Také trpíte dlouhodobými problémy s močovým měchýřem?

neominka
5. lis 2013

Ahoj,
je tady nekdo z Vas, ktera neustale opakovane trpi na zanety mocovych cest?
Rok a pul se lecim na urologii ale nic nepomaha .-( Nejhorsi je, ze me hooodne casto trne okolo mocove trubice, pali me to ( ale pali me to az PO vymoceni ne behem moceni)
Kdyz doktori nepomuzou, pomozte mi ☹

llluckaaa
5. lis 2013

Ahoj, já na ně jednu dobu hodně trpěla, ale poslední dobou se to zlepšilo. Tak ti napíšu pár takových zásad, ikdyž věřím, že už je stejně dodržuješ 😉 Ale třeba ti to k něčemu pomůže. Zkus vychytat, kdy ti problémy začnou, jestli tam není s něčím souvislost.
- Každý den vypít dostatečné množství tekutin
- Pozor na prochladnutí, jakmile se ochladí, nosím košilky nebo bederní pás.
- Spodní prádlo jen bavlněné a klasického střihu
- Ručníky a prádlo peru na 60 stupňů a pak to ještě žehlím
- Posilování imunity - hodně ovoce, zeleniny, méně sladkého, tučného, denně kysané výrobky, ...
- Vhodná hygyiena na toaletě

gingerone
5. lis 2013

Ahoj, já přidám ještě jeden postřeh, který už určitě taky víš: sex, obzvlášť některé polohy, hodně dráždí močové cesty a počínající zánět může hodně zhoršit a u probíhajícího může komplikovat vyléčení. Nasadila bych brusinkové kapsle (preventivně, ne jen při problémech) a při sebemenším náznaku vracejících se problémů bych hezky seděla v teple a klidu a ničím to nedráždila. Když se to jednou povede vyléčit pořádně, určitě budeš mít na chvilku pokoj. Já taky měla různě polovyléčené záněty, co se vracely nebo přeskakovaly - močové cesty, intimní partie a zase zpátky. Bylo potřeba léčit nejen močové cesty, ale zároveň i lokálně gynekologicky. Konzultuješ tyhle problémy s gynekologem? Často pomůže líp než praktik.

llluckaaa
5. lis 2013

@gingerone Máš úplnou pravdu, ono to bývá spojené i s gynekologickými problémy a sexuální aktivitou.

Ještě nám tam chybí bazén a mokré plavky (to mi dělá na močák dost zle ☹ )
Byla jsem teď na přednášce homeopatky a ptala jsem se jí, jak opakované záněty řešit, tak mi dala pár rad (swiss brusinky a nějaká homeo) a že jí mám ještě napsat a přesněji popsat, jak a kdy se to projevilo poprvé, co bylo prvotní příčinou, že mi pak poradí líp.

llluckaaa
5. lis 2013

Tak zkoumám zápisky z homeo přednášky a mám tam doporučený ještě přesličkový čaj.
A ta homeo jsou tyto http://www.kezdravi.cz/zbozi/1646-cantharis-9ch a staphisagria, při akutních potížích se mají střídat po hodině.

ayenkas
5. lis 2013

Ahoj, já taky trpím na záněty a nejvíc mi pomáhá hodně moc pít, ať se to furt vyplavuje, a po každém sexu se jít hned vyčurat - to zase vyplaví ty bakterie, co se eventuelně při tom do močové trubice zanesly. A taky jím megabrusinky. Jinak moje ségra s tím měla ještě větší problémy než já a doktor jí nechal udělat autovakcínu přímo z těch jejích bakterií, co se tam vykultivovaly. Chodí se pak 2x týdně na injekce té vakcíny, sice je to otrava, ale fakt to prý stojí za to. Tak se zkus na to poptat, jestli by ti ji taky nemohli nechat připravit. tady něco o tom: http://www.leklab.cz/autovakciny
Já jsem ještě brala tohle, je to vlastně vakcína, co se bere perorálně: http://www.helvetiapharma.cz/41-product-nefrova... Docela se to po tom zlepšilo.
Homeopatika mi bohužel vůbec nepomohly...

