Prospan a Spiropent. Můžu je užít i já?

shermen
25. led 2011

Ahojky,mám 4 týdeního mimíska doma,od soboty má chudáček kašel a rýmu ☹ .Včera jsme u paní doktorky dostali sirup Prospan a Spiropent.Mě odedneška taky škrábe v krku,tak se chci zeptat jestli nemáte někdo zkušenost jestli si můžu jeden z těchto léků vzít?Všude samozřejmně píšou že je to nevhodné pro kojící ☹ .Nebo jestli máte někdo nějak lék co zabírá a může se při kojení 😒 🙂 ?

vojtisek2007
25. led 2011

@shermen prospan je proti kašli, ředí hlen v průduškách a usnadňuje vykašlávání, je na přírodní bázi, tak myslím, že bys ho mohla,ale není teda na bolest v krku....spiropent je lék, který uvolňuje otok ,uvolňuje zůžené dýchací cesty při kašli - nemá žádný léčebný účinek co se týče kašle, jen uvolňuje otok....aby se líp dýchalo, podává se při laryngitidách,astmatu apod....já když na mě něco takovýho leze beru Preventan Quatro, ale nevím, jestli je pro kojící.....

shermen
autor
25. led 2011

@vojtisek2007 No právě,u všech léků píší že je to nevhodné pro kojící matky,ale vyloženě zakazaný to není,tak co já vím 😒 .Je to hrůza v těhu člověk nic nemohl a teď taky ne ☹ .

nanyska
15. bře 2011

@shermen Asi už to není aktuální, ale Prospan můžou i těhotné a kojící, když ho můžou mimina od narození. Jen se to nikde nepíše, pač se nesmí dělat klinické testy na těhotných z etických důvodů...Ale každopádně není to na škrábání v krku, ale na kašel. Na škrábání nejsou špatné Isla pastilky...nebo Septisan, ale u toho si nejsem jistá ohledně těhu...

peggylucka
16. čer 2012

@nanyska Ahojky děkuji za info.Mě paní v lékárně poradila prospan pro 3měsíčního prcka a z jejich letáku jsem taky nebyla moudrá.Děkuji uklidnily jste mě. Protože je sobota a naordinovala jsem to prckovi sama než čekat do pondělí až se to zhorší. 🙂

sarinkaropuska
12. říj 2013

holky jak se používá před jídlem nebo po děkuji