Střevní bakterie v moči, jak se jich zbavit?

alinea
29. zář 2014

Ahojky všem. Z kultivace v moči mi stále vycházejí tyto bakterie: e. coli, stafylococus haemolyctiae a beta-hemolytický streptokok...Již po čtvrté jsem přeléčována Macmirorem...ale bakterie tam vždy vychází znovu. Byla jsem vyšetřena na imunologii...výsledek: jen lehce snížená imunita.... Jsem před pokusem v asistované reprodukci /pořád jsem ho odkládala/, ale už se mi odkládat nechce... protože ty bakterie tam vycházejí již opakovaně tak tři - čtyři měsíce. Potíže mám.... Máte, prosím, někdo s těmito ´´potvůrkami´´ zkušenost a co vám pomohlo se jich zbatvit ? Děkuji. 🙂

vever.ka
29. zář 2014

@alinea Díky za reakci 🙂 Jinak výtěr mě dělali na gastru....díky té mé celiakii, jsem měla právě pořád průjmy a bolesti břicha....

fykyska
29. zář 2014

@alinea Canesten je na koky slabej.... Zkusila bych upřímně ?! změnit gyndu protože aby Ti opakovaně nasazoval/a stejnou léčnu NA PRD..
Já tohle řeším už přes 10 let ...
Ještě mě napadl DALACIN s aplikátorem...
A kde máš bakterie v moči nebo v pochvě ?!
Na gyndě by měli udělat poševní stěr a na urologii by měli udělat kalibraci močových cest protože pokud je močová trubice v nepoměru zužená/rozšířená bývá náchylnější na tyhle srágoryinfekce i záněty když je žena sebevíc opatrná.. A partner byl na vyšetření ?

fykyska
29. zář 2014

Promiň teď to čtu v moči. Nicméně to Ti dr lečí bakterie v moči mastičkou do pochvy ?! Ne ? 😀

alinea
autor
29. zář 2014

@fykyska Ahojky...bakterie jsou v moči, řeší to urolog 🙂 ... ale.... 🙂 prý se bakterie do močových cest dostávají z pochvy /dovolím si Tě vzdělat 🙂 🙂 - nebo si přelezou i odjinud, a proto je léčba celková Macmirorem plus i léčba do pochvy /globule, masti../..... Na gynekologii mi lékařka stěr nedělala, protože prý je kultivace z moči přesnější 🙂

fykyska
29. zář 2014

@alinea
Né to né ja to chápu je třeba zaléčit obě ,,dirky " 😀
Já spíš jenom žasnu nad tím že tě pořád lečí macmirorem..
Každá s tím má jiné zkušenosti. Rozhodně to nemyslím zle, nebo nějak poučně. spíše podle zkušeností od lékařů a z nemocnic.
Nicméně os. bych si zažádala i o ten stěr z pochvy protože co je v močových cestách nemusí být i na sliznici.
+ do toho cytologii.
Protože ono čím víc do sebe člověk cpe různá antimykotika což marmiror je tak tím víc je rozhozeno poševní prostředí a tím víc může docházet k problémum a diskomfortu.
On je to takovej hloupej kolotoč z rekta do pochvy z pochvy do močové trubice..
No to je jen můj názor, a zkušenost. Rozhodně moc držím palce.. Je to nepříjemné a otrava ...Ještě mě napadlo dlouhodobé užívání bakteriálních lyzátů ....Uro-vaxom 🙂 třeba to je zase dlouhodobá léčba ...

alinea
autor
29. zář 2014

@fykyska ...nu, to já žasnu také...Myslím si, že je to blbost. Moje gynekoložka nad léčbou kroutila hlavou....zítra jdu proto za obvodním lékařem...nejraději bych urologa změnila, ale u nás není moc na výběr 😒

jaku
29. zář 2014

Ahoj, kdo máte zkušenosti s autovakcínou- za jak dlouho zabrala?Užívám kapičkovou formu a zatím nic moc po měsíci.Díky

alinea
autor
30. zář 2014

@jaku Ahooj, zkušenost nemám, ale od imunuloga vím, že veškeré zásahy do imunity jsou běh na dlouho trať..měsíc je možná málo... možná 🙂

jetynka
1. říj 2014

@vever.ka Ahojky o kvasinkách ve stolici, na to ti přesně neumím odpovědět, na to by ti odpověděl nějaký mikrobiolog kdo dělá tyto rozbory. Ale můj názor je ten, že tam být můžou, protože si pamatuju jak můj syn, měl ve 14dnech života moučnivku v pusince, to je vlastně kvasinková infekce. Jak začal pak často kakat, tak měl jakoby spálenou dupku, hodně ho to bolelo a pálilo, možná svědilo, takže si myslím, že to udělala ta potvůrka když se vylučovala z těla ven.

