Problémy s imunitou - prosím o tipy

sonja01
9. led 2017

Ahojky,
prosím o tipy na posílené imunity. Poslední rok hodně trpím na těžké virózy, loni na jaře jsem měla troje antibiotika během čtyř měsíců. Stačí, abych byla unavená (např., když se nevyspím, že synovi rostou zuby) a trochu špatné počasí, hned mě začne bolet v krku, sputí se mi rýma, kašlu, atd.
Zkoušela jsem hlívu, vitamín C, citrovital kapky, preventan...
Nikdy nevím, jak to zarazit hned na začátku nebo posílit imunitu celkově. Doktorka pak raději nasadí antibiotika, když po 14-dnech se to nelepší. Výtěry z krku i výsledky z krve v normě.
Děkuji za tipy,
Soňa

annasmyckova
9. led 2017

manžel byl jeden rok taky pořád nemocný, dr ho nakonec poslal na imunologii, tam mu připravili nějakou vakcínu a pak už byl zdravý, nezamarodil několik let...tak se poptejte po té imunologické léčbě. Bylo to na doporučení praktika.

mandala
9. led 2017

Moje dcera bývá taky hodně nemocná, zkoušela jsem kde co, až na imunologii doporučili Wobenzym, který opravdu pomohl. Nyní je v období, kdy se vše opakuje, stále nemocná, takže jsem nasadila znova a uvidím, jestli opět pomůže. Jenom chci dodat, že ji byl doporučen na základě jejího zdrav. stavu, takže souhlasím s příspěvkem výše, na imunologii by ti dali něco přesně na míru pro tebe, takhle budeš jenom zkoušet a třeba se strefíš a pomůže, ale třeba taky ne a peníze proletí oknem a zdraví taky...😉

sonja01
autor
9. led 2017

@mandala
@annasmyckova Děkuji za tipy.

naomi6
9. led 2017

@mandala ahoj, chci se zeptat. Ten wobenzym je na predpis? Dcera prave take casto marodi a nic nepomaha. Jen nechodit do skolky, ale to nejde naporad.

sonja01
autor
9. led 2017

@naomi6 Není, jde volně koupit v lékárně. Jen je drahý. Taky ho zkusím.

mandala
9. led 2017

@naomi6 Na předpis není, jenom ted zrovna nevím, jestli tam bylo dávkování, nám ho řekl lékař - začala brát teda někdy na konci první třídy a měla brát 3 - 5 tablety denně. Je tam pravidlo, že musí brát nalačno, půl hodiny potom nejíst a hodně zapít, minim. 1/4 l. To je opravdu důležité, mě právě imunolog kladl na srdce, že toto musí dodržovat, jinak se mine účinkem. Ona bere ráno, nesnídá. Jde to i během dne, ale uhlídat je, aby nic nezobly a vzaly nalačno je docela těžké.

naomi6
10. led 2017

@mandala dekuji. Tak to bude rano docela problem. Dcerka snida. To ji budu muset budit o dost driv. Ale za zkousku to stoji. A za jak dlouho to zabralo? A jsou to velke tablety? Spolkne to?

sam99
10. led 2017

Já hodně marodila, když jsem prvně nastoupila do práce a zabrala mi pravidelně echinacea a k tomu doplňovat hořčík, ale nevyhnula jsem se pak všemu, ale celkově jsem byla pak míň unavená a míň náchylná k nemocem.

mandala
10. led 2017

@naomi6 Jestli spolkne, nevím, záleží, jak je zvyklá, tableta má v průměru tak 1 cm, ale je potažená, tak dobře sklouzne. Nemusí brát nutně ráno, ale aby alespon 2 h před podáním nic nejedla. Nám pomohlo až tak tuším po 1,5-2 měsících. 😉

dvojka
10. led 2017

Probiotika alespon 3 měsíce

sebellka
10. led 2017

Hlíva ustricna. V tabletách, jednu denně a když je virové období klidně i tři denně.

marriannna
10. led 2017

@sonja01 Měla jsem to jeden čas taky tak...za rok 4 angíny byly standart, do toho chřipky, nachlazení, únava. Zkoušela jsem taky lecos, bez výsledku.Ted se mi vše už rok a půl vyhýbá. Pořád přemýšlím co ted dělám jinak a napadá mě jen to, že si často myju ruce a zásadně si nesahám do očí, nosu, pusy bez umytí a to ani doma. Na klikách je nejvíc bacilů. Dřív jsem to dělala běžně, byla jsem třeba v krámě, sahala tam na kliky, věci, peníze, madla košíků...koupila si tam svačinu a cestou ji jedla bez omytí rukou, přitom si hrábla do oka atd... Nevím, jestli je to zrovna kvůli tomuhle, nebo mám ted jen štěstí ale nic jiného nového nedělám. Za vyzkoušení nic nedáš 🙂

sonja01
autor
11. led 2017

@marriannna určitě na tom něco bude. Před mateřskou jsem dělala v laboratoři, tak jsem byla na mytí rukou celkem závislá 🙂 Ale s tou svačinou po cestě jsem na tom stejně ☹

meta123456789
17. led 2017

Doporučila bych zajít na imunologii. Dcera (4 roky) byla pořád nemocná, několikrát do roka atb. Na imunologii jí udělali testy z krve, zjistili sníženou imunitu. Nasadili ji imunoterapii, bere Ribomunyl. Musím zaťukat, ale velmi jí to pomohlo.

sonja01
autor
18. led 2017

@meta123456789 Rybomunyl mi doktorka nabízela, ale nakonec mi doporučila imudon. Musí se užívat, když je člověk plně zdravý? Syn přišel ze školky z virózou, tak jsem to chytla taky ☹

zdenka_novotna
5. bře 2017
Uživatel zdenka_novotna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zdenka_novotna.

Urcite za mne Echinacina a etericke oleje

jani76
10. bře 2017

Mně lékárnice poradila: vit. C (s postup. uvolňováním) + vit. B forte. A jinak očkování na pneumokoka mi taky parádně zabralo, protože jsem pořád chytala od dítěte kdeco a byli jsme neustále marodi - celá rodina se vždycky vystřídala :-/

joanna0023
25. bře 2017

Mám odzkoušený wobenzym, který tady už zmínila Mandala. Hodně jsem marodila a málem kvůli tomu přišla o práci, ale nakonec se zadařilo. Ale když si vpomenu na tu zacyklenost nemocí, je mi z toho zase špatně 😀. Dcera, která zhoršenou imunitu podědila po mě, jezdí na ozdravné pobyty do lázní na 4 týdny většinou v období března a to je taky super. Hlavně, když se podaří, aby to hradila pojišťovna.

mandala
25. bře 2017

@joanna0023 Dceři jsem nasadila před vánoci, protože její období nemocí se vrátilo a opět zafungoval skvěle, kromě mírného kašle a rýmy v době chřipek a dvoudenni střevní virozy nebyla od té doby nemocná, sice je drahý, ale nám se vyplatil...🙂

joanna0023
28. bře 2017

@mandala
A kolik je dceři let? Já jsem totiž taky přemýšlela, že bych jí ten wobenzym zkusila dát. A jak dlouho jsi jí ho nechala brát?

mandala
28. bře 2017

@joanna0023 Je jí 10, poprvé brala, když jí bylo 7 let, jde především o to, jedtli je schopna spolknout prášek a dodržovat určitá pravidla, která jsem zminovala výše, brala pouze jedno balení na 3 měsíce...😉