Špatně v noci spím, mám malé miminko. Co zabírá?

chuan1973
5. led 2013

Ahojky, máte někdo zkušenosti co zabírá na nespavost. Kolikrát v noci mohu spát třeba dvě hodiny mezi kojením, ale do rána už neusnu ani pak přes den. Jsem z toho občas zoufalá, ležím, ale neusnu tvrdým spánkem. Máte nějaké třeba triky nebo tipy, techniky na usnutí. Asi mi jede hodně věcí v hlavě a pracuje stres. Mám dvě děti, tak že je to náročné. Hodně mně to štve, že neumím lehnout a spát. Prosím moc o rady. 🙄

leeloo16
14. led 2013

Ahoj, tak já to měla podobně, hlavně první 4 měsíce po porodu. Jsem si teď zpětně jistá, že jsem to měla hlavně ze stresu, pořád jsem o něčem přemýšlela a po kojení nemohla dlouho zabrat, jindy zase málem usnula při kojení 😒 .
Začala jsem tedy brát hlavně hořčík ( měla jsem přírodní od gyn.), i kvůli psychice, pít dost tekutin a vrátila se ke knížkám. Zní to asi divně,ale jakmile jsem třeba po kojení otevřela knížku, přestala jsem myslet na všechno kolem, přečetla pár řádků a usnula 🙂. Ale jinak při kojení moc doplňků a vitamínů brát nelze, to víme 😉

chuan1973
autor
20. led 2013

@leeloo16 jojo mám to určitě ze stresu, cítím i velké napětí v tělě a pořád něco řeším v hlavě, jak to bude až budeme nemocný, že je mi líto staršího syna, že už na něj nemám moc čas, že chodí do školky ted celý den, jak budu malého uspávat, když větší dělá pořád rámus, jak to zvládnu....ale někdy jen ležím a honí se mi blbosti a stejně neusnu, ono taky když kojím každé dvě hodiny, je to pro mne imálo času na usnutí, neusnu ani ve dne. Snad se mi ten stres časem upraví, určitě po šestinedělí to bude lepší a pak časem až si více na vše zviknu a vše si sedne, ale momentálně jsem z toho vyřízená a nervozní ještě víc. Já beru nějaká homeopatika je to o něco lepší a medunku. Ale jinak nemůžu nic a někdy bych si nejraději vzala prášek na spaní, který jsem teda nikdy neměla....a taky ani mít nebudu...

leeloo16
20. led 2013

Moc dobře to znám...
Je pravdou, že stejně pomůže jen čas, až se vše trošku zaběhne, zžijete se a ty se trošku uvolníš. Já teda byla v šestinedělí úplně mimo.
Držím ti moc pěsti, obě víme, že to pomine, jen vydržet 🙂
S homeo mám dobré zkušenosti a nic jiného asi na výběr nemáme 🙂