Praskání pat, co se vám osvědčilo jako prevence?

kammka
15. čer 2014

Je to stejné každý rok, jak sundám ponožky a vlezu do sandálů, během pár dní mi začne hrubnout kůže na nohou a popraskají mi paty.. Mažu, brousím, za chvíli je to stejné. Když zkouším hledat na netu, vyjedou mi jen reklamní články, máte někdo nějakou osvědčenou metodu, jak kůži změkčovat, aby netvrdla a nerohovatěla?? díky moc..

alik1983
15. čer 2014

Me se osvedcilo jen mazat, mazat a mazat kdykoliv muzes. Hodne dobra je na to vazelina a nebo jeden krem na popraskane paty od Shollu, ten byl nejlepsi. No a pak taky namazat na noc a navleknout ponozky. Jinak paty praskaji hlavne tim, ze jsou hole, takze se doporucuje i ted v lete chodit doma v ponozkach. Ja chodim v tech nizkych. 🙂

zickemartina
15. čer 2014

Mazat vazelinou a v lete chodim na pedikuru, lazen s moskou soli a potom promazat, nosim ponozky, treba jen ty silonove, ale to spis protoze se mi delaji kuri oka

rumca
16. čer 2014

ahojky někde jsem četla že snad bepanthen pomahá i na rozpraskané paty. 🙂

nuvialab
16. čer 2014

Osobně se mi také osvědčila vazelína - pomáhá večer namočit nohy do teplé vody (10 - 15 minut), osušit a poté vmasírovat směs trochy vazelíny a šťávy s jednoho citronu (je to jemná kyselina, která ještě více pomůže odbourat mrtvou kůži). A druhý den ráno oškrabat a večer zase znovu 😎

Důležité je dělat to často a ideálně začít co nejdříve, dokud té ztvrdlé kůže ještě není tolik.

Snad to pomůže.

karos
16. čer 2014

namazat měsíčkovou mastí a zabalit nohy do fresh folie a nechat na noc... opakovat třeba 2x do týdne.

jankadudova
16. čer 2014

Neutrogena specialni na paty. Napatlat na noc a ponozky tenke. Celkem to pomaha.

mamkamarketa
16. čer 2014

Kokosovy olej

zelenaesmolda
4. srp 2019

ozivim diskuzi,nekdo nejakou radu na popraskane paty?

jitkaem
4. srp 2019

@zelenaesmolda nezkousela jsem, ale co zkusit ty Parasoftin ponozky? Ale vubec netusim, zda funguje 🤔

lucie01
4. srp 2019

Mě se osvědčily krémy na paty ( nohy ) z Avonu ...jiného výrobce jsem nezkoušela. Ale podle mě jde prostě o to mazat, mazat a zase mazat a může to být cokoliv.

zelenaesmolda
4. srp 2019

@lucie01
diky,Avon me vubec nenapadl,nemam k nim moc duveru 🙂

hankaros
4. srp 2019

Za mě detsky bepanten, hlavně na noc.

1eso1
4. srp 2019

@zelenaesmolda krém od Scholl přímo na paty. Na něj nedám dopustit

anehap
4. srp 2019

Používám vazelínu s měsíčkem z DM a jsem spokojená😉

ladus88
4. srp 2019

Pravidelná pedikúra

ladyhacek
4. srp 2019

Měsíčkova indulona prevence, rakytníkova když je hůř 🙂

@hankaros zkusím děkuji. Mám tu od narození syna načatý a on se neopruzuje 😉

Já v létě nesnesu ponožky na spaní, ale zkusím

patmouse
4. srp 2019

Za me je super salicylovy luj na paty. http://www.reginakosmetika.cz/pece-o-telo/salic...
Je za super cenu,aplikace snadna,kdyz vidim,ze mam sussi paty,mazu rano a vecer a je to znat! Kdybych nebyla lempl a pouzivala ho pravidelne,suchy paty bych nemela 😃

pratensis
4. srp 2019

Dělám domácí měsíčkovou mast z bílé vazelíny (vaselinum album z lékárny - rozehřát ve vodní lázni, vylouhovat v tom měsíčkové květy, scedit do skleničky). Na rozpraskané paty se mi to osvědčilo nejvíc, dobře se po nich hojí. A i to pěkně zvláčňuje, takže když se začne mazat včas, paty ani nepopraskají. Cena nula nula nic.

biedronka10
4. srp 2019

A tem, co uz maji poradnou tuhou vrstvu uz asi mazani nepomuze, ze? Mam to uplne jak hrosi kuzi a boli me to uz

zelenaesmolda
5. srp 2019

@biedronka10
namocit nohy do skopku,oskrabat pemzou a na noc namazat vazelinou a ponozky 🙂

ivi88
5. srp 2019

@biedronka10 Zajit na pedikuru, oni tu zatvrdlou kůži profi odstrani a pak mazat mazat mazat, aby se zase nevytvořila..

lucie01
5. srp 2019

@zelenaesmolda tak já mám pár výrobků, které se mi osvědčily a zbytku se vyhýbám :D

zelenaesmolda
5. srp 2019

@ivi88
uz jsem nad tim taky premyslela 🙂