Stravování v prvním trimestru. Co mám jíst?

regrutik
1. bře 2011

Toto je moje prve dietatko....zacinam treti mesiac tehotenstva a momentalne mi moc nechuti jest...byva mi obcas nevolno...jem tak 4x denne niekedy trikrat, ale nie velke porcie...snazim sa nebyt hladna....chcela by som pribrat aspon kilo..uzo som pribrala kilo ale pri mojej nizkej vahe by som asi este mala..poradte mi prosim co mam jest..niektore jedla mi nechutia a niektore viac..nechcem ublizit babatku.

paulie
2. bře 2011

Neboj, miminku neublížíš - ono si z tebe vezme všechno, co potřebuje 😉 Jak sama píšeš - snaž se nebýt hladová, klidně něco jen uzobávej (piškotky, ovoce, zeleninku, ... prostě cokoli, co by tě mohlo potěšit) a opravdu se přestaň stresovat při pohledu na váhu.
Já jsem prozvracela prvních 5m při obou těhotenstvích, teď při tom druhém jsem ještě do cca 7-8m neměla absolutně na nic chuť, ani hlad, a dcerka je naprosto v pořádku 😉 A chybějící vitamíny, apod. jsem si dodávala a dodávám do těla teď maminkovskými přípravky a pestrou stravou (v rámci možností - dcerka je celkem citlivá na moje jídlo 😅).
Hlavu vzhůru a ať je jen a jen líp 😉

boobinka
2. bře 2011

take mam problem s nechuti a jeste me sem tam trapi nevolnost. Snim za cely den treba jen 3 rohliky, jogurt a jablko, a to az ve vecernich hodinach, kdy mi zacina byt lip. Poradny obed jen kdyz ho NEvarim ja, coz vzdy nakonec musim uz kvuli synovi. Proste vubec nemam hlad a ani zizen ☹ Mam obavy, aby miminko nestradalo, ale donutit telo proti vuli nejde. Uzivam vitaminy pro tehulky, ale ten vnitrni pocit, ze je to pro mimiska malo, me uzira ☹

paulie
3. bře 2011

@regrutik @boobinka
Holky, opravdu buďte v klidu - miminko je (slovy mého mudra) takový malinký "parazit" 😅 Ono si opravdu vezme, co potřebuje, a je jen na nás, jak a kdy si doplníme zásoby 😉
Já jsem měla v druhém těhu nejhorší stavy od června do září, tedy v těch nejhorších vedrech, a i když jsem za celý den v sobě udržela třeba jen 0,5-1l vody a k tomu rohlík, popř. broskvi, tak malá je vážně bez následků 😉 Podotýkám, že normálně vypadám jako anorektička, takže v tomhle horším období jsem poslouchala opravdu hodně připomínek ke vzhledu. Jak jsem byla z nejhorších nevolností venku, tak jsem se snažila o pestrou stravu (v rámci "chutí" a možností) a k tomu jsem začala zobat vitamíny (konkr. Elevit) a hlavně jsem se snažila dostatečně pít cokoli, co mi přišlo k chuti. Kilča šla nahoru bez problémů, malá byla hezky dopečená a já jsem zvládala i péči o staršího 😉

regrutik
autor
3. bře 2011

holky dakujem velmi pekne za vase odpovede a rady... 🙂 pomohly ste mi

riavais
29. srp 2020

@regrutik Pi veľa nesladenej vody, ovocné čaje, môžeš aj bylinkové. Jedz čo ti chutná, všetkého s mierou. 😊 Tvoj gynekológ by ti mal povedať čo sa v tehotenstve nedoporučuje (napr. nedostatočne tepelne upravené vajíčka, mäso a ryby)...Ja som nemohla ani vidieť a cítiť kuracie mäso a rybu, na zeleninu som vôbec nemala chuť, tak som brala tehotenské vitamíny. Tie mi dodali to, čo mi v strave chýbalo. Dieťatko sa narodilo zdravé s normálnou váhou a výškou. Hlavne sa nestresuj a buď v pohode, potom bude v pohode aj miminko. Budem držať palce 😊

mimi1004
29. srp 2020

@riavais 9 let starý dotaz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru