Suchý vzduch z topení. Máte zkušenost se zvlhčovači?

lucie.krajcarova
16. lis 2009

maminky, letos se mi znova vrátil kašel ze suchého vzduchu při topení... trápilo mě to asi 2 zimy, pak to přestalo, a letos zas. teoreticky je to alergie, ale že zrovna v zimě, to je divné. jediné, co mi zjistili, je alergie na kočičí chlupy a na prach. že by ho na podzim a zimu bylo víc? ☹ Máte nějaké zkušenosti se zvlhčovači vzduchu?

lucie.krajcarova
autor
17. lis 2009

takže nikdo to nepoužívá?

kocicinka
17. lis 2009

Ahoj Lucie, já dávám na akumulačky i na radiátor u rodičů hrnec s vodou. Ale stačí i mokrý hadr, dělali jsme to i ve školce... Taky používám do nosu do krku spreje s mořskou vodou(vincentku kloktám pravidelně),v lékárně jich mají dost na výběr,dávám je i mimi jako prevenci rýmy. Se zvlhčovači jako takovými zkušenosti nemám. Jo, a taky jsme si pořídili akvárko, to je taky dobrý na zvlhčení vzduchu 🙂
Jinak je možný, že na podzim, jak lidi začínají topit uhlím se práší víc. U rodičů na vesnici je to teda docela krize. Jen tam přijedu, mám hrozný záchvaty dráždivýho kašle. Jako zrovna včera 😠

klematis
17. lis 2009

Ahoj, my máme doma krb a každou zimu, když začnem topit, tak máme strašně suchý vzduch, kašlu a mám ucpaný nos, takže jsem před pár dny koupila zvlhčovač a nemůžu si ho vynachválit, krásně provlhčí celou místnost a teď jsme s malým oba nachlazení, tak si do něj nalívám ještě Vincentku, ucpané nosy se hned uvolní, takže doporučuji... 🙂

mayerka
17. lis 2009

Ahoj, taky moc doporučuju zvlhčovač vzduchu. My máme tento http://www.stavbaplus.cz/zvlhcovace-vzduchu/ult... , používáme 14 dní a paráda!!! Malej už nemá nos zalepenej suchejma nudlema a přestal kašlat.

eliotka
17. lis 2009

Můj malý na to taky trpí. Máme zvlhčovač avair a jsme s ním moc spokojení.
http://www.avair.cz/ultrazvukove-zvlhcovace-vzd...

Ukazuje teplotu v místnosti a vlhkost.

misak78
17. lis 2009

Máme ústřední topení a já mám na radiátorech tzv.výparníky, do kterých jednou za tři dny naleji po litru vody- v obýváku máme tři, v ložnici také. Pak mám starý zvlhčovač- ještě po nás, který zapínám v ložnici tak hodinku před spaním. A super, ale když to neudělám, tak má malá dráždivý kašel a suché nudle snad okamžitě po ulehnutí, i přez výparníky..

lucie.krajcarova
autor
17. lis 2009

děkuji moc za nápady a rady.
Misak78, to jsme měli u našidh a bylo to super, ale na nové ploché radiátory to asi nedělají...

misak78
17. lis 2009

lucie, našla jsem tohle: http://www.czprodukt.cz/domacnost/odparovace-vo... takže se vyrábí 🙂

kubaka
17. lis 2009

my používáme - včera jsem koupila nový od Sencor za tisícövku, pracuje na bázi ultrazvuku, rozbíjí vodu na mlhu, která se vyfukuje vrchem. Je úplně ticný a ještě svítí modře - je to skoro estetický objekt, takže nehyzdí.. Je to výborná věc a efekt je opravdu znát - ráno nemáme suché nosy. 🙂 .

kubaka
17. lis 2009

je to tenhle: parchanti - dokonce přes internet je podstatně levnější 😖 V Elektroworldu je za 999,-

http://www.bilezbozi.cz/zvlhcovace-vzduchu/senc...

aponchie
18. lis 2009

ja bych chtela tyvyparniky na radiator,ale malovane modre a zlute a pak cihlove dle pokoju a nemuzu najit

kubaka
18. lis 2009

ty nádoby na radiátory nejsou moc hygienické - množí se bacily a odpařovací efekt není zdaleka tak dobrý jako když zvllhčovač vyfukuje páru. Za 10 hodin dostane do vzduchu 3 litry vody, což odpařovač rozhodně neudělá.
Ale pěkné malované jsou hezké, to je teda pravda 🙂

kinsen
18. lis 2009

My používáme ultrazvukový a je opravdu skvělý, používám ho jen občas protože teď v zimě suším prádlo v ložnici takže než uschne je tam pěkně vlhko a voňavo 🙂

misak78
19. lis 2009

kubaka: plašíš mně, holka! Jak se tam množí bacily? Jak sem psala- standard máme výparníky a plus zvlhčovač...

aponchie
19. lis 2009

to me taky zajima jak je to s tema bacilama ja mela za to,ze obycejna voda treba co druhej den dalsi je v poho

misak78
19. lis 2009

máme konvici Brita a i vodu do výpárníku filtruji v ní. Pijeme jí i zvečera přefiltrovanou druhý den... Tak si myslím, že i do týdne by se moc bacilů ve výparníku pomnožit nemělo. Ikdyby to byla voda z kohoutku.

smudlinky
19. lis 2009

davate pod ty zvlhcovace nejaky hadr? ja si ho loni prala k vanocum a po pul hodce provozu mam vlhke az mokre parkety a vlhkost vzduchu mi neprijde vyssi(lezi na zemi). Jedine kde se to projevi je televize- jeji obrazovka zbela. v cem je tedy problem?

