Reakce na druhou dávku očkování Covid. Jak to bylo u vás?

bertap
22. čer 2021

Jak u vás probíhalo očkování na Covid? Měly jste reakci u první dávky? A jaké to potom bylo u druhé dávky?
Mě po první dávce bolela tři dny ruka a první večer jsem měla krátkou zimnici. Měla jste to některá také tak? Bylo to u druhé stejně? Ano, každý jsme jiný, u každého je reakce jinak... Chci jen vědět vaše zkušenosti.

nicol22
22. čer 2021

U mě se žádná reakce nekonala. Jo, bolela mě ruka asi dva dny ale nic, co by stálo za řeč. Tak to bylo u první i u druhé dávky.

xvitko13
22. čer 2021

@bertap byla jsem teď v sobotu a ten den večer jak jsem šla spát jsem měla zimnici, drkotaly mi zuby, asi tak 2 hodiny, pak dobrý, ruku jsem trochu cítila. Celkem se obávám 2.davky

petrasipkova1
22. čer 2021

u každého je to jinak. Děda po první nic, po druhé v noci zimnice. Babicka nic, druhý děda nic. Brácha po první šílená bolest ruky, zimnice, horečka, únava, slabost. Manžel po první nic, po druhé velká bolest hlavy, horečka, zimnice, únava. Já po první jen bolest ruky.

bertap
autor
22. čer 2021

Po druhé dávce, jak dlouho vám (nebo příbuzným) něco bylo?

vladenkamaminka
22. čer 2021

Me dnes v noci zemřel strýc... 2 dny po druhé dávce dostal plicní embolii, za další 2 dny masivní krvácení do mozku a dnes v noci zemřel... zdravý sportovní chlap sotva 60 let...

michele30
22. čer 2021

Kamarádky kolegyně z práce, v pátek očkování, v sobotu zemřela na embolii, 42 let. J8 mám jít v pondělí na druhou dávku a opravdu se začínám bát.

lv
22. čer 2021

@michele30 to je příšerný.. Bude mi 44.. Mě docela zarazilo, že v dotazníku před pichnutim očkování byl dotaz na onemocnění krve, zaskrtla jsem ano a domnivala se, ze se mě lékař zeptá, jaké - nezeptali.

michele30
22. čer 2021

@lv Mně by zajímalo, jestli tyto případy budou někde zveřejňovat, pokud tam bude přímá souvislost s očkováním. Jak byla veřejnost informována o každém úmrtí na covid, nemělo se zamlčovat ani tohle.

petramana
22. čer 2021

u tech umrti - vite jakou vakcinou byli ockovani?

michele30
22. čer 2021

@petramana To nevím, ale tady v okolí se očkuje Pfizer, ale jestli byla dotyčná očkovaná v centru nebo u PL, nevím. Astrou už se snad naše věková kategorie ani neočkuje.

hojda
22. čer 2021

@michele30 Kde kamarádka pracuje? V jakém obor? Třeba ve školách se očkovalo hodně tou Zenecou☹.

vladenkamaminka
22. čer 2021

@petramana pfizer

kvmatonka
22. čer 2021

@michele30 pokud vím, tak úmrtí po očkování se zveřejňuje, že doposud (nějaký článek vedlejší účinky minulý týden) bylo 85 případů a že se prošetřuje souvislost. Z toho má člověk prostě vítr.

michele30
22. čer 2021

@hojda Pracuje na MÚ.

petulkadodo
22. čer 2021

@bertap Mám za sebou obě dávky. Po obou byla reakce stejná. Bolest paže a únava. Rozdíl byl jen v tom, že po první na mě padla únava už večer a po druhé až druhý den. Paže mě bolela střídavě týden. V mém okolí měla většina lidí jen bolest ruky, jen jedna kamarádka měla po první dávce teplotu, podruhé už ne.

hojda
22. čer 2021

@michele30 A ona byla nějak vážně nemocná?

michele30
22. čer 2021

@kvmatonka Ano, je to dost vysoké číslo a kdo ví, jaká je skutečnost...

michele30
22. čer 2021

@hojda Co vím, tak ne, ale neznala jsem ji osobně, takže to nemůžu tvrdit určitě.

hojda
22. čer 2021

@michele30 A to měla první nebo druhou dávku?

xvitko13
22. čer 2021

@michele30 to je hrozné 😔

barmil
22. čer 2021

@bertap po první dávce Pfizer ten den ruka, brnela me až k zápěstí, druhy den zanet v prsu, další den bolest druhého prsa, zánět v prvnim, rýma, špatně se mi dýchalo, odpoledne už zimnice, horečka. 3.den jsem skončila na pohotovosti, uz jsem mela nabeh na zápal plic, k tomu zanet obou prsou, zvětšené uzliny v krku a podpazi, zarudly krk. Dostala jsem atb. Trvalo 3dny,nez jsem se zas cítila normalne a ted, 3.den po dobrani atb jsem pořád unavena.
Doktorka na pohotovosti říkala, že jsem na tom ještě dobře, můj obvodak to odmítl hlásit, prý to je normální reakce.
Upřímně se děsím druhé dávky.

levandule_k
22. čer 2021

@barmil Tvl. tohle mi jako normální reakce nepřijde, "normální" reakce by byla mírná bolest v místě v pichu. Ale já jsem laik.

Hlásit na SUKL může i sám pacient, tady jsou nahlášená podezření v souvislost s očkováním https://www.sukl.cz/tydenni-zpravy-o-prijatych-...

By mě zajímalo, jak poctivě se to hlásí...

hojda
22. čer 2021

@barmil Neprodělala jsi už v minulosti covid? Chce to hlásit, zvlášť takovéto případy.

klea81
22. čer 2021

@barmil na druhou dávku bych nešla...

dura175
22. čer 2021

@bertap Moderna, po obou dávkách zimnice, horečka, bolest svalů a kloubů, šílená únava. Trvalo to den, pak jen bolest ruky. Po druhé dávce to nastoupilo dřív. Jsem na dialýze a dostávám léky na ředění krve.

krasna_neznama86
22. čer 2021

Mám Pfizer, 1.davka hned odpol.zvysena teplota, zimnice, bolest svalů a kloubů, únava... Drželo se mi to 3 dny, další tři dny velká únava, 7.den jsem byla už ok. 3.den bolest hrudníku a prsou, podezření na plicní embolii, ale nastesti nepotvrzená.
2.vakcina - hned odpol.zvysena teplota, v noci a následující den 38,5, bolest kloubů, 3.den bez teploty, jen únava, 4.den ok.

lucykote
22. čer 2021

@bertap sestry tchán, první dávka v pohodě, druhá dávka hodinu po očkování kolaps, oživování, otok srdce a plic a srazeniny v játrech. ARO, umělý spánek a drén z jater na odvod sraženin. Nakonec přežil.

krasna_neznama86
22. čer 2021

@michele30 já měla.podezreni na plicní embolii, ale naštěstí ok. Dle dr.se plicní embolie projeví až po několika dnech, já byla u Dr třetí den a prý se to projeví až déle.

barmil
22. čer 2021

@hojda neprodelala, ja to prave hned resila s obvodakem a on, že to je normální, že si mám přečíst stránky SUkl a odmítl to hlásit. Tak nevím, zda to nemám nahlásit solo sama.