jennyparadise
5. lis 2013

@neominka Ahoj, taky jsem si se záněty hodně užila a doporučuju totéž, co holky. Hlavně teplo, za mě i teplé ponožky, když je chladno, po styku ještě doporučuji dojít si na záchod a třeba i lehkou spršku, ale s hygienou to nepřehánět - zlatá střední cesta je ideální, aby sis pro změnu zase nenarušovala ochrannou mikroflóru. Brusinky brát dlouhodobě, nějaké silné (já si kupuju megabrusinky od swissu) - těmi se nic nepokazí a mohou se bezpečně i v těhotenství a při kojení. Bylinkové čaje střídat - také mám doporučenou přesličku a heřmánek. Na urologické čaje pozor, hodně dráždí a nesmí se v těhotenství. Chodím přímo do urocentra, tak to tam vše konzultuji. Možná by stála za zvážení i imunoterapie, ta se ovšem nedoporučuje v těhotenství (používá se urovaxom nebo vlastní autovakcína - měla jsem obojí). A nevím jestli už chodíš na urologii nebo jen k praktikovi, ale na urologii ti mohou provést různá vyšetření, jestli třeba nemáš zúženou močovou trubici apod.
Mně nakonec nejvíc pomohla tradiční čínská medicína (zejména baňkování, moxování, bylinky a úprava stravy), klasická medicína nepomohla, ke konci jsem měla zánět co měsíc a samozřejmě antibiotika, na některé jsem si vypěstovala rezistenci, na některé alergii. Když mi doktor jako další řešení nabídl několikaměsíční užívání nízkých dávek antibiotik, odmítla jsem a hledala alternativu, protože jsme s manželem chtěli miminko a s touto léčbou to opět nebylo vhodné. A co pomohlo definitivně bylo první těhotenství a porod - to mi říkali i v urocentru, že to některým ženám může pomoci. 😉

jennyparadise
5. lis 2013

@ayenkas Taky jsem měla autovakcínu, ale ve formě kapiček na užívání doma. 😉 Bohužel se ale nedoporučuje užívat při případném těhotenství, není to odzkoušeno, takže my kvůli tomu těhotenství odkládali.

neominka
autor
5. lis 2013

@jennyparadise. Ja se lecim rok a pul na urologii. Urowaxom jsem brala a nepomohl.
Zuzenou moc. trubici nemam-cystoskopii jsem mela .
Brusinky beru preventivne.
V tehotenstvi jsem mela pokoj, zadne paleni a trnuti PO vymoceni nebylo.Bohuzel jsem v 16tt porodild-Down.
A od porodu 2x me trapil mocak-po zkonceni MS.
Chodim teple oblecena, mam jen bavlnene spodni pradlo, piju 3-4 litry denne.
Nejim sladke,nepiju kafe a ani nejim nektere potraviny co drazdi mocove cesty.
Nejhorsi je, ze za ten rok a pul me nasli zanet jen 2x ☹
A presto me temer porad trne mocova trubice a pali PO vymoceni ne behem jen PO.
Celej rok nez jsem otehotnela do me ladovali ATB Nitrofuration. brala jsem je porad.
Jsem uz zoufala

jennyparadise
5. lis 2013

@neominka Tak to chápu, to už jsi také v té fázi kdy všechny dobré rady znáš a ani lékař ti není schopen doporučit nic, co by pomohlo. 😒 No jak jsem psala, mě podobná situace dovedla až k tradiční čínské medicíně (předtím jsem nic podobného nevyhledávala) a teprve pak se to začalo pomalu měnit k lepšímu. 😉 Ale tenkrát jsem byla už opravdu zoufalá.

neominka
autor
5. lis 2013

@jennyparadise a kam mam jit za tou cinskou medicinou?nebo koho kontaktovat?

eva118
5. lis 2013

@neominka Ahoj, taky jsem na to trpěla, co tu holky nenapsaly, tak spouštěčem potíží může být i stres. Když to přišlo, vyloženě jsem močila žiletky a nedám dopustit na homeopatikum Cantharis, který mi okamžitě pomohl, i když jak jsem si ho kupovala na doporučení kolegyně, tak jsem tomu nevěřila, ale to byla úleva. Jinak je dobré se jít sprchnout po velké, nebo používat vlhčený toaletní papír. Když jsem potíže neměla, tak jsem preventivně zobala megabrusinky. Už tady myslím někdo psal, že třeba můžeš mít kvasinky a ty nadělají paseku taky v močáku.

