Strie, které hrozně svědí. Co s tím?

sarkal
4. lis 2008

Ahoj holky.Bohužel patřím mezi ty,kterým popraskalo bříško a trochu i stehna ☹
S tím už jsem se smířila,ale poslední dobou mě ty strie hrozně svědí,nejvíc když si lehnu do teplý vody,to bych to normálně rozdrbala,ale i přes den to je hrozně nepříjemný.Nevím co stím,protože když se škrábu tak se mi udělají stroupky a jak budu zachvíly vypadat,že jo.Koupila jsem si v lékárně tekutý pudr,ale používám ho zatím dneska takže ještě nevím jestli zabírá,to uvidím večer až vlezu do vany 😖
Máte někdo podobnou zkušenost a co na to aby to nesvědilo?

kulicka
4. lis 2008

Ahoj Sari. Me teda nesvedily strie, ale tak v 6-7 mesici me hrozne svedilo brisko. Cely. Tak jsem skrabala a skrabala a jak rikas akorat strupy jsem si udelala a lochtalo to o to vic. Tak jsem zvysila pocet mazani, koupila si poradnej krem na suchou pokozku (obyc blba modra nivea bez parabenu) a bylo 🙂
Ty strie te mozna svedi vic v teply vode, pac se kuze zacne roztahovat a tak to tahne a tahne : jako me to rostouci brisko. Zkusila bych mazat a mazat. Snad to pomuze.

dvojka
4. lis 2008

tak mě na tohle bylo porazeno a pomohlo potírat postižená místa měsíčkovou mastí a to 2x denně.
Už po 3 dnech to bylo lepší a nesvědilo to. 🙂

sarkal
autor
4. lis 2008

Já si to taky mazala i před tím snad 5x denňě,ale pak jsem se na to vydlabala sem si říkala,víc už to popraskat nemůže a ejhle zas to prozměnu začalo svědit.To by mohla pomoci i měsíčková indulona nebo ne?
Ten pudr je takovej blbej,protože je bílej a nevsákne se a zamaže celé oblečení a v noci by byl po celé postely,ach jo to jsou problémy.Tak snad to mazání pomůže no.

dvojka
4. lis 2008

nevim co do tý indulony přidávaj.Já si koupila přímo v lékárně měsíčkovou mast bez konzervačních látek 🙂

roasha
4. lis 2008

zlozenie indulony bolo"vymyslene"na lekarske ucely. 😉 inak na strie bola najlepsia zlta indulona/vodeodolna,vonala po citronoch/nie nechtikova/.v drogerkach a lekarnach som ju uz dlhsie nevidela,mozno u vas v CZ ju este mate. 😕
mne ju na strie doporucili v nemocnici. 🙂
dobry je aj olivovy olej z lekarne. 🙂

sarkal
autor
4. lis 2008

holky díky,určitě zítra opět navštívím lékárnu ať mi poradí.Ten pudr je možná dobrý,ale jak říkám nadělá víc škody než užitku.

janika7
4. lis 2008

Ahoj, mela bych pro tebe tip. Jsem atopicka, tak vim, jak kuze umi zlobit a svedet. Zatim nejlepsi, co jsem kdy na to mela bylo mleko Excipial Lipolotio. Je to pro stredne az velmi vysusenou pokozku, ja se tim mazu cela a nic lepsiho neznam. Dokonce se poradim s doktorkou a budu tim chtit mazat i mimiska, zkusila jsem Sebamed a neprijde mi nic moc.Tohle neni zbytecne mastny, ale udela to takovy vlacny povlak.

iunka
23. dub 2014

Vím, že tohle už je starý příspěvek, ale kdyby na něj ještě někdo narazil, tak tekutý pudr na to nedoporučuji! Ani nic podobného. Taky jsem to zkusila a výsledek? Strie se mi prohloubily, zvětšily, udělalo se mi jich více a svědilo to víc a víc. Pak mi to došlo - tekutý pudr sice pomůže na chvíli od svědění, ale pokožku vysušuje!!! Což právě na strie není dobré. Začala jsem používat Aviril. Stroupky po škrábání zmenšily, i ty strie, ale i tak to svědí dál. Každopádně - kdykoli se chci poškrábat, namažu se tím olejíčkem. Na chvíli se to uklidní a aspoň se "poškrábu" tak, že to nerozškrábu :D Kdybych přišla na něco proti svědění, napíšu 🙂

meta123456789
12. kvě 2016

Já jsem v těhotenství používala Bepanthen proti striím (naštěstí jsem celé těhotenství ustála bez jediné jizvičky). Myslím, že je možné ho zkusit i na již vzniklé strie na promazávání a ulevení. Bohužel už vzniklé strie nevymizí, ale časem aspoň vyblednou...