Růžové až zarudlé dvorce bradavek. Čím je natírat?

marfushenka
8. dub 2008

Už asi týden mám dvorce okolo bradavky narůžovélé místy zarudlé. Kojení mne vždycky zezačátku bolí, ale snažím se to vydržet a kojím jak je potřeba. Větrám to jak to jen jde a po kojení to vždy natřu mlékem. Mazala jsem Bepanthenem i Purelanem a zatím nevidím žádnou změnu. Nemáte nějakou radu co se ještě dá dělat?

romankav
8. dub 2008

Ahoj Marfushenko, vypadá to na kvasinkovou infekci. Zkus si v lékárně koupit genciánovou violeť a potírat tím 3x denně bradavky i dvorce. Mimčo bude sice celý fialový, ale neškodí to, ani když to cucá. Pokud by to do týdne nepomohlo, vyzkoušej Canesten krém, před kojením bradavky omyj. Měla jsem stejný problém - Canesten zabral (ale asi po 4 dnech).

luiisa
8. dub 2008

ahoj, ja uz kojim nase tretie dieta a pri kazdom som mala takyto problem. Mne vsak nezaberali ziadne kremy, trvalo to asi dva mesiace a vyskusala som hadam vsetko, dokonca uz mi chceli robit biopsiu... nastastie sme isli na dovolenku k moru a zo dna na den sa to pekne samo dalo do kopy, more, slnko, more, slnko (hore bez), pri druhom mi pomohol bioptron a pri tretom zase sauna. Tak si vyber... 🙂 Ak ta to potesi, tak ti poviem, ze nie si v tom sama, pretoze vacsina bab, ktore dlhsie koja, takymto problemom skor, ci neskor prejdu, alebo v tom horsom pripade prestanu s kojenim. Drz sa

marfushenka
autor
8. dub 2008

romankav: Moc díky za rady. Hned vyrazím do lékárny a budu doufat, že se to zlepší. 🙂

luiisa: Díky za podporu. Nás problémy s kojením provázejí hned od začátku, takže jsem z toho byla už dost špatná. Nejdříve se malý nechytal. I s pomocí sestřičky nám to někdy trvalo dvacet minut než se to povedlo. Po příchod domů se to postupně zlepšilo. Pak jsem měla bolavé bradavky a když jsem si je konečně vyléčila tak za pár dní tohle. 😠

pucik
8. dub 2008

ahojky, mě pomohlo dávat tvaroh, pokud to máš horké, před kojením dávat teplé obklady, snad to zabere, držím palečky 😉 🙂

jasminke
8. dub 2008

Marfushenka,
hlavne si ich uz nenatieraj mlieckom, v tomto pripade to mliecko len zhorsuje, kvasinky dostavaju potravu.. A pomaha svetlo, ale pozor, chlad na bradavky nie je dobry... Drz sa, mala som podobny problem, mne to preslo viac menej same od seba. A je dobre pred kojenim si odstreknut, ulahcis mimnku pitie, tym padom je zaciatok menej bolestivy a je to lepsie aj pre bradavku. A este odporucam kapustny list, pomaha prekrvovat prsniky, napomaha hojeniu, ale pred kojenim treba umyt.

melani
9. dub 2008

ahoj dobre pomaha levandulovy olej a silikonove chranice bradavek kde se nedrzi vlhko,ale bradavka muze dychat a hojit se...ja pred desiti mesici shanela chranice hodne tezko a uz jsem myslela ze prestanu bolesti kojit,ale podarilo se a kojim jeste ted.Zavolej si na linku o kojeni tam by ti mohli poradit kde chranice koupis 🙂 zkus lekarnu zdravotni potraby a mrkni na net.Levandulovy olej v bylinkarstvi.paaaaaaaaaaaa

marfushenka
autor
9. dub 2008

Tak jsme včera koupili tu genciálku a čekáme jestli to pomůže. Fialoví jsme až za ušima 😀 Pokud nepomůže tohle tak postupně vyzkouším vše, co mi radíte. Snad se toho zbavíme, protože včera jsem z toho už byla zoufalá. Dost to bolí a tak se mi i těžko malý chová. Ale pořád se nevzdávám 🙂

lalupa
9. dub 2008

ja som mala podobne nieco, bola to kvasinkova infekcia, ako baby pisali-gencian, kapustne listy, dokladna hygiena hlavne podprsenky, octove zabaly mne pomahali, plus masticka fungicidin, v cechach neviem aky nazov, hladaj nystatinovu masticku, vracia sa to, takze vydrz a liec sa dlhodobejsie
mala som bolesti hlavne medzi kojeniami az do lopatky ako elektrina, kusala som si do ruk, drzim palce

lencika
12. kvě 2013

ja som vzdy pouzivala na popraskane alebo bolave bradavky mast bepathen a vzdy pomohla a hlavne bolo super ze som mohla kojit hned