jetynka
1. říj 2014

@alinea Ahojky, četla jsem někde v časopise o nějakém přípravku na konkrétně e.coli v moči, zkusím pohledat co to bylo.

alinea
autor
1. říj 2014

@jetynka Ahojky, já užívám na e.coli také kromě Macmiroru Brusinky, doporučuje se Uroval Biotic a někdo si chválí lichořeřišnici - s ní ale zkušenosti nemám..a brusinky mi zatím také nepomáhají...pořád přemýšlím nad těmi kvasinkami...zda za tím opravdu nestojí..ale to bych musela konzultovat opět s lékařem... 😒 ..no, každopádně to jen tak hned nedořeším ..

jetynka
1. říj 2014

@alinea No a já právě našla Uroval manosa akut ( obsahuje brusinky + d -manosa + lyzát bakterie e.coli) - fa valosun. Možná je to to samé jen se to jmenuje jinak. Kolik denně vypiješ tekutin?Nepočítej kávu.

alinea
autor
1. říj 2014

@jetynka Ahojky, díky za zprávičku.. po té Uroval Manose akut se podívám, dohledám si informace, děkuju 🙂 . Denně tak dva litry určitě, možná víc, pitný režim si hlídám...ale dříve jsem ho moc nedodržovala, to je pravda...Netušíš, prosím, jestli stěry z konečníku budou v kompetenci praktického lékaře či gastro-enterologa ? Nikdy jsem o tom tedy neslyšela, ale co člověk všechno neví..... 🙂

leryl
1. říj 2014

Ahoj z vlastní dlouholeté zkušenosti radím najít si urologa, který je ochoten při akutním problému udělat nejen kultivaci z moče, ale i výtěr z pochvy a nejlépe i stěr z močov.trubice.Antibiotika se pak dávají na míru aby pokryla uplně všechny bakterie.
Mně v prevenci hodně pomáhá pokud to jde se po velké potřebě osprchovat.
Jako přírodní atb je dobrá lichořeřišnice ve formě kapek, je dobrá jak na moč. cesty tak i na dýchací.

alinea
autor
1. říj 2014

@leryl Ahoj, díky za příspěvek, vítej 🙂 Lichořeřišnici zítra zkusím sehnat - doporučila by jsi nějakou konkrétní značku ? Před chvílí jsem se vrátila z návštěvy u mojí skvělé a hodné obvodní lékařky..ta mě ovšem dokázala překvapit, její názor byl: NELÉČIT, doporučila užívat Uroval Manosa. Prý opakované užití chemoterapeutik /Macmiror/ situaci uvádí do bludného kruhu....nejlépe nechat si tělo poradit samo - koncentrace bakterií nejsou prý...tak vysoké /e.coli 1O/5, beta-hemolytický 1O/6, st. haemolytický 1O/5/. Na moji otázku ohledně otěhotnění mi odpověděla, že než se vše urovná může to trvat i několik měsíců a nebo...nikdo nezaručí, že když se vše teď zaléčí ..nebudou po čase tyto bakterie v moči znova. Tedy prý by se otěhotnění nebránila..nikdo nezaručí, že pokud budu zaléčená, nenalezou tam po čase opět....

