Předrakovinový nález na čípku, máte zkušenost?

skavenka
25. dub 2014

Ahoj holky mam dve deti, pravidelne chodim k dr. na kontroly asi pred rokem jsem zacala mit zmeny na cipku a ted po posledni kontrole mam dysplazii cipku (predrakovinove bunky). Doktor me chce zkontrolovat za tri mesice,mam z toho celkem strach mate nektera zkusenost?

loafeer
11. zář 2016

@sanc pokud by tam byl nejaky hnusný nález rozjetý, typický, tak pravděpodobně ano, nebo by měla třeba podezření.......ale je prostě potřeba prozkoumat tu tkáň, odeslat na histologii, zkoumat atypie buněk a pak se ví, co a jak

pandabox
12. zář 2016

@sanc to pozna jen histologie, zadna gynekolozka..gynekolozka muze poznat zmeny...
ja chodila na spcializovane cervikologicke pracoviste, kd emeli specialni ultrazvuk na cipky.
I ted chodim co tri mesice na odbery a to jsem vice jak rok po operaci.
Neda se nic delat, ale jsem rada, ze mam testy v poradku

sanc
12. zář 2016

ted jsem mluvila s panem dokorem,da se rict s nejlepsim u Nas ve varech.Vse mi vysvetlil.rekl mi,ze z meho stavu se rakovina udela tak do peti let.rekla jsem mu,ze bych chtela vzit delohu a na to mi povedel,ze deloha se bere pokud je to vazny,ale samozrejme mi v tom nikdo branit nemuze.takze pokud to pujde,delohu si necham vzit.miminko uz neplanuji,chci tu byt pro meho syna a nechtela bych se strachovat,ze casem bych mohla neco takoveho mit.jste zlaticka,moc jste mi pomohly a moc Vam dekuji.pan doktor mi povedelk,ze se bat nemusim,ze rakovinu nemam

sanc
12. zář 2016

@loafeer kdyby se to v te tkani obevilo,tak to je potreba ta konizace?nevim,zda jsem to dobre pochopila 😔

valeri10
12. zář 2016

@sanc Ahoj já měla minulý rok CINII a byla jsem na konizaci a mám takový pocit, že konizace se dělá v každém případě když se objeví CIN. Záleží na tom kolik tkáně je postiženo a jak moc budou muset tu konizaci provést, ale vždy berou jen nejnutnější množství tkáně. Konizace se nemusíš bát. Já z toho měla nervy x týdnů dopředu, ale nakonec to bylo úplně v pohodě. Zákrok trval v narkóze cca 15 minut, pak jsem si půl hodiny poležela a jela domů. Nepříjemné bylo pak krvácení cca měsíc, ale dalo se to zvládnout. Po konizaci se chodí pravidelně na kotroly a tou konizací může problém na vždy zmizet. Nebo se může objevit po x letech zase. Ale na úvahy o rakovině bych opravdu vypustila. K rakovině je to hodně daleko a ve většině případů se konizací problém vyřeší.. Důležité je, že se na to přišlo.

valeri10
12. zář 2016

@sanc Doktorka v CARU dokonce vůbec nepoznala, že jsem byla na konizaci. Na poslední kontrole jsem byla v dubnu a teď jdu v říjnu zase a vím, že to bude v pořádku 🙂

sanc
12. zář 2016

@valeri10 musim verit,ze budu v poradku.ale strach mam jako blazen 😔

sanc
12. zář 2016

@valeri10 da se z cytologie poznat rakovina?

sanc
12. zář 2016

@valeri10 protoze me doktorka rekla ze cytologie prokazala nejvetsi predrakovinovou zmenu plus HPV pozitivni

valeri10
12. zář 2016

@sanc Ano, ale to je předrakovinová změna. Ne rakovina. Tou konizací se ty předrakovinové buňky odstraní a je to. Může se to vyléčit trvale nebo se to po čase vrátit nebo se bude muset konizace opakovat. To ti nikdo neřekne jak se s tím tělo vyrovná. Právě tady tyhle změny způsobují ty HPV viry. Má je tuším 80% dospělých, ale je jich spousta druhů a s většinou se tělo vypořádá. Problém je když je oslabená imunita. Tyto předrakovinové změny jsou buď CINI, CINII a CINIII. To označení je závislé dle toho jak moc nebo jak do hloubky je tkáň poškozena. Pokud je CINIII tak vezmou při konizaci více tkáně než třeba u CINI. A pokud už neplánuješ děti tak třeba rovnou vezmou ještě víc než ženě,která děti plánuje.

