Rozestup břišních svalů, byly jste u fyzioterapeuta?

hannulee
27. lis 2013

Holky máte někdo rozestup břišních svalů?Jak cvičíte byli ste na poradě s fyzioterapeutem?A musí být nějaký doporučení? A jak jste to poznali,sami nebo Vám to řekl třeba gynekolog?Díky

blahova_andrea
27. lis 2013

Taky mě zajímají odpovědi. Já mám totiž pocit, že se mě to taky týká, ale nikde jsem s tím nebyla, nikdo mi neřekl. Jen mám břicho ve všech polohách hodně jinak než dřív, stále vypadám jak v půlce těhu a cvičit se mi na to doma nedaří, aby to bylo poznat ☹

kacci
27. lis 2013

stačí lehnout na záda a zvednou nohy nad podložku, pohmatem zjistíte, jestli je mezi svaly na břiše mezer a případně jak velká

blanka.k
27. lis 2013

Mám rozestup cca 5-6cm, řekla mi to už v porodnici fyzioterapeutka, po CS jsem měla ale problémy s jizvou a dělohou, tak nic neřešila. 3 roky po porodu vypadám jak těhu, občas mívám bolesti kolem toho rozestupu, cítím každý pohyb střeva. Mám známou fyizoterapeutku, se kterou jsme se dohodly, že zkusím cvičit, opatrně, rozestup mám už hodně, může se mi třeba střevo dostat do toho rozestupu... mám spec.2 cviky, nesmí se dělat klas.lehy sedy, sklapovačky atd....Prý to zkusíme, buď to pomůže nebo ne, prý na mě už moc není coí "zkazit", každopádně moje obvodní doktorka mi vypsala už žádanku na plastiku, kde by mi sešili břicho na pojišťovnu, ale ještě dávám šanci cvikům, než se odhodlám jít pod kudlu, takže žádnaku mám v šuplíku... 😀

ankava
27. lis 2013

já to poznala po porodu sama a věděla jsem od fyzioterapeutky, co a jak mám cvičit, takže jsem hned po porodu začala s pár cviky a do tří měsícu od porodu se to srovnalo. Dokud jsem si nahmatala mezeru mezi břišními svaly, tak jsem procvičovala pouze šikmé svaly.

daisyjane
15. kvě 2016

Obnovuji dotaz. Za kým jít, aby mi napsal žádanku - obvoďák, gynekolog, ortoped, ...? Nebo lze bez žádanky rovnou k fyzioterapeutovi? Proplatí rehabku pojišťovna a co břišní pás? Lze také o něj požádat? Jsem 4 měsíce po porodu, rozestup velký a břicho mě dost bolí při námaze a vypadám jak těhotná. Lidi, co mě neznají, tak si mysleli, že jsem těhu těsně před porodem. Ráda bych, aby mi při pohledu do zrcadla nebylo do breku. Díky za tipy!

bambule73
17. kvě 2016

Zkuste gynekologa, obdvoďáka. Sama zkušenost nemám. Rozestup menší. Nosila jsem břišní pás, opravdu se to lepšilo, nenapadlo mě, že by jej pojišťovna platila, sama jsem jej pořídila. Cvičím trochu, také bych se chtěla někam přihlásit k fyzioterapeutovi, aby zkontrolovat stav..

sylvaj
17. kvě 2016

Ahoj, přidávám se do diskuze,
jsem 2,5 roku po porodu císařským řezem a mezeru mám tak na 5 cm!! Taky stále vypadám jako těhotná, přitom jinak jsem docela štíhlá, chodím třikrát týdně cvičit, běhat, dodržuji životosprávu a pořád se to nelepší. Na tento problém mě upozornil můj trenér, začla jsem k němu chodit půl roku po porodu a bylo mu divné, že stále nemám ploché bříško, tak začal zjišťovat a řekl mi, že bych to měla začít řešit, že ten rozestup mám fakt velký. Každopádně mě nikdo v porodnici neupozornil na to, že bych neměla cvičit přímé břišní svaly a že mám nějaký rozestup a to jsem v těhotenství nabrala přes dvacet kilo a téměř vše do břicha, malá měla přes 4 kila. Nevím za kým jít s tímto problémem. Trenér říkal, že to pozjišťuje...tak vám dám vědět. Myslíte, že si mám koupit ten břišní pás tak dlouho po porodu?

al_al
1. lis 2016

@sylvaj ahoj, máš nejaké novinky, ako to dopadlo?

