Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Sertralin a Neurol. Kdo užívá kombinaci delší dobu?

wow
4. bře 2020

Ahoj, prosím je tu někdo kdo bere kombinaci těchto léků delší dobu?

tynka9
4. bře 2020

Nevím, jestli se ti někdo ozve, ale tato kombinace by se dlouhodobě brát v klasických případech neměla. Sertralin má pozvolnější dobu nástupu účinku (cca 3 týdny), proto se dává nějaký lék, který zabere okamžitě v případě nutnosti (tj. v tvém případě Neurol). Jak se zvyšuje účinek sertralinu, měl by se neurol používat méně a méně, až úplně vysadit.

iva_kucerova
4. bře 2020

@wow Brala jsem nějakou dobu na konci těhotenství a chvíli po porodu,ale pak jsem najela na svou kombinaci,která mi pomáhala, Setralin u mě bohužel nezabral, spíš se mi problémy zhoršily. Neurol jsem brala občas, delší dobu bych ho asi radši nebrala

konidana
4. bře 2020

@wow presne jak píše @tynka9 brala jsem společně cca ten měsíc a pak neurol postupně vysadila. Misto toho mi ps zkousela k sertralinu různé jine kombinace leku , aby to max.vyhovovalo

wow
autor
5. bře 2020

Já to tak užívám 2 roky, 75mg Sertralin a 3x denně 0,25 neurol, jinak to nejde

konidana
5. bře 2020

@wow a zkoušeli jste s doktorem nějaké změny? Neurol je bohužel návykový. Zkusila bych kdyžtak konzultovat i s jiným psychiatrem.

adenka84
6. bře 2020

Neurol je návykový neměl by se užívat pokud to tedy není nevyhnutelné dlouhodobě.
Se mnou třeba Neurol neskutečně mává. Ani jako premedkaci před operací si ho neberu a odmítám. Ale chápu, že někdo se bez těchto léku neobejde. Určitě se dá s lékařem domluvit na jiném postupu na jiné kombinaci léků...

Sem začni psát odpověď...

Odešli