Špatná cytologie po porodu

jaruskam
19. únor 2013

Volala jsem si pro výsledky a doktor mi řekl,že to nevypadá špatně.Vždycky jsem měla výsledky v pořádku a teď.Může to souviset s porodem nebo může být něco špatně?

deniskaka
23. únor 2013

Že to nevypadá špatně? Tak to je naopak dobře, ne? Těhotenství mění cytologii a u každého je to trošičku jinak doba, kdy se navrací do normálu - ovulačního a menstruačního profilu. Špatně by třeba mohla být přítomnost anormálních buněk, nebo třeba laktobakterií... 🙂

maly_prcek
23. únor 2013

@jaruskam Taky jsem neměla dobrou cytologii (nevím, co přesně) - doktorka byla úplně v klidu, za půl roku jsem měla přijít znovu a bylo vše OK.

deniskaka
24. únor 2013

@jaruskam Ještě mě napadlo, pokud máš u sebe profil cytologie, třeba se na to můžu mrknout a říct ti více 🙂

jaruskam
autor
24. únor 2013

@deniskaka to u sebe nemám jen jsem mu volala.Ještě jednou jsem si tam volala a prý se nemám čeho bát,prý je tam jen nějaký neklid a prý se to pořád vyvyjí a raději to po půl roce zkontroluje.Děkuji za uklidnění🙂

deniskaka
24. únor 2013

@jaruskam Není zač, tak to je normální situace 🙂 Ničeho se neboj 🙂 😉

missaaak
9. dub 2013

Me vcera diagnostikovali predrakovinove bunky na cipku ☹ pristi tyden me ceka konizace ☹ uplne me to semlelo ☹

romca13
9. dub 2013

@jaruskam já měla tky po porodu špatnou, musela jsem přijít za další 3 měsíce na kontrolní, ta byla také špatná, tak za další tři měsíce zase a ta už byla dobrá, teď mám dojít v červenic a pokud bude ok, tak na další až za rok,, mudr mi říkal že je to běžná věc, je to porodem a pak kojením,,,

samcuska
20. srp 2013

@missaaak : niceho se neboj,ja byla tez na konizaci ( vse bylo ambulantne) a musim zatukat tuk,tuk,tuk ,zatim je vse v pohode.A doufam,ze par let jeste bude ok...🙂Nemas se ceho bat,ted na ni chodi kazda druha holka. 😉

ve24
22. srp 2013

chtěla jsem se zeptat, dala jste si nějaká po konizaci očkování? Doktor mi poradil, že je nejlepší si dát po tom očkovaní. Tak nevím, teď neřeším peníze, ale aby to mělo nějaký efekt. Děkuji za odpověď.

jaruskam
autor
17. zář 2013

@deniskaka ahoj,mám tu zprávu se ktekou musím jít na další vyšetření do Motola a mám tam napsáno opakovaně ASCUS a LSIL nevíš co to znamená?A prý mám o stupen horší cytologii naž po šestinedělí:(

deniskaka
17. zář 2013

@jaruskam ASCUS znamena, ze ve vaginalnim steru cytolog nasel atypicke bunky, ale nelze urcit jejich puvod, pri detekci tohoto musi byt jen pacient opet zkontrolovan. LSIL znamena Low grade Squamous Intraepithelial Lesion, coz je dle klasifikace leze intraepitealni nizkeho radu, na steru je pritomnych par malphigiho bunek, (v tomto pripade kontrola za 6 mesicu, zda li nepretrvava), znamena to, ze je odhalen virus, ale v nizkem stadiu a v prevazne vetsine pripadu (70% pripadu) bez lecby diky imunite jde vse opet do normalu 🙂

jaruskam
autor
17. zář 2013

děkuji,ted jdu na biopsii:(

sonia79
17. zář 2013

@jaruskam ke komu chodíš? nejlepší je Mudr. Slavík v Kateřinské na Pze 2.

jaruskam
autor
17. zář 2013

jsem z RAkovníka tak tady

sonia79
17. zář 2013

@sonia79 a věříš jim, jsi tam spokojená? v uvozovkách, já ke Slavíkovi chodila před konizací, super chování, hezká ordinace.jestli chceš dám ti kontakt. hlavně fakt nejlepší doktor

sonia79
17. zář 2013

jsem blbá, posílám odkazy sama sobě 😀 @jaruskam viz výše

jaruskam
autor
17. zář 2013

je to celkem daleko jezdit do Prahy,ale ted jsem ráda,že na to jedu do Motola tam mám určitě vetší důvěru 🙂

sonia79
17. zář 2013

@jaruskam já jsem nakonec skončila taky tam a neboj, byla to akce na deset minut. od tý doby klepu to bez potíží a malou jsem dokonce přenášela. tak se nestresuj, navíc tvůj nález je ještě úplně v pohodě, byly se mnou holky s těžkou displazií a to už hranicí s průserem. drž se.