hojda
1. lis 2016
sylvaj
1. lis 2016

Ahojte, byla jsem u gynekologa a ten mi řekl, že je to dobré, že jiné ženské to mají mnohem horší, po císaři mám cysty, srůsty a to mu taky přijde být dobrý, že to druhý mají horší. Takže se chystám k obvoďákovi, snad to nebude tak podceňovat.

al_al
1. lis 2016

Skvely pristup :/ mne obvodacka povedala,ze sa s tym nic neda,ziadne fyzio ani rehabilitace ziadna poistovna nepreplaca a ze ked tak operace.tiez super :/

sylvaj
5. lis 2016

No já si myslím, že cvičením se to moc nespraví, já fakt hodně cvičím, běhám, jednu dobu jsem opravdu dodržovala životosprávu a stačí přibrat tři kila a hned je to na tom břichu vidět. Asi začnu šetřit na plastiku :D

terinda
5. lis 2016

@sylvaj nemusíš šetřit, stačí zajít do nemocnice na konzultaci a většinou to schválí přes pojišťovnu 😉

verena
5. lis 2016

Holky tak jsem zvědavá, co tu k tomu napíšete. Mě gynekolog samozřejmě nic neřekl, ale přišla jsem náhodou na netu na to, že ten rozestup určitě musím mít. Nadváhu sice mám, ale břicho je fakt neúměrné a vystouplé, taky mi neustále všichni gratulují a pouští mě sednout a tak. Teoreticky na to mají být nějaké speciální cviky, nesmí se ty sklapovačky apod. Taky se nesmí skoky a tak. Takže např. Jillien Michaels fakt né (a tu jsem taky usilovně cvičila). Cvičením jde asi hodně spravit. Operace by měla být na pojišťovnu! (Ale jistě s tím budou doktoři šetřit.) Má to vliv i na svaly pánevního dna a různé projevy toho, že jsou povolené ☹. Na Youtube najdete metodu Pelvicore na to pánevní dno a to by mělo pomoct i na tu diastázu. Jinak jsou na to placené kurzy, ale všichni to know how tají. Já se k tomu cvičení odhodlávám, pod kudlu se mi nechce. Myslím, že by se něco dalo vybrat u Tiffany Rothe, ta tolik neskáče a má různé pohupování a tak. Když jsem cvičila s ní, vypadala jsem docela dobře. Jinak bacha, kamarádka od toho měla bolesti bederní páteře, nikdo s ní neřešil příčinu, dokonce jí posílali na psychinu apod. Nakonec měla takové bolesti, že jí museli operovat páteř. A pak jí řekli, že to bylo tím povoleným břichem, a kdyby začala rehabilitovat dřív, nemuselo k tomu dojít.

maylis
5. lis 2016

Ahoj holky, taky mám rozestup, gynekolog řekl, že se to neřeší, i když tam už mám malou kýlu, moje fyzioterapeutka mi taky moc nepomohla, tak jsem si našla a doporučuju tyhle stránky http://www.ivafis.cz/, v Centru jsem i byla na individuální lekci, cviky nejsou náročné, ale docela těžké na pochopení. Cvičila jsem 4x denně měsíc a dost se mi to zlepšilo, břicho už nemám večer jak v pátém měsíci, ale ve čtvrtém 🙂 Ale diastáza se mi zmenšila z velikosti dva prsty na jeden, a to jsem necvičila úplně dobře, protože jsem to úplně nepochopila. Takže je nějaká šance i pro nás - dřeva. 🙂 Najdete to pod jménem Iva Fiškandlová i na FB, jsou tam neuvěřitelný fotky před a po cvičení, mrkněte na to, je to velmi motivační! Každopádně se s tím dá něco dělat.

sylvaj
6. lis 2016

Ahoj, jako super odkaz, určitě bych tam zašla, ale z Ostravy je to trochu z ruky :D

verena
6. lis 2016

@maylis
@sylvaj já jsem se tam pokoušela přihlásit a je tam děsný nátřesk, nepovedlo se mi to ani na dvojí pokus (což mě trošku otrávilo). Paní má skupinu i tu na koníku něco jako jak cvičit po porodu. Tak to máš @maylis štěstí, že se to povedlo. A jak probíhalo cvičení, jen takové to posilování typu výtah, nebo i něco celkově na celé tělo? Byla jsi tedy spokojená?

