Střídaní si dítěte v době pandemie koronaviru

europa00
15. bře 2020

Holky přišla jsem si pro objektivní názory.
Mám syna ve své péči, s bývalým se vídá kdy chtějí (syn 7 let) téd ale nastala tato situace, dohodli jsme se tři dny u něj tři dny u mě....aleeeee já ne že bych koronavirus řešila nějak afektovaně ale mám respekt (do krámu už nosím respirátor, velká hygiena rukou, atd.)
bývalý má postoj kašlu na to je to jen rýmečka, kdyby nezavřeli aquapark chtel tam jít...což bych ale zatrhla našteští jsem se nemusela hadat stát to udělal za mě...

bývalý má novou přítelkyni kterou neznám, asi bude fajn nic...má 2 děti...ale zase neznám nevím s kým se stýka, jestli pujčuje ona děti bývalemů, jakou dodržují hygienu opatření atd.

prostě knižní ukaz toho jak se to může chytit...ted zvažuji jak se zachovat nechci aby bly syn měsíc bez taty, ale vzhledem k tomu, že on k tomu má naprosto laxní přístup a ja patřím do rizikové skupiny (mám autoimunitní onemocnění- klinicky němou leukopenii---mám bílé krvinky asi hodnoutu 2.2, průmerně zdravý člověk má leukocity třeba 6.
takže by pro mě onemocnení bylo celkem si myslím problematické, ale to on neřeší (že si ho nechá tím padem celý měsíc, ale to jako matka dítěte zase já nedám nevedět co a jak s vlastním jediným dítětem )mám potřebu ho chránit jak nejlépe umím že

nadruhou stranu bývalý dokáže pěkne zavařit rozpoutat opravdovou válku, hádat se nadavat a neděla problem to dělat před synem..tak se náš vztah snažím držet aby se co nejméně negativně dotkl syna...ale zdraví mého déítěte je pro mě priorita nad to není...

pousím se s ním promluvit, jakym způsobem budeme tohle řešit, ale tvrdi ze jsem hysterka a že se mnou nicx řešit nebude...rada bych našal společnou řeč, abych byla klidnější a syn nebyl mezi rozhádanými rodiči...jen se opravdu bojím, situace bude horší, a představa, že se nakažím, dříve než je nějaký lek na to..proste vzhledem ke sve nemoci mám opravněný strach...jen chci at to proběhne hladce...máte nějaké tipy jak byste třeba tohle vy vyřešily aby obě strany byly v pohodě? a minimalizovalo se riziko nákazy??

magdanaty
15. bře 2020

Pokud nemáte styk upraveny soudně, tak bych holt nechala syna měsíc bez tatínka a ať si tatínek prska jak chce..zdraví všech by mělo být nadrazene všemu.

sahrazad1
15. bře 2020

Myslim, ze stat to opet vyresi za tebe, karantenou cele zeme....

michaela_2
15. bře 2020

@magdanaty ať si tatínek prská jak chce 😀 - ale penízky bude hezky posílat, že?

@sahrazad1 Myslím si to samé....

fafetka
15. bře 2020

Mám to podobně. Děti dvě. 7 a 10let. Minulou neděli se od tatínka nevratili neb hlásil ze mají teplotu a ze si je po dobu nemoci nechá. On je OSVČ a aktuálně si udělat volno mohl. Teď jsou na cestě domu, ale bylo kolem toho reseniho😔bydlíme v Praze v centru. Já má homeoffice už dva týdny takže vylezam ven jen se psem na venceni a od pátku s šátkem přes nos a pusu. Roušku není možné sehnat a síť neumím tak aspoň tak no. Ex teď vyvadi ze bude karantena a kdy děti uvidí? Po pravdě nevim. Teď budou proste se mnou doma tak dlouho dokud to bude nutné. Hotovo. Kdybych věděla ze je zodpovědný asi bych byla benevolentnejsi ale to on není. Bagatelizuje to. Sám byl u doktora naposledy před 30ti lety od te doby všechno proste “rozchodi” s dětmi když jde do aqua v zimne tak nedohlednu ani aby měli čepice protože “to prebehnou”...no blby. A se vším. Jídlem počínaje (jedou na parkach v rohlíku a koblihach) a přípravou do školy konce.Takze teď proste ne. A on to Babis vyřeší za nás karantenou a počítám ze do středy i vychazenim a premistovanim se mezi městy (ex je v Pardubicích) tak to teď proste musíme přežít 🙏🏻

riperka
30. bře 2020

Dobrý den, my máme taky problém. Manžel má syna, má upraven styk soudně co 14 dní, ale jeho bývalá se prostě rozhodla, že v této době mu ho nedá. Prý to u nich ve městě není a ani nebude.(bez komentáře). Nevíte, jak je možné se bránit? Prý mu ho nedá, až to všechno skončí... Takže by ho neviděl třeba i půl roku..... Nevíme, kam se obrátit....

ninive211
30. bře 2020

@fafetka
@riperka
@europa00 Holky, pár dní zpátky bylo ve zprávách, že karanténa nekaranténa, pokud jde o právo dětí na druhého rodiče, tak stále má přednost a platí rozhodnutí soudu ve věci péče (tedy podle toho, jak je upravený styk, tak se má postupovat). Pokud není objektivní problém, jako třeba to, že otec se dostal do karantény anebo je v rizikové skupině, kde to může snadněji chytit, např. zdravotník, záchranář, není žádný důvod se záminkou "karanténa" neumožnit dítěti styk s druhým rodičem. Samozřejmě pokud se oba rodiče vzájemně dohodnou jinak, to je jiná, ale měli by s tím souhlasit OBA.

mamio
30. bře 2020

@michaela_2 samozřejmě ze penízky posílat bude, děcko zadarmo nikdo živit nebude 🤣

puhelin
30. bře 2020

Bohuzel uz jsem cetla i nazory rodinnych advokatu, ze to budou resit soudne, predbeznym opatrenim apod., pokud si rodice deti nebudou radne predavat i ted v dobe doporuceneho nevychazeni.

michaela_2
30. bře 2020

@mamio njn, pak má taky právo děti vídat, že jo 🙂)

mamio
30. bře 2020

@michaela_2 vsak ona mu nebrání neeee? 😆Je extrémni situace, tak normální mozek pochopí, ze ted dítě ma být v bezpečí.

michaela_2
30. bře 2020

@mamio jasný - takže s tátou je v nebezpečí 🙂) hele ta mimořádná situace muže trvat taky půl roku
Jestli bys tak dlouho nechtěla vidět svoje dítě, pak jsi hustá ;)
Hezký den!

mamio
30. bře 2020

@michaela_2 evidentně si nepochopila pointu. Pěknej večer 😉

skippy22
10. dub 2020

Mám opačný problém.. Exmanzelka mi děti narve i když přítelkyně je v karantene.. Virus, ne virus..

mamio
11. dub 2020

@skippy22 tak to je ex pěkná kráva