Jak dlouho jste v šestinedělí krvácely?

joa.n
27. srp 2009

ahojky,
jsem prvorodička a mám otázku ohledně krvácení v šestinedělí. Jak dlouho jste krvácely? Za jak dlouho jste byly schopné si sednout po šití a kdy jste se opět cítily fit? Já jsem skoro 2 týdny po porodu jsem ješte dost unavená.. 😨

pipet
27. srp 2009

A hádej, proč se to jmenuje ŠESTInedělí 😀 Ne, dva týdny je hrozně krátká doba, těhotenství, porod a teď kojení (jestli kojíš) je velká zátěž, navíc změna režimu, vstávání v noci, to bude chvíli trvat, než se organismus vzpamatuje a přizpůsobí... Dej tomu čas. Už si přesně nepamatuju, ale myslím, že tak po dvou měsících jsem byla "fit", krvácení, špinění celých 6 týdnů, šití taky pobolívalo pár týdnů.

ia.
27. srp 2009

joa.n, to je zcela normální, já krvácela celých 6 týdnů, posl.dva týdny bylo jen silnější špinění, ale 4 týdny jsem nosila ty porodnické vložky 😝
a když jsem šla poprvé po cca 2 týdnech s malým ven, tak jsem ušla pár kroků a tak mě bolela pipka, že jsem myslela, že mi tam dal někdo závaží a to mě tahá dolů. Prostě jsem se musela vrátit. Nemohla jsem nic ustát a furt jsem jen polehávala a posedávala, šití mě přestalo bolet po cca 4 týdnech, ale pipka asi po 2 měsících. Já trubka jsem si šla po 3 týdnech vyřídit porodné a když jsem stála ve frontě na socce asi hodinu, tak jsem myslela, že se tam vybulím, byla jsem celá orosená a nějaký dědek mě musel pustit sednout...
takže klííídek, za měsíc budeš jak rybička 😉

konja
27. srp 2009

joan.a: to je hrozně individuální, já bylas fit třeba hned po obouch porodech, krvácela jsem cca 4 týdny, ale silně jen asi týden. Porodnický vložky jsem odložila už v porodnici a pak nosila normální slabý s křidýlkama. S šitím zkušenosti nemám, nebyla jsem šitá ani u jednoho. Myslím, že se nemáš čeho bát, brzy se to srovná 😉

luthien.k
27. srp 2009

joa.n: Tak tak, 14 dní je krátká doba, aby se tělo vzpamatovalo z tolika změn! S tím šitím je to hodně individuální, jak dlouho to bude zlobit, záleží na tom, zda jsi šitá i hodně uvnitř nebo jen po klasickém nástřihu. Švagrová byla i uvnitř (roztržená) a jakž takž do normálu se dostala až po půl roce!!! (Jako že mohl být i sexík ;o)) Doporučuju mazat jizvu řepíkovým gelem od Eoné, já už teď skoro nevím, že tu jizvu mám, opravdu výborná věc...
Na sezení nafukovací kruh máš? Koupil mi manžel dětský kruh (co nejmenší) a tak jsem mohla i sedět u stolu, v autě atd. :o)
Krvácení jak psaly ostatní, tak měsíc krev, pak asi 14 dní špinění.
Tak hlavu vzhůru, hodně odpočívat, domácnost přenechat drahé polovičce nebo někomu jinému z rodiny a bude brzo líp!

marecek4
28. srp 2009

joa.n:pokaždý to je jiný,já můžu říct-po holkách jse krvácela14dní,a po klukách to nemělo konce a se sezením jsem žádný velký problémy neměla při nikom,samo že jsem sedala opatrněji,ale než jsem šla z porodnice tak to bylo ok-spíš mě tahaly stehy a jak vypadly byl klid,ale pocity při delším stání mám teď hnusný-ani u nádobí jsem nevydržela a naučila jsem se žehlit v sedě,ale to mě bolely záda od křížových bolestí a kdy to přejde se uvidí,zatím mě to drží sedmý týden.

joa.n
autor
1. zář 2009

ahoj holky,
moc dekuji za zpravicky. Uz pomalu prestavam krvacet, siti uz je taky lepsi, ale ty vnitrni stehy dost tahaji ☹ ale jak pisete, porod je zahul pro telo, takze je jasne, ze to bude trvat delsi dobu nez se vzpamatuje. Hodne mi pridaly energii vitaminy, co jsem si koupila v lekarne a taky psychika, manza prestal tolik zlobit s napadem o motorce a zacal pomahat s malou, takze uz je to mnohem lepsi 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru