Sterilizace po druhém císaři. Máte zkušenost?

elizzah
22. pro 2019

Máte s ní někdo aktuální zkušenost, pripadně je hrazena pojišťovnou a jak Vás ovlivnila psychicky i fyzicky případné komplikace a změny na těle které jste na sobě pozorovaly ?

zuzkasim
22. pro 2019

Kamarádka má po 3. císaři a ovlivnila ji psychicky velmi kladně, protože ví, že už prostě žádné další děti mít nebude🙂 Už to třetí bylo trochu překvapení a ač je milované, žádné další už skutečně nechtějí. Ono je docela nanic se strachovat o to, jestli nejsem náhodou těhotná prvních pár let vztahu a pak dalších cca 15 let po posledním dítku...

lucie_j
22. pro 2019

@zuzkasim
To máš úplnou pravdu, ale má to i druhou stranu mince, pro kterou bych do toho nešla. Např. to, že i když těhotenství probíhá v pořádku,tak se při porodu nebo po něm může něco zvrtnout. Dítě může zemřít nebo být postižené a spousta lidí potom zatouží ještě jednou zažít radost ze zdravého dítěte.

elizzah
autor
22. pro 2019

@lucie_j přesně nad tímhle taky právě dost uvažuji a ještě když jsem dost mladá a není mi treba těch 40 to už je potom něco jiného a asi bych se tolik nerozmýšlela nad tímhle a šla do toho.

copinka
22. pro 2019

Mám za sebou po 3cs a jsem naprosto spokojená 👍👍👍 nemusím se bát nečekaného překvapení ms chodi úplně pravidelně 👍👍 což před tím nechodila.

caverina
22. pro 2019

Ale pokud vim tak je hrazena az po tretim cs...jinak se plati...

copinka
22. pro 2019

@lucie_j tak může otěhotnět pres ivf 😉😉 pokud bude chtít

lucie_j
22. pro 2019

@elizzah kolik ti je?

skarol
22. pro 2019

A co kdyby šel chlap na vasektomii? O tom doma neuvažujete? Prý je to mnohem menší a jednodušší zákrok než sterilizace pro ženu.

hezz17
22. pro 2019

@caverina neni

caverina
22. pro 2019

@hezz17 tak jak to je?

denca033
22. pro 2019

@elizzah ahoj mám tři sekce za sebou takže jsem měla na sterilizaci nárok kterou jsem podstoupila. Je mi 26. Nijak mě Teda neovlivnila.

hezz17
22. pro 2019

@caverina musí být vážné, život nebo zdraví ohrožující stavy pro matku nebo dítě. Což 2 ani 3 sekce nejsou.

llluckaaa
22. pro 2019

Mám za sebou sterilizaci po 3 sekcích. Jsem spokojená a ovlivnila mě jen pozitivně 🙂 Hradila mi ji pojišťovna. Doporučení na sterilizaci hrazenou pojišťovnou může dát z důvodu věku nebo minimálně 3 prodělaných sekcí. Možná je tam i jiná podmínka, to nevím, já splňovala hned dvě.

elizzah
autor
22. pro 2019

@lucie_j Je mi dvacet a další dítě opravdu neplánujeme, dvě nám stačí. O sterilizaci uvažuji hlavně kvůli mému zdravotnímu stavu kdy mi bylo i lékaři doporučeno mít děti teď dokud na to mám dostatek sil a nechci už proto více riskovat.

hezz17
22. pro 2019

@llluckaaa a jak je to dlouho?

llluckaaa
22. pro 2019

@hezz17 5 let. Pojišťovnu to stálo kolem 12 tisíc, měla jsem to v při poslední sekci.

hezz17
22. pro 2019

@llluckaaa to uz neni moc aktualni informace.

hezz17
22. pro 2019

@llluckaaa ale paní ma 2, takže je to stejne jedno

llluckaaa
22. pro 2019

@hezz17 Psala jsem aktuální zkušenost, že jsem se sterilizací maximálně spokojená 🙂 Jenom paní ví nejlíp, jaký je její zdravotní stav a jak moc by bylo další těhotenství ohrožující.

hezz17
22. pro 2019

@llluckaaa jasné, právě se ty podmínky měnily a už to není tak jednoznačné.

llluckaaa
22. pro 2019

@hezz17 Jj, to jsem nevěděla. Holt to musí probrat s gynekologem. Já bych to doporučení ze zdravotních důvodů dostala (důvody = věk 35+ a 3 sekce).

luciebx
22. pro 2019

My další dítě taky nechceme. Ale u nás šel muž na vasektomii. Sam se rozhodl a dokonce navrhl.

betelgeuzz
23. pro 2019

@llluckaaa Ale 35 let a 3 sekce nejsou zdravotní riziko, aby byla sterilizace zdarma. Přímo to v tom tvém odkaze píšou. Ale pokud lékař je schopný zdravotní riziko nějak zdůvodnit, pak je sterilizace zdarma.

llluckaaa
23. pro 2019

@betelgeuzz Ale já jsem to vyhodnotila tak, že to zdravotní riziko je 😉 Z čeho ty vyvozuješ, že to není zdravotní riziko? Ta definice je natolik široká a obecně napsaná, že bude záležet na posouzení lékaře, jestli dá doporučení nebo ne. Jako k rizikové ke mně přistupovali už když mě čekala 3. sekce ve věku 35 + . O další sekci a věk navíc riziko ještě víc stoupá, takže právě ty důvody pro sterilizaci zdarma tam mám... Takže podle mě bych to doporučení od lékaře dostala i za nových podmínek, je tam vysoké riziko všemožných komplikací.
Hele, můžeme se o tom hádat, ale k ničemu to nebude, je možné, že by i stejnou situaci posoudili dva lékaři jinak. Zdejší maminka bude muset zjistit, jak se na její stav dívá její lékař. Vzhledem k tomu, že je hodně mladá a má jen 2 děti, si spíš myslím, že ji nedoporučí. A vlastně bych jí to v tomto věku a při 2 dětech nedoporučila ani já 😉

copinka
23. pro 2019

@betelgeuzz ty jo věk 35 let a 3 skece a platila jsem jen sepsání žádosti a měla.jsem to psáno jako zdravotní důvod že je další těhotenství nebezpečné 😉😉😉

betelgeuzz
23. pro 2019

@copinka @llluckaaa však to píšu, že pokud lékař zdůvodní zdravotní riziko, tak je to zdarma. A to může být klidně po jedné sekci ve 20 letech, ale pro druhou ani po 4 sekcích ne. Ale že má někdo 3 sekce a 35 let není automaticky zdravotní riziko a sterilizace zdarma.
Já se ani hádat nechci 😉 jen upřesňuji informace.
JInak tazatelka se může sama rozhodnout, jestli na sterilizaci jít chce, nebo ne, nikdo jí to zakázat nemůže, otázka je jen, jestli si ji bude muset zaplatit.

lorellin
27. pro 2019

Mam cerstvou zkusennost z kvetna....druhy cs a sterilizaci mi udelali bez problemu...od dubna je nova legislativa...jen musis podepsat zadost a pak je tam ochranna povinna lhuta tusim 2 tydny kdy si to muzes jeste rozmyslet.....

lorellin
27. pro 2019

Jeste dodam ze to bylo zdarma, bez lekarskeho duvodu....nikdo se me na nic ani neptal......

volcok87
29. pro 2019

Není limit porodu ani věk!!!! Já mám rok po sterilizaci, 2 císaře, věk 30 a sterilizace na pojišťovnu .