Reflux u dospělého, máte zkušenost?

paja_paja
2. pro 2016

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá zkušenost s tímto problémem. Jak se u vás reflux projevoval? Já pořád cítím knedlík v krku, pálení v krku a na hrudi, bolest na hrudi, pocit sevřeného krku, horší polykání, a pořád mě to nutí dělat takové ehm ehm. občas pocit na zvracení. Dnes jsem byla na orl, tam vše v pořádku. Myslíte že to může být reflux?

anniesfibis
2. pro 2016

@paja_paja ne to neni reflux. Spis alergie, astma, hypertrofie nebo zjizvena tkan hrtanu a pod.

paja_paja
autor
2. pro 2016

No asi zajdu k obvodákovi a uvidim, jinak děkuji za reakci.

holubice.petra
2. pro 2016

Manzel mel-ma reflux po jidle si nemohl zavazat ani tkanicky u bot vracelo se muj jidlo ven...pri lezeni palila zaha..takbsi porad odkaslaval a mel casty chrapot..byl i na operaci davali mu k zaludku nejaky krouzek nebo co na chvilku dobry pak se to vratilo..pomohlo mu az spravne stravovani

paja_paja
autor
2. pro 2016

@holubice.petra no je pravda, že jsem ted moc zdravě a pravidelně nejedla....zkusím upravit jídelníček

hedviga2
2. pro 2016

@paja_paja tieto isté príznaky mám aj ja ---je to reflux.

paja_paja
autor
3. pro 2016

@hedviga2 i takovou divnou bolest na hrudi? To me celkem vystrasilo.

handous
3. pro 2016

Taky to může být problém s jícnem. Tatka měl stejne příznaky a mohl za to jícen. Hlavně se nenechte u dr odbýt.

hedviga2
3. pro 2016

@paja_paja ano v začiatkoch,,,,,prišlo to nečakane, z ničoho nič...

lenusaak
3. pro 2016

@paja_paja ano opravdu to reflux být může nebo klidně může byt přičina hiatová kýla a jiné....zjisti se to gastrem. Pokud potiže budou přetrvávat, zkusila bych si to vydupovat, určite ale tohle nebude řešit lékař na ORL, ale gastroenterolog. Zkus skočit k obvoďákovi, pisne ti žádanku k lékaři. Příznaky např. té kýly múžou být prave toto páleni a časte odkašláváni nebo jak si popsala to ehm, ehm. Řeši se to většinou dlouhodobým uživánim např.Helicidu, ten ty kysele šťávy, které se navrací zneutralizuje a nemaš pocit toho pálení, dráždění. Po jídle si nelehat, ale sedět. A určite doporučuju toho gastroenterologa😊

paja_paja
autor
3. pro 2016

@lenusaak dekuji za reakci,zajdu k obvodakovi,mam jedine stesti,ze muj obvodak je zaroven i gastroenterolog, takze cekacka na vysetreni snad dlouha nebude.

lenusaak
3. pro 2016

@paja_paja no tak to je uplne ideální!!😊 tak přeju ať je brzy po problémech😊

paja_paja
autor
3. pro 2016

@lenusaak dekuji🙂

hedviga2
20. pro 2016

baby máte skúsenosť s homeopatikom Natur Mur?

ajulinka91
20. pro 2016

Ano, mě taky divně bolelo na hrudi a měla jsem ty samé příznaky, co popisuješ. Je to reflux. Upravila jsem jídelníček a je to lepší, někdy úplně v pořádku 🙂

semisovamys
20. pro 2016

Holky a jak jste upravily jídelníčky? Brácha má také reflux, teď zrovna to má horší, j estli mu furt na zvraceni,už ani nepojedu kávu či bublinkate limonády. .

ajulinka91
20. pro 2016

Já nejím cibuli, česnek, dráždivé jídla....vypozorovala jsem, že když jsem ve stresu, hned se tyto příznaky zhorší.

ifffa
Autor odpověď smazal
Zobraz
maminkapetula
3. únor 2021

Ahojky ,oživuji diskuzi,přišli ti nakonec na něco? Mám podobné problémy ☹