Skoro nemůžu mluvit. Znáte osvědčený babský recept?

vilca
31. bře 2009

Ahoj holky, od minulého pátku mě bolí v krku a mám rýmu. Včera večer se k tomu přidal chrapot a dneska skoro nemůžu mluvit... Stává se mi to skoro při každém nachlazení. Jsem učitelka, takže hlas dost namáhám. Takže jsou hlasivky asi náchylnější. Vždycky to přejde zhruba za 3 dny a je to dobrý. Ale ty 3 dny ve škole bez hlasu jsou utrpení. Neznáte nějaký osvědčený babský recept? 🤐

kubaka
31. bře 2009

Osvědčené je hlasivky šetřit - bohužel, trpím na to samé a bez hlasového klidu to akorát přechází do chronické fáze. Takže babský recept je nemluvit. 😉

paseky
31. bře 2009

Ahojky, vincentka a klid, nebo ma bolení v krku říkají, že pomáhá cucat hřebíček. zkus to a uvidíš

mudr.
31. bře 2009

Vypit syrove vajicko... 😉

konoupek
1. dub 2009

Doporučuju Homeovox já ho brala taky a pomohl.No ale nezaučuju,že pomůže každýmu 😉

http://www.docsimon.cz/zbozi/homeovox-oral-tbl-60

kristtin
1. dub 2009

surove vajičko, med, slana voda- kloktať. Tieto veci myslím samostatne a nie zmiešané🙂

johanda
1. dub 2009

Vždycky mi pomohl Homeovox.
Babský recept proti infekci v krku - nastrouhej cibuli, posypej cukrem, nech odstát a vypij šťávu, co ta cibule pustí. Hnus, ale funguje.

jabber
1. dub 2009
cervena_vila
1. dub 2009

Slyšela jsem, že syrové vajíčko je pověra.
Funguje šťáva z cibule
Horké mléko s medem
Horká slivovice s medem
Cucání hřebíčku celou zimu je proti nachlazení
Kloktat slanou vodu - vytáhne to otok z dutin a cizorodé látky
Kloktat a pít vincentku, nebo cucat vincentkové bonbóny
Po ránu horká sprcha uvolní dutiny

vilca
autor
1. dub 2009

Ahoj holky, tak jsem dneska ráno byla skoro totálně bez hlasu... Odpoledne jsem zašla k doktorovi a ten mi napsal antibiotika 🙄
Ale poradil mi takovou "alternativní léčbu": smíchat 1 dcl slivovice s 1 dcl medu a vymačkat do toho celý citron... V tom případě ale nemůžu brát antibiotika... Tak jsem to vymyslela tak, že dnes večer zkusím tu jeho "chuťovku" a podle toho, jak mi bude ráno, začnu nebo nezačnu brát antibiotika. Jestli to se mnou teda nesekne 😝 😀

nobody
1. dub 2009

to s těma medvědama

cervena_vila
2. dub 2009

...jeden doktor mi říkal, že to s antibiotikama a alkoholem je spíš takové doporučení, aby se tělo nepřetěžovalo (aby lidi nedělali blbosti), protože atb i alkohol jsou velký záběr na játra, ale k výraznému ovlivnění tam nedochází, pokud to člověk nepřežene - třeba decka slivovice by mě porazila i normálně, asi to myslel na delší užívání a ne najednou? To by pak těm antibiotikám nemělo vadit. Ale pšt! 😉

natalien
2. dub 2009

Mě docela rychle zabral Aescin - je volně prodejný asi za 80,-Kč a bere se 3x denně po dvou tabletkách. K tomu pastilky Vincentky. Je to léčba na 5dní. Už druhý den mi bylo o dost líp 😵

hovno123
11. bře 2013

vypít vařící vodu :D

p.e.t.u.l.k.a
4. dub 2016

Holky a bolelo vás to i při mluvení,pro polykání?A měly jste i zvýšenou teplotu?

leikkka
4. dub 2016

taky to tak ted mam, tez ucitelka - 1. stupne, mluvici denně bez přestávky a k tomu učím ještě HV na obou stupních - babský recept těžko říct - mě na to zabírá vincentka, inhalace vincentky, homeopatika - belladonna, homeovox každou hodinu a pastilky z lišejníku. Každý večer si smíchám panáka slivovice a rakytníkového sirupu a v noci bez známky bolesti, po námaze hlasivek zase se to vrací k normálu, ale každý den to je lepší a lepší.
@p.e.t.u.l.k.a vždy to mám spojené s bolením v krku, kašel neboť jsem astmatik a v krku knedlík, na teploty netrpím, takže nemám ani zvýšenou, ale v noci se pořádně spotím díky slivovici s rakytníkem 🙂

wolki
Autor odpověď smazal
Zobraz