neominka
autor
5. lis 2013

@eva118 ja nejak nepocituju gynekologicke potize-tako kvasinky (to je mykoze ne?)
Na gynekologii musim,musi me udelat stery z cipku neboli kontroku.mam tezke zmeny na cipku,ale prej to HPV1 nema na mocak vliv dle gyndy.
A kdyz jdu na velkou tak pouzivam detske vlhcene ubrousky.
A stejne se me vrati to paleni po vymoceni a trnuti,ale ve vetsine pripadu mam moc negativni

eva118
5. lis 2013

@neominka Ony ty kvasinky se nemusí rozjet naplno. Stačí trochu, změní se tam prostředí ( ph) a už je zle. Zkus ta homeopatika, mě to taky tak dělalo, jako by mě močová trubice lechtala, no a někdy z toho byly ty žiletky 😠 . Já nevím, ale jestli se ti ty bakterie usadily v močové trubici, tak se to z moče asi nezjistí.

jennyparadise
5. lis 2013

@eva118 Jo stres to je klasika, to je svatá pravda. Ale špatně se mu vyhýbá. 😅 Já bohužel od druhého porodu už měla dvakrát zánět (před tím více než dva roky úplný klid) a spouštěč byl především stres a vyčerpání.
Ad kvasinky - já je taky nemívala, i když kontrola na gynekologii stále (pro jistotu). Z obyčejného odběru moče se zjistí i bakterie v močové trubici, ale je jich menší množství než při rozjetém zánětu - to by ale měli lékaři zjistit. To jsem také měla. Potom by pro zjištění zánětu močového měchýře měli moč odebírat cévkováním, aby se vyloučila kontaminace z močové trubice.

@neominka Na jednu stranu je to možná lepší varianta, že moč je většinou negativní, ale chápu, že to potřebuješ vyřešit. Nevím ale, jestli to půjde úplně, protože mě např. zůstali močový měchýř, trubice a i ledviny dost citlivé a zřejmě napořád, takže mě občas pobolívají i bez zánětu.
Jinak kontakt viz IP. 😉

neominka
autor
5. lis 2013

@eva118 nici me to zivot☹

eva118
5. lis 2013

@neominka Jo je to protivné, nejhorší je, že už člověk ví, že to začíná, že se zase nevyspí...... Já mám naštěstí už tři roky klid, bez nějakých potíží.

neominka
autor
5. lis 2013

@gingerone na urologii se lecim rok a pul a na gyndu chodim pravidelne-pred 2ma mesici me vyvolavali porod v 16tt tak chodim na kontroly,tam je vse ok az na del. cipek,dle dle doktoru to s tim nesouvisi.
Mam temer porad paleni a trnuti trubice az TO vymoceni.
A kdyz jdu na'urologii , tak v moci me nic nenajdou.
Tak nechapu, proc me to porad dela?☹
Zuzenou trubici nemam a v moci me ve vetsine pripadu nic nenajdou, tak nechapu pricinu, ze to vypada jako zanet,ale moc je OK?

neominka
autor
5. lis 2013

@eva118 a co ti pomohlo?

eva118
5. lis 2013

@neominka Jedla jsem denně jednu tabletku megabrusinek a předtím při akutním zánětu nejdříve antibiotika, ale to byl začarovaný kruh, pořád dokola a pak jsem zkusila ten cantharis a zabral okamžitě, pak ty megabrusinky a mám klid. No a taky důležitá věc- psala jsem o stresu, jsem třetí rok na rodičovské dovolené , je to někdy zabíračka, ale oproti práci je to pohoda, klídek 😎 . Časem, když ty záněty přestaly, tak přestala lechtat i ta močová trubice, prostě se to všechno zklidnilo, uf, už nikdy více, není to sice na umření, ale je to strááááááášně nepříjemné.

