pomáhá večer namočit nohy do teplé vody (10 - 15 minut), osušit a poté vmasírovat směs trochy vazelíny a šťávy s jednoho citronu (je to jemná kyselina, která ještě více pomůže odbourat mrtvou kůži). A druhý den ráno oškrabat a večer zase znovu 😎

Důležité je dělat to často a ideálně začít co nejdříve, dokud té ztvrdlé kůže ještě není tolik.

Snad to pomůže.
karos
16. čer 2014
namazat měsíčkovou mastí a zabalit nohy do fresh folie a nechat na noc... opakovat třeba 2x do týdne.
jankadudova
16. čer 2014
Neutrogena specialni na paty. Napatlat na noc a ponozky tenke. Celkem to pomaha.
mamkamarketa
16. čer 2014
Kokosovy olej

Začni psát odpověď...

Odešli