Suchá kůže, která pálí, praská. Je to atopický ekzém?

kalu
22. říj 2008

Ahoj všichni,
moc vás prosím o radu, hlavně ty z vás,které máte zkušenosti s atop.ekzémem.
V těhotenství se mi udělal na ruce ( v oblasti mezi prsty a kolem prstních kloubů ) takový jakoby ostrov suché kůže, který pálil a postupně se rozrůstal a byl červený, potom mi ta kůže úplně začala praskat a měla jsem to místy až do krve. Chtěla jsem s tím zajít k doktorovi, ale pak to začalo samovolně mizet.
Pak byl nějaký čas klid a asi půl roku po porodu se mi to objevilo znovu- (vypozorovala jsem , že se to hodně horší v zimě) v těch samých místech a zase ten samý postup- hpršení,rozšiřování a pak ústup.
Zase byl nějaký čas klid a asi před měsícem to zase začlo a už se mi to objevilo i na druhé ruce ( taky mezi prsty a na prstech) a začíná se to opět horšit. Nesvědí to, ale pálí hlavně když přijdu zvenku anebo když si máčím ruce např. při mytí nádobí.
Dost mi na to pomáhá dětský balzám od saloosu- je hodně mastný a vyhlazuje to-
Prosím o radu- projevuje se takto atopický ekzém ? A je možné, aby se mi poprvé objevil ve 30 letech v těhotenství ? Máte někdo obdobný problém a jak ho případně řešíte ?

skuli
23. říj 2008

Ahoj.To co popisuješ,je atopický ekzém.Moje dcera trpí atop.ekzémem od 4 měsíců.Začalo se jí to dělat,když jsem přestala kojit.Měla to nejdříve na hlavičce na čele.Je narozená v srpnu,takže ty 4 měsíce měla v zimě a nosila čepičky,které jsme sundávali i s kousky kůže.Pak ji to najednou z čela zmizelo a přeneslo se to na nohy,kde to má dodnes.Holce je 13 a pravidelně navštěvujeme kožního lékaře.Ona to má horší v létě,když je teplo a potí se.Sousedka dostala atop.ekzém v těhotenství.Měla to na prsou,podprsenky sundávala taky i s kůží.Teď to má na rukou,zůstalo ji to.Nesmí umývat nádobí bez rukavic,naštěstí si koupila myčku.Takže to možné je,že ho dostaneš až v dospělosti.

Diskuse http://zdravi.dama.cz/clanek.php?d=1005

dn007
23. říj 2008

Ahoj, na atopický ekzém to vypadá. Mně se poprvé objevil taky ve třiceti a to jsem nebyla ani těhotná 😎 Dr. mi hned nasadila kortikoidovou mast (největší dryják, ale rychle zabírá) a pak je nutné postižené místo hodně promazávat. Mně pomáhá klasická modrá indulona (na postižená místa) a pak preventivně na celé tělo z lékárny tělové mléko nebo mast Excipial. Vyvaruj se mytí klasickým mýdlem a hlavně pozor na jiné než bavlněné oblečení... Já ho mívám obvykle na podzim a na jaře a většinou začne v podkolenních jamkách a na nohách... takže žádné silonky apod. I do divadla jsem si pořídila kalhotový kostým 🙂 Ale neboj, žít se s tím dá celkem v pohodě 😵

michamicha
23. říj 2008

ahoj, je to stopro atopický ekzém, já ho mám od narození, teď je mi 28 🙂 žít se s tím dá, ale někdy je to fakt krušný...letos mi nepomohlo ani moře ☹ a zabírají mi na něj bohužel pouze kortikoidy ☹