Pytrisia rosea Gibert. Máte s tím zkušenost?

lisu
26. črc 2022

Dobrý den

Již týden se mi vysevaji tyto červené fleky byla jsem u kozni lékařky a byla mi stanovena pytrisia rosea. Dostala jsem tuto masticku DXM-ambi a vitamín B. Zatím mi nepřipadá že by ustupovalo a rozšířilo se mi to dále na stehna. Chtěla jsem se zeptat zda s tím máte někdo zkušenost a kdy možno čekat že se vše zlepší. Nyní to mam po celých zádech a také celý předek u břicha a na prsou. Zda mohu použít třeba rakytníkový olej. Jsem z toho nešťastná. Děkuji moc

danca9257
26. črc 2022

Měla jsem to a trvalo to skoro 6 týdnů než to zmizelo. Nesměla jsem se ani koupat. Protoze voda to rozšiřovala po celým těle kromě obličeje.

danca9257
26. črc 2022

A když se to rozšířilo i na nohy, tak až teprve pak se to zaclo hojit a pomalu ztrácet. Byly tenkrat vedra a ja nosila všechno s dlouhým rukavem🤦🏻‍♀️

martt
26. črc 2022

@lisu Syn měl Pytrisii roseu jenže u něj ze začátku vahali protože má i lupénku (a je to dost vizuálně podobné). Rakytníkový olej můžete použít nebo je dobre na promazáni vepřové sádlo nebo naložený měsíček lékařský do sádla. Synovi to trvalo cca měsíc než mu to zmizelo.

lv
26. črc 2022

Mizí 6 týdnů, mazat až jsou jen suchá ložiska, do ty doby nic