Průjem a občasné křeče po porodu, máte to taky?

klarina_f
12. zář 2013

Jednou za čas se mi stalo, že mě chytl průjem, křeče v břiše slabší i silnější. Jak rychle to přišlo, tak to i rychle odešlo. Ovšem po porodu (už přes rok) se toho nemůžu zbavit. Průjem i bolesti břicha se mi vrací. Nějak nemůžu vysledovat intervaly, jídlo mám vcelku ucházející, nevšimla jsem si, že by mi něco dělalo zle. Někdy mě to drží dva dny, někdy klidně i 10 dnů.
Máte to některá po porodu taky? Co ovulace? Může to být příznakem? :/

Děkuji.

nellisek
12. zář 2013

ahoj já na to trpím taky. u mě prá dráždivý tračník. Tenkrát sem to měla tak hodně, že jsem měla ve stolici i hlen s krví. Bolest břicha, střídání průjmů atd. Pak sem měla relativně klid. Teď od března opět, šla jsem stím opět k lékaři, a už mě poslal na kolonoskopii. Vše v pořádku tak nevím z čeho to je. Prostě dráždivé střevo.

jana21278
12. zář 2013

taky to mám. ale vysvětluju si to sama operací žlučníku, kterou jsem měla 9 týdnů po porodu. doufám, že to není nic jinýho nebo horšího.

klarina_f
autor
13. zář 2013

@nellisek
@jana21278
Na rovinu, mě se s tím k dr. nechce. :/ Ale občas to je až obtěžující. Ty křeče bývají sem tam hodně silné a ten průjem... 14 dní v kuse, to je taky vysilující.
Si říkám, jestli to nemůže být po porodu nějaké podrážděné, přece jenom před porodem jsem to neměla.
Nelliska to podrážděné střevo myslíš jak? Jídlem, nebo všeobecně?

editah222
13. zář 2013

@klarina_f já bych to řešila s lékařem, střeva a všechyn ty věci okolo jsou citlivé a je lepší řešit včas.

klarina_f
autor
13. zář 2013

@editah222 jo, to si taky říkám, ale tohle téma je pro mě docela citlivé. I gynekologa mám raději. 😀

editah222
13. zář 2013

@klarina_f já tě chápu, ale oni jsou doktoři zvyknutí a hlavně studovaní 😀 😀 Neboj a zajdi si.

klarina_f
autor
13. zář 2013

@editah222 a kam první? Asi k obvodní, že?

editah222
13. zář 2013

@klarina_f ano k obvodní a ten začne řešit dál. Fakt není důvod ke studu nebo tak.

ivajaro
13. zář 2013

Ahoj, mám něco podobného.. Mám to hlavně po vydnatém jídle, nebo při velkém stresu . Objevilo se mi to, po silném zánětu ledvin. Ted mě čeká vyšetření kolonoskopii a gastro. Podezření je na crohnova nemoc ☹ .. být tebou raději co nejdřív zajdu k doktorovi a vyžádám si pořádné vyšetření!!

klarina_f
autor
13. zář 2013

@editah222 mě děsí nějaké vzorky stolice a vyšetření střev... . :/

@ivajaro nj, tak asi počkám, až se průjem zase objeví a zavolám k dr. :/

llluckaaa
13. zář 2013

@klarina_f Radši doktora moc neodkládej. Může to být něco neškodného (jak odráždivý tračník), ale i něco závažnějšího. Nevšimla sis, jestli to nemá souvislost s některými potravinami? (průjem by mohl být projev alergie, nesnášenlivosti nebo intolerance...). Začít bys měla u obvodního a on tě asi pošle na gastroenterologii. Připrav se na to, že je budou zajímat podrobnosti o vzhledu a konzistenci stolice 😅
A souvislost s těhotenstvím... těhotenství jako takové je pro tělo náročný proces, který může onemocnění odstartovat. Nějaké dispozice k onemocnění jsou i před tím, ale zátěž v těhotenství může nástup urychlit ☹