sanc
12. zář 2016

@valeri10 dekujiiii 🙂 a prosim,jak hodne,se muze cytologie zmylit?posilala to do Plzne

valeri10
12. zář 2016

@sanc Já myslím, že by se zmílit neměla. Opravdu se nebojte. Přišlo se na to včas. Podstoupíte malý zákrok a budete v pořádku. Oni už si Vás teď pohlídají. Rakovina nemá šanci 🙂

sanc
12. zář 2016

@valeri10 dekuju,dekuju 🙂

loafeer
12. zář 2016

@sanc já myslím, že můžeš být celkem klidná, alespon po tom, co ti řekl p. doktor, ne? Ta konizace, jak už bylo psáno výše, se dělá při jakýchkoli změnách na čípku. Mám ji dělanou v r.2008 ( důvodem byl ale chronický zánět ), mám dvě děti, třetí čekám, takže toho se bát nemusíš. A cytolka by rak. bunky našla, tobě zjistili jen změny, byt závažnější. takže fakt se neboj a rozhodně ne toho nejhoršího. V září se to pořeší a pak budeš sledovaná

sanc
12. zář 2016

holky,jste opravdu zlaticka 🙂 ,ze srdce Vam vsem dekuji

dyslovka
12. zář 2016

@consti ,
@skavenka : ja to mela stejne jako slecna consti. Po sterech me rekli, ze mam prvni stadium rakoviny delozniho cipku, nechala jsem se naockovat a pri dalsich sterech jsem byla ok 🙂 (kontrolu jsem mela co 3 mesice)

sanc
12. zář 2016

@dyslovka a to ti zjistili z cytologie?

dyslovka
12. zář 2016

@sanc : z normalniho steru, poradne bevim, ci delali, rekli mi to docela opozdene, respektive mam tri doktory, stridaji se a o tom nakezu me rekl az druhy doktor a to jen nahodou, kdyz se me ptal, jak jsme se domluvili na leceni a ja na neho koukala, ze na leceni ceho? A on, ze mam prvni stadium. Ze normalne se to rozjizdi do peti let, me to trvalo par mesicu. Naockovala jsem se a zmizlo to jak mavnutim kouzelneho proutku. Priznam se, tehdy jsem do sebe cpala konopne slzy, ale nemuzu 100% rict, zda to bylo slzama ci tim ockovanim, ale bylo to pryc, velmi rychle 🙂

sanc
12. zář 2016

7.9.jsem dostala menstruaci a dnes,12.9.,mi to dopoledne skončilo. Cely den nic.večer sprcha a ted jsem šla na WC a opět krev.nerozumíme tomu

andyasofi
22. kvě 2018

Taky mám změny na čípku, jsem z toho v šoku. mám po čtyřech dětech, HPV mi diagnostikovali před asi 4.mi lety. chodím pravidelně na prohlídky, a ted, po čtvrtém porodu mi dělali stěr, a ve vysledku bylo, což mi lékař neřekl, páčila jsem to z něho jak blbá, a nakonec nakoukla do papírů sama, že je tam nález LSIL. ted to hledám na netu, všude čtu že to není nic hrozného, jen lehce zvýšený nález, ale i tak... od porodu mi přišla MS po vyvolání injekcí až za dva měsíce, kde viděl i 3cm cystu, ovulace v klidu proběhla, a po 5.dnech od ovu zase krvácení. A dneska ta sms od gyndaře, že se mám dostavit na další stěry. Doufám, že vše bude v pohodě, jsem z toho psychicky na dně... 😢

andyasofi
22. kvě 2018

@andyasofi jo, jinak ta cysta praskla sama, tak ted netuším, čím to krvácení, jestli tou cystou že praskla, nebo se tam něco děje horšího...

andyasofi
22. kvě 2018

@sanc jak jste dopadla, jestli se mohu zeptat?

irenaklembarova
27. únor 2024

@irennn jaky jste mela stupen prosiim?