Striie - jaký krém opravdu zabírá?

15cvrcek
3. únor 2019

Zdravím všechny maminky! Měla bych dotaz, jaky je nejučinější krém proti striím ? Ráda si i připlatím za dražší, ale aby fungoval! S ktrerým máte zkušenosti a pomohl ? A který ne ?
Děkuju za odpovědi ❤️

vecerinka
3. únor 2019

Podle mě je jedno jaka to je znacka. Dulezite je mazat hned od zacatku. Ja mazala od 3.mesice olejem z DM. A jak se bricho zvetsovalo mazala jsem i 2x denne. Strie jsem nemela.

terka2018
3. únor 2019

Moje zkušenost - nemazala sem se a nemam ani jednu strii. Ale pro jistotu sem mela koupeny Elastin Q.

lenkajan
3. únor 2019

Řekla bych, že je to spíš otázka genetiky. Také jsem nemazala nic a po dvou dětech nemám žádné strie. Spoustu známých do krémů investovalo a strie stejně mají. Ale pro dobrý pocit bych si klidně koupila nějaký příjemný olej a masírovala 🙂

lotta1234
3. únor 2019

Ja mazem od 3. mesiaca kazdy vecer 15 minut olejom proti striam od weledy a v polke 8. mesiaca nemam ani jednu striu. Ale nemame to ani v rodine, mam male brucho a zvacsuje sa postupne.

gruyerre
3. únor 2019

Mně krém zafungoval, doporučuji ho. Břicho jsem si poctivě mazala 1-2x denně a neměla jsem na něm žádné strie. Ale boky jsem si moc nemazala, a popraskaly mi fest. Používala jsem zn. Dr. Max.

misicka1988
3. únor 2019

@15cvrcek U první dcerky jsem se skoro nemazala ( je to už 20 let) a strii jsem měla 1 maličkou, tak půl cm. U syna jsem se mazala od 3 měsíce Weledou, a ta první maličká se mi zvětšila skoro na 2 cm, + přibyly další nové maličké. U posledního těhotenství jsem se mazala poctivě hned jak jsem našla // na testu ( vyzkoušela jsem několik přípravků, + dokonce i sádlo 😁) a stejně mi přibyly další. Jako není to žádná katastrofa, ale kůži na břiše už díky tomu nemám tak hezkou. Prostě je to trochu vytahané. Ale třeba moje maminka nemá po 3 porodech ani jedinou strii, a nikdy se nemazala. Je to trochu loterie. Nicméně mazat doporučuji už jenom pro svědomí, že jsi pro to udělala max. S těmi přípravky je to trochu těžké, asi ani neznamená čím dražší tím lepší. 😊

153lenka
3. únor 2019

Já jsem se poctivě mazala olejíčkem od Weledy snad od samého začátku a do cca 35. týdne jsem neměla ani strii, ale jakmile mi kleslo bříško, tak snad přes noc mi popraskalo břicho až hrůza. A to jsem neměla až tak velké břicho. Přibrala jsem celkově asi 7 kg.Myslím, že trochu ovlivnit to jde tím mazáním, ale kdo má k tomu předpoklady, tak nepomůže asi nic. Je to taková loterie 🙂

cinam
3. únor 2019

Mazala jsem různými přípravky - kokosak, Saloos těhotenský olej, bi-oil. Mazala jsem každý den a strie se mi udělaly přímo během porodu. Předtím tam stoprocentně nebyly.

biedronka10
3. únor 2019

U prvniho tehu jsem mazala poctive, vsim moznym... I babske rady. No ve 4 mesici jsem, nekecam, popraskala pres jedinou noc jak dikobraz a bylo. Bricho a i prsa. No a ted u druheho 28tt).... Nemazu, nejak to pro frmol a nedostatek casu lajdacim a nemam zadnou novou, jen stare jizvy po puvodnich. Asi neco zacnu mazat, ale uz to neprozivam,. Prvne jsem popraskala tak, ze jsem byla uplne zohizdena a jizvy uz zustaly. Ale my to mame do rodu, takze spis pocitat podle genetiky.

makronka222
4. únor 2019

Nicim nemazu, 1x tydne se maznu klasickym Novea telovym mlikem jak jsem zvykla. Nemazala jsem se ani u prvni, strie nemam. U nas v rodine je nikdo nema.

dolve
4. únor 2019

Myslím, že je to dané geneticky. Mazala jsem několikrát denně různými krémy a olejíčky opravdu poctivě a nebylo mi to nic platné. Padnul 6. měsíc a byla jsem samá jizva a do 9. měsíce se to jen zhoršovalo (někeré strie mají na šířku i půl cm). Momentálně mám strií plné břicho, zadek, boky i prsa. Po letech trošku zesvětlali, ale stejně je to dost vidět.

hanka_12345
4. únor 2019

Elasti-q a bi-oil....strie mam malinkaty vedle oupiku a skoro vubec nejdou videt,jinak nic. Znama mazala elasti-q a nema ani jednu..to uplne neovlivnis ..asi na to zarucenyho neni nic

lobella
4. únor 2019

Bude to hlavne o genetice, moje mamka po 3 detech zadne nemela, zato hodne trpime na celulitidu, ja se mazala vsim moznym, na konci olejem z DM Babylove, nemam popraskane bricho ani boky, ale ja mela i male brisko a nic skoro nepribrala, alr stejne jako mamka mam celulotidu uz nekdy od 12 a to cely zivot sportujem...genetika

lachtanice86
4. únor 2019

Mazala jsem jak kráva a strie mám stejně a to jsem i málo přibrala. Bioil. Elastiq. Squalane. Kokosovy olej. Sádlo.

sraffie
5. únor 2019

Mám olej od saloosu a z DM babylove teď chci zkusit ziaja mam četla jsem na něj dobre recenze .. Jinak se mažu pravidelně od 6tt nyní jsem 21tt a už mám tři praskliny na břiše takze hodně záleží jakou máš elasticitu kůže.. Pokud bříško má popraskat tak prostě popraska a nepomůže tomu ani ten nejdražší olej/krém

saba77
8. únor 2019

já používám kokosový olej

marta41
8. únor 2019

mazat mazat a mazat

hanih
8. únor 2019

Já jsem mazala alespoň dvakrát denně. Ráno a někdy i během dne jakýmkoliv krémem nebo tělovým mlékem, které jsem doma měla, večer po sprše olejem (měla jsem od Saloosu Antistri a Těhotenský olej a občas jsem použila kokosový olej). V prvním těhotenství jsem mazala jen břicho a udělaly se mi strie na zadku. V druhém těhotenství jsem mazala i zadek a stehna a nepřibyla mi ani jedna strie. Ještě dodám, že ke striím mám dědičné předpoklady - moje mamka má ze dvou těhotenství strií plné břicho, mě se udělaly na stehnech a zadku v pubertě. Takže z mé zkušenosti bych řekla, že strie jsou genetická záležitost, ale mazáním se tomu dá dost pomoct. Některé maminky píšou, že mazaly a nějaké strie mají, ale nikdo neví, jestli by to bylo stejné i bez mazání, nebo jestli by to nebylo mnohem horší. Za mě tedy jednoznačně mazat, i kdyby jen pro klid duše. 🙂