Síla menstruace po porodu

rendex1
3. zář 2008

ahojky, prosim o radu... Dlouhe roky jsem brala antikoncepci, kdy jsem menstruaci mela silene slabouckou... skoro zadnou.. Pak jsem vysadila a povedlo se nam otehotnet skoro na poprve. Tedka jsem mesic po porodu a nekojim kvuli tezkymu porodu. Ocistky jsem mela a pak ustupovali... Na konci 6ti nedeli jsem zacala silne krvacet a tak jsem sla k doktorovi.. nevedel co to je a predepsal mi nejaky 10ti denni prasky ktere to zastavili a pak po nich mela prijit MS. Prisla ze zacatku slaba a tedka je to zase silny krvaceni.... Jsem bezradna. MS muze byt silnejsi kdyz to neni pod antikon., ale takto? Nevim jak poznat jestli je to krvaceni nebo silna MS? Meli jste taky silnou MS po porodu?

motol
3. zář 2008

rednex1:když sem brala anti. tak sem měla taky dobrej menses jenomže mi začala dělat probémy a nemůžu ji brát,no bolesti mám dost velký a menstrusci silnou a ted po porodu se mi to zhoršilo se musim nadopovat brufenem abych mohla fungovat,takže porod mi to zhoršil 🙂

agatka77
3. zář 2008

ahojky rendex:já mám po porodu taky hodně silnou MS,naštěstí ne bolestivou, i když u té první mi bylo fakt špatně,teď už je to dobré,nic mi není,jen je silná.myslím,že bude ještě dlouho trvat,než se to zase spraví.Na Tvém místě ale bych ještě konzultovala s doktorem,pro jistotu.Ale silná MS může být.Před porodem jsem měla velmi slabou a trvala tak 2-3 dny,teď velmi silnou a trvá i týden 😝

rendex1
autor
3. zář 2008

holky díky tak doufám, že to nic nebude

krista
25. dub 2009

bereninka • 1d • Dnes v 11:58
Holky, jsem 6 měsíců po porodu a přišla mi menzes. Ale je strašně silná, měním pořád vložky a jsem pořád ve sprše. Je to normální???? ☹ Den předtím jsem tahala kočár po schodech, tak se bojím, jestli jsem si něco nestrhla. Ale břicho mě bolí stejně jako při MS... Jak vypadala u vás první MS, měly jste to taky tak silně? A jak dlouho vám to trvalo?

miskastehlikova • 1d • Dnes ve 12:18
Ahojky,já první MS dosala týden po šestinedělí a bylo to přímo děsné!Bolesti,že jsem nemohla skoro chodit,měnila jsem vložky pořád a trvala kolem týdne!
teďka co beru HA jsemto dostala znovu a mám to opět už týden,ale bez bolestí,ale krvácím pořád hodně!!!
Po té první MS jsem se ptala na gyndě a je to prý normální,tělo se potřebuje pořádně vyčistit!Takže to bohužel musíš vydržet!!!

dudinka21 • 1d • Dnes ve 12:19
Ahoj berinka tam mne prišla až po 10 mesiacoch a na moje prekvapenie strašne slabá.. Až som nechápala, lebo vždy to bolo prvé dni silné.. ale u každého je to asi inak.. Aj trvala asi 2 dni predtým to bolo aj 5-6---
Ale kámoška tej tiež prišla asi tak ako tebe a tiež stále odbiehala do sprchy...

anta
25. dub 2009

Ahoj holky, já jsem tedy skoro 10 měsíců po porodu, z toho jsem 8 měsíců měla nitroděložní tělísko a měla jsem to 21 dní v měsíci a pěkně mi to přišlo vždy za 14 dní od konce menses, bylo to strašný. Nechala jsem si tělísko vytáhnout a teď "to" mám silný, že tomu nemůžu ani uvěřit 😕 . Dobrá věc je, že po porodu se mi to urovnalo v tom smyslu, že nemám takové bolesti jako dřív, předtím jsem zvracela, kudy jsem chodila, nemohla jsem ani jíst, hned to šlo všechno ze mě ven ze všech stran 😅 , no hrůza to byla, nebylo měsíce, kdybych nebyla vyloženě nadopovaná práškama 😉

bereninka
25. dub 2009

Já to právě před porodem měla vždy dost slabě, nebo spíš normálně, tak mne to teď vyděsilo. Měli jsme jet dnes pryč, ale nemohli jsme. Doufám, že do zítřka to bude lepší. Teď si dávám dvě vložky na sebe a furt jsem ve sprše. ☹ 😒

