Příznaky lymfomu. Zkušenosti?

nikishkaaaa
10. led 2025

Hezký den, jak jsem zde psala včera, od srpna bojuji s opakujícími se jednodenními teplotami se zimnicí a projevy připomínajícími chřipku (bolest kloubů, pocit zimy, slabost) teploty cca do 38 stupňů odezní po podání Paralenu a ten den odpoledne, nejpozději však druhý den je mi úplně dobře. Noc před horečkou mě trápí úporný suchý kašel. Takto se to opakuje obvykle co 8-14 dnů. Do toho mě trápí každou noc úporné pocení, kdy propotím zcela i 3 pyžama. Samozřejmě řeším s obvodní lékařkou, kdy v den teplot jsou vysoké leukocyty, ale druhý den již po odeznění teplot opět v normě. CRP nízké. Už jsem byla na plicním, rentgenu břicha, alergologii, infekčním, vše v pořádku. Ještě jdu příští týden na gynekologii. Do toho se léčím s mentální anorexií.

Včera jsem ovšem měla kontrolu s výsledky krve na hematologii, tam se nic nezjistilo, jen o něco nižší leukocyty, ale nic drastického. Lékař mě ještě posílá na PET CT pro vyloučení lymfomu. Tam jdu v pondělí s výsledky za 14 dní. Jaké jste prosím měli u této nemoci příznaky? A je vůbec možné trpět lymfomem a nemít zvětšené uzliny, ani hmatatelné bouličky jinde na těle a krevní testy v normě? Pouze šílené noční pocení a opakující se teploty? Vím, že je to citlivé téma a o to více děkuji za odpovědi!

miksar
10. led 2025

@nikishkaaaa já měla příznaky podobné (teploty, únava, noční pocení, zimnice), ale měla jsem dost zvětšenou jednu uzlinu na krku. Bylo to v dětství a už si tedy nepamatuju, jaké tehdy byly výsledky z krve. Ležela jsem ale nějakou dobu v nemocnici než se zjistilo, co mi je a poslali mě na onkologii. Nicméně je dobře, že tě poslali na PET CT, kde by se to zjistilo určitě.

nikishkaaaa
autor
10. led 2025

@miksar moc děkuji a pevně věřím, že už Tě čekají jen krásné dny 🍀🙏

miksar
10. led 2025

@nikishkaaaa já držím palce tobě, ať se tahle diagnóza nepotvrdí a zjistí se nějaká banálnější příčina tvých obtíží 🙏

snehulka19
10. led 2025

@nikishkaaaa tieto věci momentálně přežívám i já, okrem tych teplot, nocne poteni kazdu noc, zimnica. V pondělí idem k obvodnímu tak som zvědavá co s tím a z coho to bude. Samozřejmě vám držím palceky nech to dobře dopadne. ☺️

nikishkaaaa
autor
11. led 2025

@snehulka19 držím pěsti a budu ráda, když se ozvete. Já už jsem prošla od alergologie, plicní, RTG, infekční, hematologie, veškeré krevní odběry, už mi chybí jen neurologie (únor) a gynekologie (pátek) + ten test na lymfom. Nikdo neví, proč se to děje :(

snehulka19
11. led 2025

@nikishkaaaa taky vám držím pěsti ✊ nech vám to dopadne dobře ☺️dejte vědět jak stě dopadla... A děkuji za povzbudeni.

vendy299
14. led 2025

Já měla akorát bouli na krku a pak na rentgenu byly zvětšené uzliny na hrudníku. Jiný příznaky jsem neměla. Ale já měla Hodgkina, nevím jak je to u jiných druhů.

snehulka19
14. led 2025

@nikishkaaaa dobrý, tak jak stě dopadla?

nikishkaaaa
autor
14. led 2025

@snehulka19 výsledky budou až za 14 dní na hematologii

nikishkaaaa
autor
15. led 2025

@vendy299 mohu se ještě zeptat, zda při špatných výsledcích PET CT dávají vědět dříve nebo se vždy čeká těch 14 dnů? Děkuji

gabour
15. led 2025

Já měla stejné příznaky, rok s tím dr. nic nedělala (kromě toho, že mi bylo opakovaně naznačováno, že nechci chodit do práce, kam jsem samozřejmě normálně chodila) plus neuvěřitelnou únavu, kdy jsem opravdu odpadávala. Nakonec jsem se objednala ke specialistovi do Prahy a našli mi chronickou boreliozu a chronické plicní chlamydie. Jste vyšetřená i tímto směrem?

nikishkaaaa
autor
15. led 2025

@gabour na boreliozu ano, plicni chlamydie ne, jak se to leci a da zjistit?

gabour
16. led 2025

@nikishkaaaa Zjistili to z krve. Ty plicní chlamydie máme prý prakticky všichni, ale zhoršilo se mi to právě asi tou boreliózou, která se neléčila. Měla jsem oslabený organizmus a tak chlamydie dostaly šanci to rozjet. Léčilo se to dlouhodobým podáváním kombinací antibiotik. Cca 2x ročně tříměsíční kúra dvou antibiotik. Léčila jsem se takto asi 4 roky, doteď nejsem úplně ok, ale lepší se to.

vendy299
16. led 2025

@nikishkaaaa Čeká se vždy