Rizika po císaři - nucený potrat a jiné

laisobel
5. črc 2016

Ahoj holky,
Rada bych se poradila...
Jsem po cisari, nechtenem a akutnim. Porod byl hororovy a malem jsme ho obe s dcerou nedaly... Nastesti vse dobre dopadlo.
Male budou v zari dva a my se zacali snazit o druhe dite. Konecne mame od doktorky zelenou.
Avsak - byla jsem varovana, ze kdyz se zadari, s tim, co ma moje telo za sebou, zdaleka neni vyhrano. Jasne, resit zda druhe dite zkouset rodit prirozene nebo rovnou cisar je otazka sama o sobe.
Ale mne ted vic desi, ze se mimco uchyti v deloze moc blizko jizvy a ja budu muset na potrat. Stalo se vam to nektere? Nedokazu si to vubec predstavit...
Samozrejme doufam ze vse bude v poradku, ale stejnak...
Kdyz to tu tak procitam, kolik z vas melo mnohem vetsi komplikace nebo o miminko z ruznych duvodu v ruzny cas prisly, pripadam si hrozne, ze to vubec resim, kdyz jedno zdrave dite mam... Ale neda mi to i tak.
Druhe dite chceme a doktori strasi vsim moznym po prvnim rizikovem porodu sekci, tak jen jak moc se tim zabyvat...
Kazdopadne diky!

monikavitezslav
7. črc 2016

Zacinam mit z vas pocit ze si myslite ze si delam srandu. Asi vam ofotim zpravu. Nezbamena ze se to stalo me ze se to stane i vam proboha. Ale riziko tam proste je. Jizva je stale tkan ktera se kdykoliv muze ponicit . ja uz o sve mimi prisla takze pro me je to uz neresitelne.

betelgeuzz
7. črc 2016

@monikavitezslav nikdo ti nenapsal, že si děláš srandu. Je mi líto, co se ti stalo. ale podle mě jsi jedna z mála, já o takovém případu slyším poprvé. a proto píšu, že si myslím, že jde naopak o velmi malé riziko a není důvod, tím strašit všechny rodičky po císaři.

monikavitezslav
7. črc 2016

@betelgeuzz nikoho sem ti nestrasila. A pokud vam to tak prislo tak se omlouvam.

monikavitezslav
7. črc 2016

@luciebx mas pravdu pokud by ta jizva praskla a ja vykrvacela tak bych neprezila.

zelva78
7. črc 2016

Tak ja taky přidám svou zkušenost,mám zaseboi dva akutní císaře,první kvůli hypoxii a druhý nepovedený vyvolávany nepostupujuci porod s hypoxii.Teď jsem ve 32tt a čekám dvojčata,nějak extra me nesledují akorát častější ultrazvuk a od začátku rizikova poradna....jsem prý taková hříčka přírody,lékaři se stim ještě nesetkali,prý to není možný aby byli dvojky po cisarich;)..samozřejmě že mám strach ale nelituji,větší pravděpodobnost je ze se ti něco stane když sednes za volant,to je 20% riziko nehody...takže asi tak....nezbývá než doufat ze to dobře dopadne;)

luciebx
7. črc 2016

@monikavitezslav je to hrozny.. svagrova napriklad mela druhy hodne brzy za sebou a opet cisare a dr ji rekla ze treti nesmi mit pac ta jizva by dalsi tehotenstvi nevydrzela. Tak asi tak.