mamutka
25. dub 2009

som tiez 6mes po, stale kojim a mrcha dosla silnejsia ako volakedy. a uz to trva tyzden, mam toho plne zuby a vsetko ostatne, stecem z krvi tusim 😒

bereninka
25. dub 2009

Holky, já chodím každou půl hodinu měnit vložku, je to normální???? ☹

majaaita
25. dub 2009

¨Bereninko, hlídej si to, kdyby to trvalo dýl jak dva dny, skočila bych k dr. na utz radši.
Já dostala po prvním porodu ms skoro hned po šestinedělí, normální. Teď po víc jak šesti měsících a myslela jsem, že se zblázním, hrozně silná, noční alwayska za hodinu v čudu, ve sprše jak čachtická paní - ale po dvou dnech to skončilo a už jsem jen dva dny špinila. Konzultace s dr. proběhla telefonicky, právě říkala, že kdyby síla neustávala po dvou dnech, mám radši dorazit, že prý ms po porodu bývají tři až čtyři cykly silné, ale při nejistotě není problém to radši zkontrolovat, jak je děložní sliznice silná.

cazadora
25. dub 2009

holky ja dostala 1ms po porodu cca po 4m trvala mesic dalsi 4ms byly silene silne a je to tak ze telo se potrebuje vycistit a srovnat po tech 4 cyklech je ms stejna jak driv jen mi zaplatpanbuh neni zle.jedina rada je vydrzet

bereninka
25. dub 2009

cazadoro, měsíc jsi to měla? To je hrůza! Já mám navíc po porodu ještě anemii, tak se sotva vleču, ach jo! ☹

bereninka
25. dub 2009

Holky, ještě mi poraďte, mám jet pryč na 14 dní, do hor. Mohu i s tak silnou MS? nezhorší se to cestou atd.?

evina313
25. dub 2009

no ja neviem, ja som po porode 11 mesiacov, este kojim a ms mam stale hrozne silnu. sice asi len 5 dni, ale hrozne silne. prva ms prisla už po 3 mesiacoch ☹

shaula
25. dub 2009

Jéžiš, holky, vy mě děsíte 😖 Jsem 9 měsíců po porodu, kojím, a menstruaci jsem ještě neměla. Ale právě jsem se začla bát☹

mamutka
25. dub 2009

shaula, ja som sa jeden vecer vytesovala, ze ako mi je bez mrchy bezva, aka vyhoda...a hned na druhy den dosla 😠 😠 😠

maca793
25. dub 2009

pri dvojčatách prišla 4 týždne po pôrode a pri Karolínke po 6 mesiacoch a bola normálna len teraz hapruje.

ela23
25. dub 2009

Ja som dostala prvu MS po 15 mesiacov od porodu,uplne v pohode bez bolesti a bez silneho krvacania, ale pred porodom som mala neskutocne ,ale neskutocne bolesti 😝 ,takze ja som teraz spokojna,dufam ze sa to uz nezmeni. 🙂

stvura
26. dub 2009

Ahoj, no mne prisla menstruacia po 7 mesiacoch porodu, tak ako doteraz, tri dni, velmi slabe...vobec ziadna zmena nenastala...xixi...

ivana82
26. dub 2009

Ahojte, mne prisla menstruacia dva a pol mesiaca po porode, prve dva cykly boli strasne silne, najma prve tri dni, celkovo trvala 5 - 6 dni, co je u mna klasika, ale intenzita bola silnejsia, teraz sa to uz opravilo, uz je na normale ako pred porodom. 🙂

monika77
26. dub 2009

Mám 2,5 mesiaca po pôrode a už tretí deň ma pobolieva brucho. Najskôr som mala ružový výtok a už sa mi objavuje aj krv ale to len kvapôťky. Mohol by to byť už rozbiehajúci menzes? Ja som pred tehotenstvom mávala dosť bolestivý menzes.

ela zdá sa mi že to máme podobne, tebe sa to ako začalo rozbiehať?

bereninka
26. dub 2009

Holky, radši jsem neodjela, včera jsem volala na pohotovost, prý ej to po porodu normální, že je to hodně silné. Ale po dvou dnech, že už by měla být vidět změna, že je to lepší, slabší.

moniko, mně to začalo rovnou silnou MS. Tak uvidíš, jestli se ti to rozběhne.