ivajaro
13. zář 2013

@klarina_f já se tohodle taky bála!! Odběr stolice je do zkumavky to děláš ty sama, a kolonka se dělá pod lékama na utlumení 😉 stejně i gastro

klarina_f
autor
13. zář 2013

@llluckaaa hm. Je mi jasné, co mě asi čeká za vyšetření, pokud by to dr. posoudila jako nutné k řešení, právě proto to pořád odkládám. :/
Alergii v rodině nikdo nemá, resp. syn ano, na mléko, ale doufáme, že to skončí třetím rokem jeho života... tak si říkám, že já přece alergii nemůžu mít. :/
Možná první zkusím vysledovat, kdy se to stává.

klarina_f
autor
13. zář 2013

@ivajaro při porodu, kdy se nestihl klystýr jsem myslela, že se zvednu a odejdu. Je to takové ... potupné, víc intimní... . A moc se mi nechce zmiňovat o tom i kvůli tomu, že mám roční dítě, nemám auto a prakticky ani hlídání... .
Říkala jsem si, že to bude špatným jídlem, ale tak hrozně nejím. Kuřecí, vepřové, hovězí, sem tam ryba, brambory, rýže, těstoviny...nekořením moc, smažená jídla se snažím jen občas, popř. šidit olej... . Sladké si dopřeji, ale to bylo vždy.

ivajaro
13. zář 2013

@klarina_f Já to mám taklhe, když si dám nějaké syté jídlo nejpozději v noci mě vzbudí ukrutné křeče a tlak v břiše nutkáním na záchod. Dostanu průjem, a i když už je "Po" stejně mi tlak v břiše zůstává třeba dva dny. A celkově jsem zesláblá, a občas mám pocit i na zvracení ( není vždy)
Zhoršuje se to i při stresu. Jím stejně jako ty....
Vím jak se cítíš, já to mám stejně... stud a ponížení, tak jsem se cítila i já když mi odebírali stolici. Ale děláš si to sama, prostě to hodíš do zkumavky 😅 .... A pak jim to jen dáš. Kolonoskopie se dělá, pod léky na utlumení, takže nic nevnímáš páč jsi v limbu, a gastro je to to samé, jen je nepříjemné než se dostanou přes krk, jinak nic necítíš pouze krkáš, což je zapotřebí tím se všu uvolní a lékař tím posouvá hadici tam kam je potřeba ... za pár minut je po všem... pak tě jen bolí v kruku a je chvilku necitlivej, nesmíš pak 2h pít a jíst (mohla by jsi se udusit) .... kolonka: napusí ti střevo plynem, takže taky nic nevnímáš a když je po, tak krom prdíků taky není 😉

llluckaaa
13. zář 2013

@klarina_f Jj, určitě, zkus vysledovat, jestli to není po nějakém jídle nebo v souvislosti se stresem ap. A taky si výsledek pořádně prohlédni, podle vzhledu se pozná hodně.
Oni by tě asi neposlali hned na gastroskopii, spíš nejdřív krevní testy, UTZ, RTG.
S alergií je to složitější - někdo má k ní dispozice a neprojeví se, naopak u někoho ano. Viděla jsem např. několik lidí, kterým v 50ti letech objevili celiakii.
Radši tam jsi pro svůj klid, opravdu to může být jen nějaká banalita 😉

lv
13. zář 2013

souhlasím se vším výše napsaným...a zkus Hylak, ten je výtečný na průjem i zácpy, prostě upraví to prostředí ve střevech, dá tam ty správné bakterie..a tu celiakii našli sestře ve 40, taky po průjmech a hubnutí.../a muž má crohnovu chorobu/.

