• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Praskání pat, co se vám osvědčilo jako prevence?

16. června 2014 
Je to stejné každý rok, jak sundám ponožky a vlezu do sandálů, během pár dní mi začne hrubnout kůže na nohou a popraskají mi paty.. Mažu, brousím, za chvíli je to stejné. Když zkouším hledat na netu, vyjedou mi jen reklamní články, máte někdo nějakou osvědčenou metodu, jak kůži změkčovat, aby netvrdla a nerohovatěla?? díky moc..
15. čer 2014 ve 23:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Me se osvedcilo jen mazat, mazat a mazat kdykoliv muzes. Hodne dobra je na to vazelina a nebo jeden krem na popraskane paty od Shollu, ten byl nejlepsi. No a pak taky namazat na noc a navleknout ponozky. Jinak paty praskaji hlavne tim, ze jsou hole, takze se doporucuje i ted v lete chodit doma v ponozkach. Ja chodim v tech nizkych. :slight_smile:
15. čer 2014 ve 23:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Mazat vazelinou a v lete chodim na pedikuru, lazen s moskou soli a potom promazat, nosim ponozky, treba jen ty silonove, ale to spis protoze se mi delaji kuri oka
16. čer 2014 v 01:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojky někde jsem četla že snad bepanthen pomahá i na rozpraskané paty. :slight_smile:
16. čer 2014 v 09:22  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Osobně se mi také osvědčila vazelína - pomáhá večer namočit nohy do teplé vody (10 - 15 minut), osušit a poté vmasírovat směs trochy vazelíny a šťávy s jednoho citronu (je to jemná kyselina, která ještě více pomůže odbourat mrtvou kůži). A druhý den ráno oškrabat a večer zase znovu :sunglasses:

Důležité je dělat to často a ideálně začít co nejdříve, dokud té ztvrdlé kůže ještě není tolik.

Snad to pomůže.
16. čer 2014 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
namazat měsíčkovou mastí a zabalit nohy do fresh folie a nechat na noc... opakovat třeba 2x do týdne.
16. čer 2014 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neutrogena specialni na paty. Napatlat na noc a ponozky tenke. Celkem to pomaha.
16. čer 2014 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kokosovy olej
16. čer 2014 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek