Šíleně pocení a zápach

lusinek12
22. čer 2019

Holky prosím někdo zkušenost jsem z toho už nešťastná.. V polovině tehu jsem se začala silene potit ale nejhorší na tom je že se hodně cítím (že smrdim) nikdy jsem se tak necitila... Už jsem 7m po poridu a kojím ale pot je pořád stejný a smradlavy... Stidim se chodit někam na návštěvu nebo ven říkám si když smrdim sama sobě že to určitě citi i okolí... Nikdy jsem se neptala přišlo mi to trapné... Sprchuji se každý den části měním trička používám hodně deodorant ale m
Přijde mi že už ani ty nepomáhají ten smrad prebyje i tu vůní... Je to děs.. 😫😫 Prosím pomoc vrátí se to někdy do normálu nebo už to tak zůstane..

priefi
22. čer 2019

@lusinek12 ja to tak mela v sestinedeli, pak to preslo. Nejspis to vyvolava nejaky hormon.

pipi_puncocha
22. čer 2019

Asi máš vyzkoušeno hodně antiperspirantů, ale mně třeba funguje jen jeden (Rexona Active tuhý) se všema jinýma se cítím. Bohužel na to asi nějaká zázračná rada není, ideálně nosit věci bez rukávů, ať podpaží větrá, kdykoliv to jde podpaží otřít vlhčeným ubrouskem nebo opláchnout a vydržet, věřím, že se to zase zlepší.

obla
22. čer 2019

Může to být přechodné, ovlivněno hormony. Buď vydržte do odstavu a uvidíte, jak se tělo srovná a pokud i po odstavu bude pocení nadále tak diskomfotní, řešila bych to aplikací botulotoxinem.
Taky je otázka co Váš pitný režim ? A solení ?

priefi
22. čer 2019

@lusinek12 ale napadlo me, ze bys mohla davat do podpazi obklady z dubove kury, ta je proti zapachu potu, resp.z bakterii, ktere se tvori (+zkus jist probiotika)

malinkaelinka
22. čer 2019

U mě hodně zápach potu ovlivňuje strava - když se spotím po pořádným flámu, je to hukot, když mám období, kdy jím víc masa, tak jsem taky více aromatická. Když baštím víc rostlinnou stravu a piju dost vody, je to vždycky lepší (a že já se potím dost, ale ten zápach i konzistence potu je fakt jiná, když mám dobrou životosprávu). Jinak ty hormony taky určitě hrají velice významnou roli. Ale zase 7 měsíců po porodu už by tělo v tomhle směru mohlo být dost stabilizované....

ada22
22. čer 2019

Možná bych se zeptala lékaře. Nechat si udělat krevní obraz. Jestli něčeho nemáš moc nebo malo. Manžel třeba nevoní , když se nenají. . Piješ hodně? Zkusit víc odpočívat. I když s minimem dost sci-fi.

svetlanalana
22. čer 2019

Zeptala bych se na to sve gynekolozky, treba pořadí, na ktereho odbornika se obratit nebo udela nejake testy hormonu

ocetnicek
22. čer 2019

Vůni potu hodně ovlivní to, co jíš. A na mě taky nejlíp působí tuhé deoše od Dove nebo Rexony. Po těch sprejích smrdím taky. A hormony dělají své. Já se přestala cítit až někdy rok po porodu.

bruckner
22. čer 2019

@lusinek12 zkuste antitranspirant Eucerin nebo Driclor (obojí koupíte v lékárně). Mě pomohlo na 100%, nepotíte se vůbec👍. Ale nevím teda jak u kojení, ten Driclor je prý dost svinstvo, ten Eucerin by měl být o.k., kdyžtak se poraďte v lékárně😊

makronka222
23. čer 2019

Kdyz jsem zacala cvicit 2m po porodu, smrdela jsem parkrat jako prase, antiperspirant to zvladl, ale nebylo to jen z podpazi. Doporucuju zacit lepe jist, pit vodu a nekam se jit fakt poradne vypotit aby ty hormony a nevim co vsechno zmizelo s potem. Pak uz se to srovnalo do normalu. Jinak k tomu Dricloru - je super. Pouzivam jen 2x mesicne uz. Ale rikam, ten smrad nebyl jen z podpazi

dura175
23. čer 2019

Já bych taky zkusila místo dámského antiperspirantu pánský. Jsou silnější a mně osobně víc voní než ty dámské. A životospráva dělá opravdu hodně, chce to hlavně hodně pít a jíst vyváženě.

