Problémy se zuby v těhotenství

markulinkarohata
22. zář 2017

Ahojte holky.Chtěla bych se svěřit s moji dnešní zkušenosti. Dva dny mě bolel zub,který mi moje doktorka léčila .Dávala mi tam dezinfekční vložku a cistila kanálky.Na poslední návštěvě jsem platila za tuto dezinfekci.vložku 300kc.Dnes me vzal doktor,který byl jako zástup za moji doktorku,která má dovolenou.Řekla jsem raději hned v uvodu,ze jsem těhotná, aby sem se vyhla nejakym komplikacím.Doktor mi řekl,ze vložka mi asi přestala fungovat a že mi tam da novou vlozku.Doktorovi jsem rekla,ze me zub bolí už dva dny a na skus a ze chci anestezii.Řekl,ze mi da šetrnější anestezii kvůli tomu ze jsem těhotná. Pichl mi injekci a hned mi začal vrtat zub.Rekla jsem mu,ze mi ještě neopuchla tvář, nic nerekl a jen dal níž sedatko.Po chvíli vrtání, kdy jsem samozdrejme nemohla mluvit jsem naznačovala gestikulací ze me to bolí.Odvrtaval mi vložku a čistil kanálky. Téměř vůbec nereagoval co mu,, rikam ,,a jen dodal ze mu to řeknu az oddela nástroje.V šílené bolesti jsem ze sebe vyhrkla,ze moje doktorka mi dává normální anestezii a ze me to vůbec neboli.Řekl mi jen ze ted je tu on a ze jsem mu mela říct me to boli.To jsem vám ale naznačovala:řekla sem.Odsunul se a řekl mi ze mužů jít jestli se mi to nelíbí???Chapete takove jednání?Hleděla jsem na něj ja na zjevení zda to mysli vážně? Ještě jsem ani tu vložku neměla serezanou,šílené mi tam zavazela.Pak mi řekl ze to prostě bolí a at skousnu.Vůbec to neslo protože me to bolelo daleko víc,než když jsem přišla.Což jsem se mu snažila vysvětlit. Nakonec jsem se rozbrecela.Odvrtal mi tu vložku a střel hbitě jsem z ordinace vystrelila.Mužů se zeptat zda máte někdo podobnou zkušenost? Zda je takové jednání vůbec přípustné a zda by jste za takový úkon vůbec platili?Chtěl 400kc,při tom jsem minulé za to same platila 300.A zda někdo mate zkušenost s šetrnější anestezii?Stejně jsem si pak musela vzít ibuprofen., tak co je pak šetrnější?Platili by jste za takové jednání službu?Budu rada za jakoukoliv radu.

leniii
23. zář 2017

Kolik let bylo tomu doktorovi?

odula
23. zář 2017

@markulinkarohata no to je mazec. Takovy jednani je samozrejme daleko za carou. Ta anestezie pokud byla slabsi nemusela zabrat kvuli zanetu
Ja jsem ale v tehotenstvi dostavala normalni anestezii. Jestli bych platila nevim. Asi jo. Ale teda... nikdy vic.

alenkara
23. zář 2017

Chtěj jméno a stěžuj si, pošli na něj manžela nebo přítele, případně jestli najdeš odvahu jít tam priste, nech si zaply telefon a to to. tohle nejde!!!!!

penelope87
23. zář 2017

@markulinkarohata Jen na okraj: ibuprofen by se v těhotenství neměl vůbec (doporučuje se paralen). V minulém těhotenství jsem se řízla do ruky a musela jsem vydržet šití bez umrtvení. Řekli, že mi nemůžou nic dát.

