Puchýře na ruce. Čím by to mohlo být?

lehe
17. črc 2022

Ahoj, včera se mi na ruce udělaly červené flíčky. Nejdřív jsem si myslela, že mi něco vlezlo do rukávu a postipalo, když jsem dělala na zahradě, ale pak se začaly dělat i puchýřky, tak vůbec nevím, co by to mohlo být, nemáte s tím někdo zkušenost? Zítra se chystám k lékaři, ale pořád mi vrtá hlavou, co by to mohlo být, vypadá to hrozně a docela to bolí 😕

marcicek84
17. črc 2022

Nestovice nebo impetigo

klko
17. črc 2022

@lehe nestovice vypadaji jinak. Svedi to boli to?.... neobjebuje se to jeste jinde?

lehe
autor
17. črc 2022

@klko mam to právě jen na té jedné ruce, jinak nic. Nesvedi to, ale když si na to vezmu oblečení, tak je to hodně citlivé a bolí to, hlavně tam, kde se udělaly puchýře. Ze spodu ruky mi to právě přijde i jako poškrábání, tak jsem si říkala třeba i reakce na něco, když jsem okopavala tu zahradu, ale ty puchýře mi na to moc nesedí. Teď se bojím, aby to nebylo něco nakažlivého a nechytly to ještě děti.

lehe
autor
17. črc 2022

@marcicek84 neštovice asi ne, co si pamatuju, tak vypadají jinak. To impego by teoreticky být mohlo, děkuju. Jen jestli je to ono, tak doufám, že to ode mě nechytnou děti, ten první den mě ani nenapadlo, že by to mohlo být od něčeho jiného, než od hmyzu nebo alergická reakce 😕

marcicek84
17. črc 2022

@lehe no jako impetigo nakazlive je...