marticcelli
23. čer 2019

Doporučuji Driclor, stačí použít jednou za čas a máte klid. Používám ho i teď v těhotenství, nemohla jsem se už cítit.. . :/

bayt
23. čer 2019

@lusinek12 To můžou být hormony. Nejlepší proti pocení je Botox, ale nevím, jestli se může při kojení. Jinak je hlavní hodně pít a fakt zdravě jíst....žádné cukry, tučné apod.

cizinkaa
23. čer 2019

@marticcelli driclor super, ale s ohledem na to, jakej je to sajrajt, bych ho nikdy nepouzila v tehotenstvi ani pri kojeni... 🤷🏻‍♀️

marticcelli
23. čer 2019

@cizinkaa já normálně taky ne, u prvního těhotenství jsem takový problém neměla.. Používám víceméně přírodní kosmetiku,ale po dricloru jsem sáhla po vyzkoušení snad úplně všeho, nepomohly mi ani sprcha přes den navíc, převléknout.. Používám ho teď tak max 2xměsíčně a můžu mezi lidi bez trapného pocitu... Já se fakt cítila neskutečně silně. .

erikamaj
24. čer 2019

zkus se jít zeptat do lékárny, já jsem dostala tak speciální deodorant, který se dává na noc na očištěné pazuší a pomohlo mi to, ale to už bylo dávno, tak možná to ani neexistuje, ale určitě se alespoň zeptej

prejeta_zaba
24. čer 2019

U mě mi přijde, že nesmrdí ani tak pot, ale kojení - lemy podprsenky kam občas kápne mlíko atd. (třeba po půldni nošení, ne že bych ji nosila týden v kuse), jestli kojíš, nemáš to taky tak? Asi to bude nějakej hormon, já jsem s tím teda až tak moc kromě častější sprchy nedělala, ono se to snad zase ustálí. 🙂

lusinek12
autor
2. črc 2019

Moc děkuji za odpověď co se ruce pití tak moc vody do sebe nedostanu pijí minimálně kolikrát mám období že za Cely den vypiju 0.5l vody.. Jinak na bilich trickach se mi objevují žluté skvrny a nejde 5o ano vyprat v tehu jsem používala pánské tuhé antiperspirant ale po těch jsem měla ty zlute skvrny a podazdi na trickach byli t rda látka.. Tak jsem přestala pouzi ať bylo to ještě horší... Teď puzivam z avonu ten tělový sprej ale splicham se kolikrat denně nejhorší je že se mi hodně oti i v rozkroku jsem z toho už nešťastná kvůli tomu jsem přestala v tehu chodit ven nikam jsem nechtěla bála jsem si někam sednou abych neměla skrvny mokré na drinach nebo sukni a už mi to snad vlezlo na mozek a pořád to mám v hlavě a bojím se do dneška někam sednout... Přijde mi to už jak nemoc... 😣😣

elie77
8. říj 2019

Ahoj holky,

chtěla jsem vám říct o electro antiperspirantů, nedko o tom slyšel? V průběhu těhotenství bohužel není to možné používat, ale je možné i během kojení. V suchu jsem už fakt dlouho, nic jine tak nezabralo jak ten zázračný přístroj, antyperspiranty bohužel nemůžu používat, měla jsem velké popáleniny v podpaží :(

Nyní jsem šťastná že aspoň electro antiperspirant nepůsobí vedlejší účinky a umí opravdu mi pomoct bojovat s šíleným pocením v podpaží.