Preventivni prohlidka a menstruace

jitulka87
17. črc 2018

Ahoj vsem. Mam trochu "divnou" otazku. Objednala jsem se na preventivni prohlidku k praktickemu dr. Ale nedoslo mi hnedka, ze mam v ten den dostat menstruaci...prijde vzdy az behem dopoledne, ne hned rano. Myslite, ze kdyz si dam pro jistotu pred odberem ranni moci tampon, ze to bude ok. A muze ms nejak ovlivnit vysledky krve? Sedimentaci atd..mate nekdo zkusenost?

calvac
17. črc 2018

@jitulka87 Vysledky odberu krve by nemely byt ovlivneny. V moci by krev byt nemela. Kazdopadne bych to na preventivce zminila,pokud tedy menzes dostanes.

eldrag
17. črc 2018

prvni den ms uz je moc znehodnocena :D šla jsem s močí o tyden pozdeji dodatečně. Nic se neděje, proste to řekněš před odběry. Vysledky krve ms neovlivnuje /pokud se nejedna o specialni veci/

priefi
18. črc 2018

@jitulka87 urcite to zmin s ohledem na moc. Kamaradce tak lecili zanet mocaku, ktery nemela. Sla na pohotovost s vysokymi horeckami, vzali moc a dg.jasna. Nakonec se ukazalo, ze zanet mocoveho mechyre nemela, jen zapomnela zminit, ze ma ms a mela jen klasickou horecku

lotta1234
18. črc 2018

Mne teda nechceli ani vziat krv (ale malo to byt viacero skumaviek, cize vacsie mnozstvo krvi) kvoli MS - som chudokrvna a mam este aj nizky tlak, takze asi z bezpecnostnych dovodov, aby som neomdlela.

bartakova_veronika
18. črc 2018

odběr krve by nemělo mít vliv ale odběr moči ano ... stačí to předem říct .... já když jsem ležela v nemocnici na dětském v 15ti letech a měla menstruaci brali mi moč a vůbec je nezajímalo že mám menstruaci .. samozřejmě se tam objevili nějaké bakterie či co a chtěli mě hned cévkovat ... to jsem odmítla a šla raději na revers domu .. takže určitě to oznámit, aby potom neplašili, že něco v moči máte

motomischel
20. srp 2018

Byla jsem takhle na preventivce nedavno a normalne jsem byla uprostred MS. V moci jsem samozrejme mela nalez krvinek, ale nahlasila jsem to a oni si to k tomu jen poznamenali a nic dal neresili😉