bereninka
19. lis 2009

smudlinka: musíš ten zvlhčovač dávat na nábytek, jinak nemá egekt.

lucia: dělají samozřejmě,a le já pro ěn moc nejsem, je to semeniště bacilů. Zvlhčovače mají filtry, tam je to jsitější.

smilers
19. lis 2009

Ahojky, taky jsme porizovala domu zvlhcovac kvuli jedne z holek, pac hrozne sypala jak byla mensi, mame tento http://elektrospotrebice.elektrofun.cz/cz/sell/... , vyhodou je, ze ma i aromakalisek, ktery se dava do vyvodu pary, tim jde do mistnosti vonka🙂

jinak smudlinky, jak pise bereninka, zvlhcovac ma byt na nabytku a nejlepe v casti pobliz okna, tak to mame aspon u nas 😉 na podlaze nema co delat, pak se nediv, ze dela to co dela, jinak u nas se teda , kdyz zapneme zvlhcovac, tak se vzdycky zvyssi vlhkost, mame na to merak 😉

misak78
19. lis 2009

kubaka, bereninka: proč jsou výparníky semeništěm bacilů??????????

kubaka
19. lis 2009

plašit nechci 😅 Zásadní rozdíl je ten, že v odpařovači se ta voda ohřeje všechna a tak je tam horká pořád -tudíť je to opravdu semeniště řas, hniloby a baktérií - prostě se kazí velmi rychle. Stejně jako teplá voda z trubek už taky není pitná, protože v ní se prostě namnoží bacily velmi rychle.
Ve zvlhčovači voda stojí studená a UZ ji jen rozbije na studenou mlhu a vyfoukne ven. Přesto se musí zvlhčovač (ten základní bez filtru) jednou týdně vyčistit octem - udržovat čistý, aby se tam i tak nic nemnožilo a neoslizlo.
Smudlinko - v návodu stojí, že musí být nejméně metr a půl vysoko a 30 čísel ode zdi - mlha klesá k zemi a ihned by kondenzovala na zemi na vodu - což se ti asi děje. Já mám hubičku nastavenou tak, že mám zvlhčovač postavený na kraji vysokého prádelníku, pára klesá k zemi a cestou zmizí - takže žádné mokro mi na zemi ani na nábytku nezůstává. Každý den ho taky vyplachuju a leju čistou vodu.

bereninka
20. lis 2009

misak: je to stojací voda a ještě teplá od topení. Musela bys měnit mnohokrát za den a nádobu pečlivě vymívat, aby to bylo ok. Ale my je měli ty nádoby dříve taky.

kubaka: přesně tak mám zvlhčovač i já a žádná vlhkost nikde není!

martimarti
20. lis 2009

Kubaka, zeptám se asi blbě 😒 ale ten tvůj zvlhčovač, když píšeš, že vyfukuje mlhu, tak já si pod tím představím takový závoj mikrokapiček. Takže není z toho vlhký třeba koberec, záclony, prostě textílie? Je mi jasný, že se pak musí asi hodně větrat, ale stejně nějak tápu 😕
Ptám se, protože si chci zvlhčovač koupit co nejdříve, takže mapuji terén 😉

martimarti
20. lis 2009

Tak pardon, teď to dočítám a vidím, že už jsi na to samé odpovídala Smudlince včera večer 😉 🙂

kubaka
20. lis 2009

marti - je to tak jemné, že se to vypaří okamžitě - úplně jako kouř, - když je tak metr a půl vysoko, tak se mlha prostě úplně vypaří a žádné mokro dole není. Ten náš fouká nahoru jako komín )myslím, že to dělají už tak všechny - je to i takové hezké 🙂 Musí mít ta mlha kam plynout - když leží zvlhčovač na zemi, jasně že ta mlha zkondenzuje na zemi na vodu.
Měli jsme takový starý mechanický od Ety - točilo se tam kolečko a chrlilo opravdu těžké kapky - s tímto ultrazvukovým se to nedá srovnat. Je to jiný princip

martimarti
20. lis 2009

Aha, díky za odpověď 🙂 Takže doporučuješ? Dýchá se lépe, co? Malá má opět rýmu, je zahleněná, takže do zvlhčovače půjdu co nejdřív 🙂

lucie.krajcarova
autor
20. lis 2009

holky, díky, že se tato diskuze takhle krásně rozjela, ty zvlhčovače mě docela nadchnuly 😅

misicka85
20. lis 2009

Zvlhčovače nepoužívám, doma na noc vypínám topení úplně, my v ložnici stejně spíme při otevřeném okně takže by bylo zbytečné navíc topit a malé v pokojíčku jenom vypnu topení a otevřu mikroventilaci, když bylo tepleji tak měla ventilačku přes noc otevřenou taky..
Ale zvlhčovače používá moje babička,ti doma furt topí,mají tam snad 30st, hrůza,ani se tam nedá dýchat tak tam s malou radši vůbec nechodím 😉 Ale ona si ten zvlhčovač chválí, má takový podobný jako tu dávala odkaz Smilers 🙂

kubaka
20. lis 2009

marti - rozhodně se dýchá líp - poznám to hlavně já, mám jakousi pseudoalergii a ráno jsem mývala úplně vyschlý nosohltan, oteklé sliznice - je to znát určitě. A u rým a jaškl dětá je to taky dobré - malý ale není skoro nemocný -padavky jsme tu spíš my dva s mužem 😀
Taky suším doma prádlo, ale v tom jsou zase ty aviváže a zbytky prášků, takže nic extra. Tohle je čisté vlhko. A čí děti trpí na průdoušky, tak téměř nutnost.

aponchie
23. lis 2009

misi taky netopim vubec prej je u nas zima .,ale ikdyz netopim je sucho 😖