nellisek
13. zář 2013

Mě to trápí taky od porodu. Někdy je mesíce klid a pak nějakým stresem se to rozjede. Určitě bych si zašla k lékaři na odběr skrytého krvácení do stolice. A u nás ti lékař řekne výsledek do 1minuty v ordinace, má na to přístroj. A pak bych si nechala udělat odběr krve. A záleží co z toho bude. To už pak lékař nasadí léčbu. U mě test na okultní krvácení negativní ale po stolici hlen s krví. Tak že mě odeslal na gastroenterologii. Výbornej lékař mi řekl, že pro klid se chce na střeva podívat, a hlavně pro můj klid. Do týdne sem šla na kolonoskopii. A můžu říct že se velká citlivka a klidně bych šla znova. Dali mi dýchat rajský plyn, zákrok trval 10min, a za 20min jsem jela domu. Opravdu to nic není. 2x to trochu zabolelo, ale vydržela sem těžký porod několik hodin silných bolestí tak každý vydržíme 10min nepříjemného- ne bolestivého. Ty hororový scénaře na internetu jsem taky četla, byla vystresovaná a to úplně zbytečně. Někdo ty bolesti má, hlavně pokud tam jsou srůsty nebo ženy po gynekologických operacích, ale doktor mě ujistil jak něco takového uvidí, ihned přestane, a kolonka se uděla pod narkózou. Já tě úplně chápu že se ti tam nechce, je to intimní, a z čekárny jsem chtěla odejít. Ale odvážel mě tam manžel s dcerou, a malá mi říká- mami to vydržíš já taky vydržím injekci. Tak sem sebrala odvahu. A jsem ráda že sem tam byla, mám klid že když mě náhle přepadne průjem někdy i s krví, tak nemusím myslet že tam mám nádor nebo zánětlivé onemocnění. Porad se s lékařem pro svůj klid.

nellisek
13. zář 2013

Doktor mi řekl že mám dráždivá střeva, že to má hodně lidí. Je to hodně stresem.

klarina_f
autor
13. zář 2013

@ivajaro fíha. Vidím, že jsi zkušená. No a co ti teda doporučili nebo co ti přesněji našli? O té nemoci, co jsi psala jsem si lehce četla, ale je tam tolik odborných slov.
A je pro nějaké vyšetření potřeba být v nemocnici-spát? Ty jsi došla k dr. a ona tě rovnou někam poslala?

@llluckaaa v jeden moment mi přišlo, že to mám po kuřecích stehnách. Třeba proto, že byla mastná, ale pak jsem si je zkusila dát zase a nic, tak jsem to vyloučila, tak snad něco najdu, abych nemusela k dr. 🙂

@lv kdybych z toho aspoň hubla. :/ Mno, tak aspoň by se vyřešilo, proč má syn alergii. Tak snad na něco přijdu.

Holky moc dík. ;)

ivajaro
13. zář 2013

@klarina_f ne, nemusíš být v nemocnici ... když nejde třeba o nějaký velký zákrok. Může se stát že se dostaneš i na operaci .... No, nejdříve ti dr veme CPR, pokud by bylo pořád vysoké je to špatně. Normálně se drží na 6, pokud by šlo nad 50 a více je to zánět ... pak jsou odběry krve, a dál je ta kolonka a gastro ...
Vše se dělá ambulantně neboj ... jen po té kolonce se tam leží pár hodin, páč jsi mimo z léků a je nutný doprovod domů ... Neboj, já mám doma tak mimčo a řeším to samé

jennyska
23. říj 2013

Ahoj Maminky, těhulky,

ráda bych Vás oslovila na téma, které právě rozebíráte a sice Hemoroidy. V naší společné knihovničce Modrého koníka na toto téma vznikl článek a Vy můžete ostatním ženám pomoci svou zkušeností, radou, tipem právě zde: https://www.modrykonik.cz/hemoroidy/

Mnoho žen na MK hledá informace o hemoroidech a častokrát ve fórech najdou jen nějaké info, zkušenost. V knihovničce je ale vše na jednom místě, jak obecné informace, tak Vaše cenné zkušenosti.

Děkuji Vám, že pomůžete i Vy svou zkušeností a podržíte tak ostatní maminky, těhulky a snažilky 🙂

Přeji Vám krásný den.
Janča

dendak24
20. lis 2014

Take mam takovy problem az mi je z toho spayne od zaludku s mam to az ted po porodu chvili mam klid a pak zase