Reakce na očkování. Máte zkušenost se špatnými?

smrktovak
5. led 2008

Ahoj. Chtěla bych se zeptat jestli máte někdo zkušenosti se špatnými reakcemi na očkování. Mám pětiměsíční holčičku a včera byla na třetí dávce očkování. Po první a druhé byla jen protivná, ale včera večer dostala teplotu, rýmu a kašel. Celou noc jsme skoro nespaly, a situace je pořád stejná. Vím, že podobné reakce bývají, ale do 24hod by měly vymizet. Tak teď nevím, jestli je to reakce nebo nemoc. Kdo máte nějaké podobné zkušenosti, napište prosím. Děkuji

sokolka
5. led 2008

Ahojky, mi jsme měli reakci jen na druhé očkování. Ale v té době jsem byla já čerstvě po angíně a tak jsem se taky bála, jestli to ode mě nechytil. Mudra ho prohlídla a řekla, že je v pohodě a kdyby se prý měla řídit tím, jestli není někdo z rodiny nemocný tak že by ho nenaočkovala nikdy. Takže dostal pigáro a večer už měl rýmu, začal pokašlávat a ráno se přidala teplota. Do toho mu otekla nožička v místě vpichu, ale asi třetí až čtvrtý den to bylo v poho. Známý klučík měl taky reakci s teplotou a trvalo to 5 dní než byl zase v normálu. Takže bych se moc nenervovala (to se mi to kecá viď, já se taky nervovala 😀 ), určitě to bude v poho. Je možný, že byla malá jen malinko přistydlá a to očkování jí urychlilo ten kašlík s rýmou.

smrktovak
autor
5. led 2008

no to jsem si taky říkala. Já moc nenervuju, jen nevím co se děje. Pořád poplakává, ještě k tomu na mě taky něco leze a mám jí pořád na rukou. Už mě bolí celej člověk. Teď jsem jí měřila a má po odečtu 38.7. Tak budu vyčkávat

sokolka
5. led 2008

A dala jsi jí nějakou medicínku nebo čípek?

smrktovak
autor
5. led 2008

jo dávám jí čípky paralen. Teď jsem jí jeden šoupla, vždycky to zabere na chvíli a pořád se teplota vrací

sokolka
5. led 2008

A dáváš to po 6 hodinách? A po jaký době se jí ta teplota zvedne?

viona
5. led 2008

to má dost velkou teplotu,já bych ji taky dala čípek,Panadol,nebo Nurofen,uleví se jí,uvidíš,mě doktorka říkala,že to očkování je šetrný,ale že jak je v tom i ten Tetanus,tak je může bolet místo vpichu,teda nožička,abych si dávala pozor při manipulaci s mimčem a moc mu na to místo namačkala a tak.Náš Vítek většinou po očkování propláče odpoledne,ještě nás čeká třetí dávka.

smrktovak
autor
5. led 2008

no jí právě místo vpichu nic nedělá. Je to zvláštní. Ale jak říká sokolka. Je možný že jí nějaká nemoc začínala a teď jí to prostě jen zhoršilo

smrktovak
autor
5. led 2008

někdy po osmi, někdy po šesti. Podle toho jestli je v klidu a odpočívá, nebo jí jdu zrovna přebalit. Zabere tak do hodiny a počítám tak za dvě už cítím, že je horká. Ale pořád jí neměřím. Nechci ji zlobit

sokolka
5. led 2008

Hele mě mudra řekla, že když bude mít takhle vysokou teplotu tak můžeš střídat různý čípky. Napíšu ti jak a který. Půlku čípku paralenu, panadolu nebo mexalenu a za 3 hodiny můžeš dát půlku čípku nurofenu, nebo ibalginu, nebo brufenu. Ale z každý řady max 3x za den. Je to lepší to takhle střídat aby si jí tu teplotu co nejdříve srazila a už se jí pak nevracela.

viona
5. led 2008

Kdyby to i pak lezlo nahoru,tak bych zkusila i zábal 😒 Určitě to brzo přejde,jestli to je očkováním 😉

smrktovak
autor
5. led 2008

paralen dávám celý. Už má 8kg. A mám doma i sirup Nurofen, ale ten nezabírá

sokolka
5. led 2008

jojo souhlasím s vionou. Zábaly taky. Protože je to fakt dost velká teplota a chce to co nejříve srazit. 😉

smrktovak
autor
5. led 2008

ty zábaly jsou dobrá věc, ale ráda bych se jim vyhla. Jak s ní něco dělám tak pláče, tak ji chci nechat odpočívat. Mám jí na klíně a dřímá. Zdá se mi, že už je chladná

sokolka
5. led 2008

Ony ty čípky rychleji zabírají. Snad už to bude OK. Držíme palečky 😉

smrktovak
autor
5. led 2008

jo jo. Díky. Taky bych potřebovala odpočinek, ale jak lehnu, tak pláče. Tak chovám a chovám

viona
5. led 2008

Tak zkus si s ní na ruce sednout do křesla,opřít hlavu,zavřít oči,já takhle taky občas relaxuju,když mi usne na ruce,tahle poloha mě nenechá usnout tvrdě,ale odpočinu si,tak ať jste brzo bez teplot 😵

iza
5. led 2008

ahoj holky, tak Jáchymek měl treakci když mu prdli druhou dávku hexa aprvní dávku prevenaru..druhý den byl dost spavej,měl 38,3 aděsnej průjem. Dala jsemmu Panadol sirup na tu teplotu,ale spíš bych doporučovala paralen čípky, zabírají rychleji než ten panadol(ten zabral až po 5ti hodinách 😕 )

adelin
5. led 2008

Ahojky já byla s malou na očkování ve středu dostala první dávku Hexa a Prevenaru. Dostala rýmu a méně papá. ☹ Máte to taky, že míň papají po injekci. Jsem na UM.Teda malá 😀

petra.vavra
5. led 2008

Ahojky, my se na hexu teprve chystáme, ale chci se zeptat, jak dlouho se vám hojilo očkování po TBC, malé ho píchly v porodnici a ještě stále nejsme zahojené a to už jsou nám 2 měsíce pryč??Je to normální ?? 😲

pipisek
5. led 2008

petra.vavra

je to normání, moje malá to měla ošklivý, udělala se jí boule a v ní zelenej hnis, dr. to píchnul a vyčistil a dostala jsem framykoin, ale stejně se hnis udělal zase, pak to samo prasklo a dobrý to má tak měsíc a je jí 5měs.
já se bohužel přidávám "do klubu" ☹
včera dopol malá dostala 2. hexa. po první před měsícem měla 37,3 je pár hodin, nic jsem jí ani nedala, byla do večera protivná a konec.
ale včera po druhé začala být odpol ufňukaná, večer v 17h měla 38,6 a spustila se jí rýma. noc byla fakt super, nebudu se tady rozepisovat 😖
no a ráno jsem našla první zub 😉
a taky druhý den skoro přes den nespí, dnes jen hodinu, tak nevím, co jí píchli za drogu .....
takže u nás se dá říct, že se asi sešlo víc věcí dohromady a já nevím, co přesně za tu horečku může. ale dnes dopol měla zase 38 a nechtěla vůbec jíst, já ještě docela dost kojím, jen večer a po mrkvičce v poledne dávám UM. no a s tou rýmou dneska ode mně nevypila prakticky nic, strašně blbě odstříkávám, prostě to neumím, tak mám ještě ke všemu strach ze zánětu prsů ☹