terinda
6. lis 2016

Iva Fiš dává i soukromé lekce, na které cviky ukáže a vysvětlí. Doporučuje 2 konzultace.
Já u ní byla jednou. Nějak jsem se nedokopala k tomu cvičit to až 4x denně a ani mě to dost nebavilo. Diastáza se dá cviky dost zmenšit, ale pořád bude a pořád musíte lehat a zvedat se z boku a navždy budou některé cviky zakázané 😖

Tak jsem se odhodlala jít na operaci, teď čekám na termín...

maylis
6. lis 2016

@verena já jsem byla spokojená přístupem Ivy, opravdu jí na ženskejch záleží, ale holt se nemůže rozkrájet, má klientky i ze zahraničí, myslím, že objevila pěknou díru na trhu nebo spíš v péči o matky po porodu. Ale je to prostě o tom, že bez cvičení, bez té dřiny se nic nezlepší. Cviky jsou hlavně o dýchání, jsou to nepatrné pohyby, které posilují vnitřní stabilizační systém. Já jsem ráda, že už se mi břicho tak neklepe a je menší, až mi povolí záda, zase budu cvičit.

maylis
6. lis 2016

@terinda Jenže základ je to, že bez cvičení se nic nezmění, za dvě návštěvy teda určitě ne. Já teda radši budu cvičit dva roky než do sebe nechat řezat. Ta operace navíc neřeší podstatu problému. Ale každý má svou cestu 🙂

handous
6. lis 2016

@terinda Dobrý večer, kde jste se byla domluvit na operaci? A jde to tedy přes pojišťovnu? Dekuji

terinda
6. lis 2016

@maylis já netvrdím, že za 2 lekce, ale cca 4x denně cvičit poctivě a diastázu stáhnout.... na to jsem opravdu lenoch, nebaví mě to a nemám čas.

@handous byla jsem na Vinohradech. Počkala jsem si cca 2 hodiny v čekárně, pak mě dr. prohlídl a rovnou vypsal papíry. Čekačky bývají asi delší, holky šly tak cca za 3-5 měsíců od konzultace. Je to přes pojišťovnu.

verena
6. lis 2016

@terinda Tak to jsem zvědavá, jaké budeš mít zkušenosti! Nechceš nafotit břicho před a po, klidně do soukromé zprávy? 😉 Každopádně držím palce, ať je výsledek skvělý 🙂

handous
6. lis 2016

@verena jo, taky by mě zajímal rozdíl😉 Přidávám se s prosbou o foto před a po.

handous
6. lis 2016

A taky bych to ráda vyslechla od někoho, kdo má operaci ta sebou. Jak to probíhá, jaká je rekonvalescence a tak celkově.☺

terinda
6. lis 2016

Na e-miminu je o tom diskuse, s fotkama před a po. Odtud sbírám odvahu 😅

maylis
6. lis 2016

@terinda každé to cvičení zabere tak 10 minut, ale chápu, že kdo chodí do práce může cvičit maximálně ráno a večer, ale myslím, že i to pomůže, sice pomaleji, ale přece 🙂 mě třeba po porodu začal hodně bolet kloub u palce pravé nohy, tak jsem se na to ptala Ivy a bylo mi řečeno, že to je špatným postavením pánve po porodu a musím říct, že i to se mi po cvičení zlepšilo.

maylis
6. lis 2016

Tady je jedna zkušenost s operací http://www.dvojcata.org/node/707598

terinda
6. lis 2016

Kdo se o to zajímá, tak více zkušeností na diskusi e-m.

verena
6. lis 2016

@terinda můžeš prosím hodit odkaz na to e-mimino? Já tam těch diskuzí našla asi 20 a různě starých. A co je zajímavý, všichni tam někdy okolo roku 2008 tvrdili, že k nim do porodnice chodily rehabilitační sestry, zkoumaly břicho a prý s nimi i cvičily! Já tedy rodila v roce 2008 a 2014 u Apolináře, přísámbou nikdy mi nikdo břicho nezkoumal, ani můj gynekolog. Rozestup musím mít už od prvního dítěte, protože od té doby prostě permanentně vypadám jako těhotná. Ale info k tomu jsem nějak našla na netu, jak procházím ty ženské/hubnoucí diskuze. Nyní potřebuju jít ke gynekologovi, je to v jeho kompetenci to řešit? Myslím tedy, že je to děsný ignorant, takže předpokládám, že mě nějak odbude/zamluví to :-/.