Problémy se spánkem po porodu, co zabere?

bonavoxa
12. čer 2013

Máte nějaká zkušenost s homeopatiky, čajíčky..nebo prostě néčím, co zabere... na nespavost po porodu? Nikdy jsem se spaním problém neměla, usnula jsem kdykoli kdekoli, ale postupně se to od porodu zhoršuje.Noční kojení, malá tomu spaní taky moc nedá - přes den se špatě uspává a často se budí. Když nespí, tak si furt povídá nebo brble, až se začne jedovat, že se dlouho nic neděje. Jsem neustále v on režimu, kdy se zase probudí a začne ječet. Naprosto rozhozená jsem, vyčerpaná, vzteklá,..včera jsem v noci zabrala na 1 hodinu a zbytek ani tuk..pak jsem se celý den motala a večer, když malá ve 22.00 usíná mozek konečně dovolil tělu vypnout a to upadlo do kómatu do 5 do rána, kdy se malá zase krmí. Když se snažím lehnout si na hodinu přes den, mozek mi nedovolí usnout, protože dává pozor, jestli se malá nebudí..a i když ji hlídá někdo jiný, tak proste nazaberu. Díky moc.

berynka
12. čer 2013

Pokud se to nepřeklene vyloženě do poruchy spánku (což už by měl řešit odborník), tak můžeš zkusit před spaním meduňkový čaj nebo dvě deci vína/piva, teplé mléko. V rámci možností nastavit pravidelný/pravidelnější režim dne.
Je to samozřejmě o psychice. Odpočívej, nebo spi s tím, že když se malá za 10min probudí, tak aspoň něco a né se nervovat, že bys chtěla, aby spala 1,2,3... hodiny.
Píšeš, že spala od 22 do 5h, tak to bych brala jako luxus.

Taky můžu doporučit relaxační cvičení, právě třeba před spaním. Uděláš polohu "sedícího vozky" 😀 , zavřeš oči a tak čtvrt hodiny jen dýcháš a necháš volně plynout myšlenky, nebo nemyslíš na nic 😉 . V tu dobu by tě samozřejmě neměl nikdo rušit. Dá se to dělat klidně víckrát za den.

berynka
12. čer 2013
bonavoxa
autor
12. čer 2013

@berynka Díky moc. Všechny tyhle rady znám a zkouším. O nějaké pravidelnosti ale nemuže být řeč, všecko záleží na náladách naší malé. Jeden týden špatně jedla, rvali jsme to do ní stříkačkou od začátku do konce 7 krát denně za šíleného jekotu. O pravidelný režim se snažím už 5 měsícu. Když malá jakž tak začne jíst, tak přestala spát jak spávala. Krmení má ve 20.00, pak usínala ve 21.00, ve 23.00 je další krmení. A od 24.00 do 5.00 teda s mužem spíme. 4 měsíce měla krmení ještě ve 2 ráno, to už jsme na radu doktorky zrušili. Přes den od té páté do té deváté... desáté večer vyžaduje skoro nepřetržitou pozornost. Jinak béká a brble. Přes den spí tak po 30 min po 3 hodinách bdění. Zatím zkusím teda nějaký čaj, homeopatika, relax, teplé mléko. Jsem z toho prosě rozhozená fyicky i psychicky. Konec těhotenství jsem měla divoký, musela jsem dva měsíce přísne ležet, pak porod o měsíc dřív, nemocnice, chození s malou po doktorech, krmení je s ní od začátku děs, trpí hrozně na prdy..občas i ted..no furt něco. První tři měsíce jen békala a békala, u všeho. Tak snad se to upraví.

bonavoxa
autor
12. čer 2013

@berynka Problém je spíš i v tom, že hned tak neusnu. Takže, když mám pul hodiny, co malá spí a 20 minut usínám..jsem pak akorát jak přetáhnutá pytlem...

bonavoxa
autor
24. čer 2013

Nakonec teda zkouším čajíčky a homeopatika Sedativ PC, je to lepší, ale všera zse hrozná noc ☹ ANi to počasí nepřiá, už si přijdu jako duchodce.

blahova_andrea
24. čer 2013

za mě teda nepomůže už nikdy nic. jestli jsem po své mámě, tak už budu celý život spát jen na půl oka a budu stále ve střehu. prostě nás dítě přeprogramovalo 😀

kalo
24. čer 2013

@bonavoxa to znám 🙂 moc tě nepotěším...pořádně se vyspíš až tak za 3 - 4 roky, až hlava bude naprogramovaná na to, že nemáš doma budící se miminko.

bonavoxa
autor
24. čer 2013

@kalo Je to pro me opravdu neco nevého..ty hormony a mozek...jsem unavená jako kun, ale porád funguju na nejaký volnobeh..jen se bojím, aby mi to to telo vydrželo. Malá spí v noci 5 hodin, ale nemuzu usnout, čučím do zdi a mozek je ve stresu, že musí usnout, protože má jen 5 hodin na odpočinek. Myslím na příjemné veci, přitulím se k muži, dám si čaj s medem na spaní, homeopatika, zavřu oči..a nekdy to funguje nekdy ne..jako včera..kolik pikačovin se mi v hlave honilo, to snad ani není možné. Musím vypnout, ale nevím jak. Včera už jsme brečela a přála si at me nekdo drbne lopatou po hlave..

kyrab
25. čer 2013

Ahoj, vím o čem mluvíš.... co jsem po porodech, tak spím jako "na vodě". Mám neustále nastavený radar, abych slyšela každé zakňourání dětí. V noci vzhůru s miminkem, přes den vzhůru se starším 🙂 Taky problém s usnutím, protože člověk celý den přehrává co se stalo a přemýšlí co bude druhý den....byla jsem jak mátoha.
Jestli ri nevadí bylinky, tak můžeš zkusit tenhle čaj: http://www.lekarnavrchlabi.cz/lekarnavrchlabi/e...
Mně docela chutná a líp se mi usíná.

zuzinaaaa
26. bře 2017

@bonavoxa ahoj, mám ten samý problém se spaním, podařilo se vám ho vyřešit?

bonavoxa
autor
31. bře 2017

@zuzinaaaa Ano, zbavila jsem se narcistickeho ,,tatínka" a jeho drbnuté rodiny....A mám spánek zase v pohodě! 😍😍
V nejhorší fázi mi pomohly čajíčky a Dormian rapid. Ale psychická pohoda řeší všechno 😁