pavlikovarenata
7. črc 2016

Taky jsem měla akutního císaře a zároveň mi brali i slepáka, takže první porodník, pak chirurg a jizva tedy větší než je obvyklé. Nikdo mne ničím nestrašil, druhý porod 22 měsíců po prvním a přirozeně, no teda vyvolávaný, protože jsem už týden přenášela a jediné čeho se báli, že kdybych přenášela dlouho a mimčo bylo už veliké, tak to může popraskat, takže si to nechtěli vzít na triko, ale stačila jedna tabletka a rozjelo se to 😉 Tak přeji ať se brzy zadaří a těhotenství i porod si užiješ a vše proběhne bez komplikací😉

somalicats
7. črc 2016

@laisobel První dceru jsem porodila přirozeně, druhou akutní sekcí. Třetí jsem porodila dva a čtvrt roku po císaři opět přirozeně. Na první ultrazvuk jsem naklusala poměrně brzo, chtěla jsem mít jistotu, že se mimčo nechytilo v jizvě. S dr. (chodím celou dobu na gyndu do špitálu přímo k primáři, takže mě i celá těhotenství vždycky hlídal sám) jsem byla domluvená, že pokud nenastanou komplikace a bude v pořádku jizva, tak bych raději porodila normálně. Komplikace nenastaly (respektive měla jsem celé těhotenství komplikace, ale ne v souvislosti s předchozí sekcí), takže normálnímu porodu nic nebránilo. Jizvu kontroloval před porodem i po porodu a vše ok, takže kdybych se náhodou rozhodla pro čtvrté dítě, není s tím problém.
Ano, může se stát, že se mimčo chytne zrovna v jizvě, určitá pravděpodobnost je, ale není zas tak velká. Na rovinu - těhotenství a porod s sebou nese vždycky určitou míru rizika bez ohledu na předchozí situace, takže absolutně bez rizika znamená radši netěhotnět vůbec.

laisobel
autor
8. črc 2016

Holky vsak ja vim ze vse ma sva rizika. A jsem ladena pozitivne a snazim se verit ze bude vse v poradku.
Znam dost zenskych co po cisari rodily jednou i vicekrat prirozene a bylo to bez problemu a znam i zeny, ktere si to hodne vyzraly.
Ale prave kdyz mi doktorka vysvetlovala co se muze stat a jaka jsou rizika, chtela jsem vedet, zda jsou to jen doktorske reci nebo zda je to realne.
Dite chceme a ta rizika bereme, jen to riziko nuceneho potratu mi nedava spat...
Je mi lito tech, ktere to potkalo, jste hrdibky, ze jste to zvladly.
A jsem rada ze vetsina mela pak porody relativne v klidu a s miminkama to zvladly.
Dekuju za vase nazory a zkusenosti! Presne proto jsem forum zakladala, lepsi cist od realnych zenskych nez jen to, co rekne doktor a pisou na internetu...
Vsak mi rozumite 🙂

baarunecka
10. črc 2016

@zelva78 bratánkova žena po 2 císařích dvojčata a všechny porody do 4 let. .A dvojky narozeny v 35 tt 😀

zelva78
10. črc 2016

@baarunecka tak to to měla stejně jako já 🙂...akorát mě se ještě dvojky nenarodil ;)

janina29k
13. črc 2016

@pavlikovarenata pane jo, tak to nezávidím, já byla na slepáku 6týdnů po sekci a bylo to daleko horší než císař, minimálně týden jsem nemyla sama schopná vstávat z gauče nebo postele, po sekci jsem se rozchodila hned. Ale mít obojí na jednou, tom muselo být peklo.

lucka662006
13. črc 2016

Ahoj, porodila jsem vaginálně 21 měsíců po císaři, otěhotněla jsem 12 měsíců po císaři, vše bylo ok. Jen 1x na konci těhotenství změřili vnitřní jizvu po císaři, jinak vůbec žádné zvláštní sledování v těhu. Kdyby tam bylo to riziko, sledovali by asi více, doktor je fakt odborník, ke kterému se sjíždějí z více měst... Ještě jsem neslyšela o nuceném potratu, protože je mimi "příliš blízko jizvy". O císaři ano, ale o nuceném potratu ne.

monikavitezslav
21. lis 2016

@lucka662006 ano je to vzacny jev ale stal se mi. Nuceny proto ze kdyby to dite rostlo v jizve roztrhalo by me to a ja vykrvacela.