alinea
autor
1. říj 2014

@alinea Ahojky, dnes jsem stihla i návštěvu lékaře a prý je Uroval Manosa akut výborný ! Tak zítra ho mám doma 🙂

alinea
autor
1. říj 2014

@jetynka Ahojky, dnes jsem stihla i návštěvu lékaře a prý je Uroval Manosa akut výborný ! Tak zítra ho mám doma 🙂

bbn
1. říj 2014

@alinea o zánětech močových cest bych mohla napsat knihu, mívala jsem je pravidelně v nácti co měsíc, nikdy se však nepřišlo na to, proč je mám, nikde jsem neprochladla a žádné bakterie tehdy zjištěny nebyly-můj dr taky nic moc nezjišťoval. Nicméně při posledním zánětu mi na Bulovce na pohotovosti jeden postarší lékař poradil kapky Rowatinex: třeba http://www.lekynainternetu.cz/p/rowatinex-kapky...
A můžu říct, že od té doby mám několik let klid. Pokud jen zlehka pocítím mírné pálení, nasadím kapky a do hodiny opět klid.
Pravda jsou neskutečně hnusné, jako bys pila pryskyřici, ale míchám si je do šťávy nebo čaje a to tak hrozné není. Takže vyzkoušej i tohle. Za sebe můžu fakt doporučit.

leryl
1. říj 2014

@alinea já mám lichořeřišnici od firmy Herba Vitalis.
Pokud máš subjektivní obtíže, bakterie bych léčila, ale ne macmirorem,ale dle kultivace.
Já osobně bych se pokoušela vyléčit a těhotenství posunula na dobu, kdy budu v pohodě jak fyzicky tak psychicky, protože věřím tomu, že by problémy mohla na dítě přenést.

leryl
1. říj 2014

@bbn Rowatinex jsem kdysi měla, je pravda že byl dobrý a uplně jsem na něj zapomněla, díky za připomenutí.

alinea
autor
1. říj 2014

@leryl Ahojky, subjektivní obtíže mám, bakterie se ale léčí dle kultivace na Macmiror /měly by být citlivé/ opakovaně a opakovaně to nemá smysl... Je jisté, že jinak reagují bakterie na látku při kultivaci a jinak uvnitř těla.. Bohužel mi moje uroložka nasadila Macmiror asi 4 x / dle kultivace by měla být na něj bakterie citlivá/ a ..ničemu to nepomohlo.... 😒

jetynka
1. říj 2014

@alinea Paráda 🙂, Hlavně ať zaberou, výtěr z konečníku by měl udělat obvoďák, není to nic speciálního. Ale pokud bys byla v péči gastroenterologa tak ani tam by neměl být problém. Zkus i pouvažovat o změně urologa, my tak měnili pediatra, taky pořád Vojtovi dávala vysoké a silné dávky stejného atb. na streptokoka (5x po sobě po 2balení ) a pak jsem přitlačila na orl dr. aby udělala kontrolní stěry a vyšla jí úplně jiná citlivost, co když macmiror zrovna není na ty bacily citlivý a ona ti strká atb. jen aby udělala kšeft dané firmě, to já zažila právě u té pediatričky ☹

alinea
autor
1. říj 2014

@jetynka Ahojky, 🙂 , skoro to tak vypadá, viď 🙂 nebo to tak nevypadá, ale je 🙂 Se změnou urologa to je těžké, neznám nikoho dobrého a nepomohly ani stránky www.znamylekar.cz... Zkusím to teď řešit tím Urovalem Manosa a lichořeřišnicí a pak se uvidí...S obvodní lékařkou jsem o problému ´´pálení konečníku´´ mluvila, ale v podstatě jen říkala, že to může souviset s opakovaným užitím chemoterapeutik...Moje obvodní lékařka je naprosto svědomitá, pečlivá...věřím jí...a po domluvě s ní už další předepsanou dávku Macmiroru brát nebudu 🙂

jetynka
1. říj 2014

@alinea Tak pokud doktorce věříš, nemá ji smysl měnit, myslím, že je rozumné vysadit atb. a teď budeš muset vyčkávat až zabere uroval a lichořeřišnice. A bude možná i 14dní trvat ještě než se ty atb. zcela z těla vyloučí. Držím palce a´t jsi brzo fit, to je fakt na palici se potýkat s tímhle furt dokola.

alinea
autor
1. říj 2014

@jetynka Ahojky, obvodní lékařce věřím plně 🙂 , ale uroložce moc ne 🙂

leryl
1. říj 2014

@alinea já jsem tedy taky jednou zažila, že mně ATB která vyšla při kultivaci jako vhodná taky nezabrala, tak mně je změnily. Stát se to může, ale asi vyjímečně, jinak by ty kultivace neměly smysl.
Ale pokud Ti cpe pořád Macmiror a bez zlepšení, to už je dost divné. Nejsi náhodou z Prahy?