fim
26. dub 2009

Bereninka, neboj, je to bohužel normální. Já nekojila, takže okamžitě po šestinedělí s očistkama nastoupila MS. Naštěstí bez bolestí, ale byl to tak prudkej a nečekanej nástup, že jsem děkovala Bohu, že jsem byla zrovna doma. A byl to šrumec, vložka opravdu max. půl hodiny. A sprcha pochopitelně. Třetí den ráno už jsem volala sestře na gyn., jestli je to normální, tak mi poradila vymačkat si citrón ( a osladit, ať se to dá pozřít), že se ty cévy stáhnou a mělo by se to zmírnit, ale do odpoledne, než jsem se pro ně dostala, se najednou MS sama zmírnila na přijatelnou podobu. Trvala celkem asi 10 dní.
Bohužel jsem měla po porodu velmi krátké cykly , třeba i jen 14 dní, tak jsem si už chvílema říkala, že snad jen krvácím. Ale aspoň se to střídalo - silná - slabá. A teď naopak jsem se vyděsila, jestli nejsem těhotná, pže je cyklus najednou šíleně dlouhej, až jsem si šla pro vyvolávačku. Prostě tělo je ještě zblázněný a chvilku mu to bude trvat než se srovná. 😉

bereninka
26. dub 2009

fim, děkuji za podporu. Jsem z toho rozhozená, protože včera na té pohotovosti mi řekli, že kdyby to neustávalo, musela bych na revizi v celk. narkoze. jenže já plně kojím, po 3 hod., tak to by byl problém. Jsem dost smutná, aby to tak nedopadlo. Ale když píšete, že jste to taky měly tak silné. Já to mám 3. den a pořád dost.
Taky jsem myslela, že když kojím, MS nedostanu! 😠Ale to bych asi msuela kojit i v noci, a to nám kojo odpadlo.

fim, a to jsi to měla celých 10 dní tak silné?
Já mám ejště anémii, tak se motám a jsem jak hadr. ☹ A jak jsem psala, máme jet pryč (měli jsme jet v so).

fim
26. dub 2009

Zkus ty citrony. jinak takhle šílený jsem to měla ty necelé tři dny a pak najednou jako když mávne kouzelným proutkem a bylo to normální silné krvácení. Ale tak, že vložka aspoň 2 - 3 hodiny. I když ty už bys mohla použít i tampon, ne? Já teda v 6 týdnech nemohla, nedělalo mi to dobře. Ale je jasný, že jen jako pojistku a určo to nenechávat dlouho. 😎

bereninka
26. dub 2009

Těch citronu se trochu bojím, aby neměl malý kyselé mlíčko. 😕
Budu doufat, že to bude lepší. Díky za pdoporu, fim! 🙂

mabe
28. bře 2011

ahojte, vidim ze dlouho na teto diskuzi nikdo nebyl, ale presto bych potrebovala poradit. rodila jsem pred rokem 19.brezna. pred tydnem jsem zacala pri velke mirne krvacet, rikala jsem si, ze by.....? od te doby je to porad stejne. kdyz jsem na zachode a trosku tlacim, tak mirne krvacim, sem tam aji kousek sliznice, ale pak zase nic. nejak me to vrta hlavou a nevim, co si mam o tom myslet. kojim jeste v noci 3x. myslite si, ze se telo dava do poradku nebo je to teda prvni ms takova slaba? trva to uz tyden... 😒 diky

renat2
18. kvě 2011

Ahoj @mabe taky hledám informace, už začínám být trochu nervózní, přesně to co popisuješ, mám taky, první ms po porodu jsem dostala rok po porodu, 14 dní špinění a pak týden silná menstruace včetně kousků sliznice, takto to bylo 3x 😖 pak skoro dva měsíce nic a teď znova 😖 😖 už nevím, stále kojím, antikoncepci neberu..(to bylo teké vysvětlení od dr. když jsem jí volala)...jenže normální mi to teda nepřijde.

kukucg
18. kvě 2011

@mabe ja som dojcila skoro dva roky ale MS mi zacala hned po sestonedeli 😠 😠 ale ina ako som mavala pred tym, vzdy zacinala tak ako pises, na WC pri velkej trochu krvi a tak postupne sa to nejak rozbehlo, byva aj silnejsia a problemom su u mna aj velke kusy sliznice.... maly ma 4 a od porodu to mam takto a vraj je to ok ☹

mabe
18. kvě 2011

@renat2
@kukucg tak vidim, ze mate stejny zkusenosti. ja musim rict, ze uz jsem mela dvakrat MS a cyklus od cyklu se me to zda lepsi- kratsi spineni pred MS, k dr. se budu teprve objednavat. tak uvidim

satalicka
18. kvě 2011

Ahoj holky, já dostala MS hned týden po šestinedělí. První den hrůza- hrozná bolet břicha, pak už dobrý, ale krvácení trvá už 16.den. Byla jsem u doktorky a ta mi nasadila Norethisteron, že by se krvácení mělo do tří dnů zastavit, tak uvidíme. Taky mám dost kousků sliznice...... 😖