Spánková epilepsie. Máte zkušenost?

kajacob
19. kvě 2020

Holky prosím Vás , máte někdo zkušenosti ? Od svých 2 let mám problémy se spánkem , noční děsy a můry , náměsíčnost , halucinace , pocit že se něco odehrává a nespím ale přitom spím . V dectvi jsem byla na vyšetření EEG a zjistili jen tetanii . Dál to semnou nikdo moc neřešil . Před několika lety jsem měla šílené deprese , že už nemůžu dál , bála jsem se usínat . Začala jsem brát antidepresiva i přesto všechno jsem se pokusila své trápení ukončit ...Byla jsem hospitalizována na psychiatrii , tam mi pomohly z depresí ale pomoct mi spát v klidu nikdo neuměl 😞 Psychiatr mi ještě poradil spánkovou laboratoř a proto jsem
se objednala na neurologii pro žadanku . Dneska jsem tam byla neurolog na mě koukal divně , že si to psychiatr mysli všechno jednoduše . Dostala jsem zadanku na EEG a EEG po 24 hodinách bez spánku a že to může být spánková epilepsie . Prý by na to přišla dětská neuroložka už předtím ale kdo ví . Máte některá zkušenost s vyšetřením a nebo tou epilepsii ?a u toho EEG bez předchozího spánku se spí ? Spánková epilepsie je to samé jako epilepsie se záchvaty?

kajacob
autor
19. kvě 2020

Na vyšetření už jdu 25.5 a 29.5 celkem mám velký strach , ale zároveň bych chtěla mít už klid . Byla některá z vás na tom EEG po noci bez spánku? Děkuji ☺️

klarka36
19. kvě 2020

Tak pokud už si na EEG byla, tak je to stejné akorat budou chtít, abys byla přes noc v nemocnici a nesmíš v noci usnout, aby tam bylo tech 24 hodin bez spanku. Budou chtít, abys usla až ráno přitom vyšetření. Já takhle strávila noc v nemocnici, neusla jsem, krizi jsem měla někdy v půl páté, kdy uz jsem usinala, ale tu jsem zvládla překonat. Ovsem v sedm rano při vysetreni, kdyz chteli, abych usla, tak uz jsem byla probrana, takže vyšetření o ničem. Kdyby ho delali kolem té páté hodiny, tak bych asi usla, ale v sedm ráno uz to nešlo. Nejsem ten typ, co si lehne a na pokyn usne.

kajacob
autor
19. kvě 2020

@klarka36 děkuji 🙂 já jsem právě objednaná na 29.5 na 6:50 a jediný pokyn zněl 24 hodin nespat 🤦 přítel si musí vzít volno v práci aby nespal a hlídal aby jsem neusla , ztoho mám strach největší že usnu a ráno zase neusnu 😞 a z jakého důvodu jsi na tom byla ? Jestli se můžu zeptat 🙂

klarka36
Autor odpověď smazal
Zobraz
barunaa
30. bře 2022

Dobrý den
Chtěla bych Vás tímto příspěvkem požádat o jednu takovou věc.
Tento rok maturuji a jako téma maturitní práce jsem si vybrala "Život s epilepsií". Je to rozděleno na teoretickou a praktickou část a já si jako praktickou část vybrala dotazník. Navrhla jsem ho tak, aby mohli odpovídat lidé trpící epilepsií, ale i jejich známí, příbuzní.. prostě lidé, co se s Vámi stýkají. Chtěla bych o Vás a o Vašem životě tímto dotazníkem zjistit něco více.
Tudíž neváhejte a pošlete tento dotazník i svojí rodině a známým, udělali byste mi tím velikou radost
Předem děkuji za spolupráci a přeji krásný zbytek dne
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.asp...