Strie po porodu

ewusssa
4. pro 2017

Ahoj maminky, zajimalo by me jak bojujete se striemi po porodu. Jak tak brouzdam na neta a na instagramu vsechny maminky tam vystavujou a chlubi se svym krasnym telem a dokonalou kuzi po xxx mesicich po porodu. To opravdu vetsina zen patri k tem stastnym jejichz telo ma tak supr kuzi a po porodu nepopraskala? 🙄 vim za visici brisko ktere zustava po porodu stim se da pracovat ale co ty zas*ane praskliny!!!!!!!!?😖

monaluza
4. pro 2017

Nijak, byla jsem s tim smirena uz pred tehotenstvimi, protoze vim, jak dopadla mama a ze genetika je svina 😉. Instagram vam prijde jako realny zivit? To asi ne, ze? Je jasne, ze ty, ke kterym nebylo tehotenstvi tak milosrdne, se tam chlubit nepujdou... Zkuste mrknout kolem sebe (treba v bazene), ze to muze vypadat i mnohem hur, a hned vam bude lehceji na dusi (samozrejme krome pomysleni na uzasne dite, co vam ty strie nechtic zpusobilo 😉

ladyhacek
4. pro 2017

Krásným tělem se chlubí jen menšina. Pokud už strie jsou moc se s nimi dělat nedá. A během těhotenství hodně natírat někdy také nestačí hold genetika. Já mám jednu z boku hrudníku docela velkou a i mě bolela. Co nadelame. Když jsem si stezovala manželovi suše odpověděl, že mi koupi jednodílné plavky. Prostě takovou blbost jako strie neresi 🙂.

Jinak myslím existují různé krémy které by měli střílí pomocí, ale nikdy se nevytrati uplne

nikoulinka
4. pro 2017

Ahoj, ja ze strii byla hodne nestastna. Mam bricho popraskane az nad pupek a to hodne. Vyzkousela jsemse ruzne pripravky. Nic nepomohlo a zbytecne vyhozene penize. Jak pisou holky vyse - genetika je svina. Co mi ale trochu pomohlo, bylo, pri kazdem sprchovani jsem si břicho mazala smesi - dva hrnky morske soli a hrnek oleje. Behem sprchovani jsem bricho pomazala, nechala působit cca 2 minuty a pote splachla. Po ususeni jsem pomazala panenskym kokosovym olejem (staci i indulona, ale kvuli soli je dulezite mazat)... nerikam, ze strie zmizely, ale vyhladily se, nebiji tak do oci, a neco i zmizlo... zkus, uvidis ☺

janawaes
4. pro 2017

@ewusssa Ja jsem se mazala cele tehu kremek z dm, primo z jejich rady a v pohode, ale je pravda, ze jsem na stri nikdy moc netrpela. kolegyne v praci ma silene stri na brichu a to ma jeji dcera uz 10 let a ma je porad, ale nevim jestli s nima neco delala ☹

krutak1fle
4. pro 2017

Trochu se to da vylepsit na koznim nebo na kosmetice nejakymi pristroji. Ted mi nabizela kozni... mela jsem diastazu, strie a vytahanou kuzi. Diastazu jsem si nechala sesit a prebytecnou kuzi odstranit. Brisko je krasny v upnutym obleceni. Jen mam jizvu 35cm. Nebylo mi jiz doporuceno dalsi tehotenstvi. V planu jsem ho nemela. Osud tomu chtel jinak a ja po 4 letech otehotnela. Uz ted se desim tech nasledku na brise, kdyz uz se mi nema co napinat... Nejspis vyuziju nabidky kozni...

alishka111
4. pro 2017

@ewusssa Pokud už se udělaly, tak jen se smířit ☹ Dají se vybělit, převislá kůže odstranit, ale strií se nejde zbavit. Zjišťovala jsem to, byla jsem si jistá, že je budu mít... Pokud je ale ještě nemáš, zkus opravdu mazat, ano pružnost kůže je dána geneticky, ale já genetiku v obou těhotenství porazila. Máma má břicho neskutečně popraskaný, ale opravdu hrozně, teta, babičky... prostě všechny ženy u nás v rodině. Já nemám jedinou, ale teda mazala jsem jak blázen, spotřebovala jsem v prvním těhotenství 7 balení krémů a teď "jen" 5, no ale vyplatilo se...

8slunicko6
4. pro 2017

Já mazala olejemma jedla Colafit a nemám z těhu ani jednu strii a tí jsem v pubertě na bokách strie měla, takže jsem je čekala i v těhotenství... Myslím, že to je tím Colafitem.