fallingstars
23. zář 2017

Těžko soudit, když jsme u toho nebyly. Takhle to v pořádku nevypadá.
Na druhou stranu on nebude dávat anestezii podle toho, že mu pacientka řekne, jak jí to dává jiný doktor. On nese v ti chvíli zodpovědnost. Pokud se rozhol pro nějakou slabší, holt to asi nešlo jinak než vydržet...ale asi to mohl podat jinak.
Peníze si vzal za výkon a ten provedl, stovka mi nepřipadá závratný rozdíl.
Upřímně, byl to zástup. Buď bych to hodila za hlavu anebo můžeš říct své doktorce, že jsi nebyla spokojena, třeba se jí tam stížností sejde více a ona se podle toho zařídí. Jemu jsi to, předpokládám, taky řekla. Rozhodně bych na něj neposílala manžela, jk tu někdo radí, to je jednání zhruba na stejné úrovni, jako předvedl on...

stroble
25. zář 2017

Moje mamina to měla - v těhotenství fakt strašný problémy se zuby. Jinak ten dokror je celkem prase - hledala bych jinýho.

markulinkarohata
autor
26. zář 2017

@leniii tak 30,35 max

markulinkarohata
autor
26. zář 2017

Děkuji moc krát za názory. Po pravdě se mi už ani nechce do toho centra jít. Byl to tak otřesný zážitek, ze si najdu jiné stomat.centrum. Jsem ted hodne precitlivela na takove jednani nejsem zvedava.Ale te doktorce to asi nějak řeknu. Zas,ale pochybují,že ji to bude zajímat.Co myslíte jak ji to mám říct, aby si lidé na něho dali pozor.?Vždyť jsem tam ležela v bolestech a on dělal že to nevidí.To není normální jednání

raduna78
26. zář 2017

Jednani doktora konentovat nebudu, ale anestezii ano. Od urcite chvile se zubaře opravdu nebojim a anestezii si uziji. Zkratka mi ty pocity prijdou legracni. Ale to je neco jineho. injekci jsem dostala dost a jednu i v tehu. Pradoxem je, ze ta tehotenska ucinkovala nejsilneji a nejdele ze vsech a jeste se mi doktorka zarucila ze je vhodna pro prvni trimestr. Jeto asi o tom, co si jsou lékaři ochotni a schopni nakoupit do ordinace. Rozhodne moznost setrne a kvalitni injekce je.

raduna78
26. zář 2017

Jo a jeste drobnost. Injekce se taky musi umet píchnout.

markulinkarohata
autor
16. říj 2017

@raduna78 Já nepopírám,že možnost šetrné injekce je,ale zubař měl možnost dat mi i tu nešetrnou,ale neudelal to.Měl ji k dispozici obě dvě.

markulinkarohata
autor
9. pro 2017

Holky díky za odpovědi. Našla jsem si jinou zubarku a zatím dobrý, ale trápí mě jiná věc. U tady toho zubaře kterého jsem zminovala jsem mu jeho zákrok nezaplatila.Neozval se mi od te doby,ale zajímalo by mě zda to může po mě nějak vymáhat.Nebo to vymáhá pojišťovna? Mate někdo zkušenost. Nejraději bych to zaplatila na účet protože vidět ho fakt nechci.,ale zeprej to nejde.Díky za jakkoukoliv zkušenost.

fallingstars
10. pro 2017

@markulinkarohata Chtě nechtě bych se tam došla na úhradě domluvit. Nevím, zda to mohou nějak vymáhat, ale je to podle měkorektní, já bych nechtěla nic dlužit. Rozhodně ne bez vysvětlení.

ssandy
10. pro 2017

Asi bych se nejdrive ptala, co přesně si uctuje za ukony a overila na pojišťovně, ze to nejde z pojistky. Podle toho bych platila nebo ne.Jinak umrtveni samozřejmě poj. plati. Chování lekare otřes... ☹ To nemusim ani komentovat.

markulinkarohata
autor
11. pro 2017

@ssandy já jsem tam dneska volala a nikdo to tam nebere.Tak jsem tam napsala mail,že bych to chtěla zaplatit,ale zadarmo mu to nedam.Jo,ale zajímalo by mě co je a není hrazené. Na stránkách nic neuvádí. Jedna se o stomat.centrum Vdental.

ssandy
11. pro 2017

@markulinkarohata co se plati nebo ne, vi tvoje pojišťovna.Jen musi smlouvu s lekarem nebo zdr. zarizenim.