mvmartina
5. lis 2013

já trpěla na záněty jak pes, brala sem atb skoro rok v kuse, byla na cystoskopii.....pomohla mi tinktura z lichřeřišnice větší, a taky dobrá rada urologa: těsně před sexem a hned po něm se jít vyčůrat a osprchovat, aby se bakterie, které se při styku mohou dostat z okolí konečníku k močové trubici, tam nedostaly a nepostoupily do měchýře, protože 90 procent urologických potíží žen je způsobeno těmi bakteriemi

granta
5. lis 2013

mám stejné zkušenosti jako mvmartina, doporučuji také Megabrusinky do Swisu, já mám už pár let pokoj a bylo to dříve hrozné 😖 😖 😠 ☹

novynka
5. lis 2013

já vždy, když se při močení nebo po necítím dobře, okamžitě si vezmu brusinku - cucavé tablety od swiss, takové růžové bonbony (lepší než Urinal :/), ale smí se jen 3 denně a v těhu ne... no a do toho nasadím homeopatika cantharis, každou půlhodinu, a hoooodně pít, ale s uro-čajem to taky nepřehánět.... to mi konečně pomáhá ;)

neominka
autor
6. lis 2013

@eva118 ja vcera byla v nemocnici na Urologii a v moci me nasli dle rozboru 1.leukocyt jinak jic. Takze to se nepovazuje vubec za zanet a aninic.
Jinak poprve tam byl doktor ktery me nenacpal ATB. Protoze me to pali okolo mocove trubuce az PO vymoceni, tak rikal ze si nemyli, ze to bude Urologickeho puvodu, protoze me to dela vzdy po MS mysli si ze to bude gynekologickeho puvodu, protoze jiz druhy mesic me to dela po MS a v tehulkovani jsem MS nemela - tudiz ani zadne problemy s mocenim.
Jeste pry se me znovu projistotu podiva do mocove trubice aby se ujistil, ze tamocova trubice neni oprvdu zuzena ( jeste v loni byla v poradku).

neominka
autor
6. lis 2013

@granta tyhle brusinkyber od Swisu jednu tabletu na lacno aby zabrala 🙂

@novynka Cantharis_co je to??? 🙂
@mvmartina To s tim sexem dodrzuji , jenze me v te moci ve vetsine pripadu nenajdou zadne bakterie, proste POvymoceni me trne a pali okolo mocove trubice. Vcera na Urologii jsem mela v moci jeden Leukocyt - coz je uplne normalni. takze me zadny zanet nenasli pri rozboru. Ale nejak rikal, ze pokud me tohle dela kdyz me zkonci MS mysli si, ze to bude gynekologickeho puvodu, protoze v tehu jsem potize nemela protoze jsem nemela ani MS.
V loni jsem byla na cystoskopii, ale vse v poradku. Rikal ze projistotu zopakujeme v brzke dobe cystoskopii .
Takze opet budu behat po gynde, jenze me neprijde ze bych mela potize v pochve. Ale prej pro MS se obmenuje slyznice atd ajsou tam ve vnitr zmeny takto muze bejt pricina.
Ale zkusim jeste cinskou medicinu a akupunturu - prej pomaha

neominka
autor
6. lis 2013

@eva118 j mam stres v praci a kdyz me to pali takjsm s toho uplne nestastna a placu, ze nemuzu zit normalni zivot .-(

neominka
autor
6. lis 2013

@gingerone lecimse na urologii, ale problemy s mocenim mam posledni dva mesice PO zkonceni MS, takze si mysli, ze pokud me topali a reze, ale az PO vymoceni a pri rozboru jemoc negativni, bude tam gynekologicky problem.
jeste me po roce zase udelaji projistot cystoskopii, ale v loni bylav poradku.
jinak ja nechodim na podzim a v zime nikam ven, jsem porad doma. Jdu jen do prace a z prace max na nakup a to jsem navlecena,ze i Yetty by me zavidel 🙂

gingerone
6. lis 2013

@neominka Asi bych to taky zkoušela přes tu gynekologii, může to být něco, co ti gynekologický problém nezpůsobuje, ale přesto to s tím souvisí nebo je to ta příčina. Ono každý reaguje jinak na něco jiného... A když to máš po MS, zkoušela jsi různé značky a druhy výrobků - vložky, tampony... bez parfémů, jiný výrobce. Mohlo by to být i že si to nějak podráždíš "zcitlivíš" tím, jak je to pořád v kontaktu s vlhkostí a krví, může se to pravidelně něčím dráždit, ať už chemikálií nebo nějykou bakterií zevnitř (třeba až někde vzadu od dělohy).
Ale to už teě́ nejspíš taky asi napadlo.
Držím moc palce, ať to brzy vyřešíš a nemusíš se tím trápit. Chápu, že to je hrozné. Já měla několik měsíců bolesti v pravém podbřišku a běhala jsem od doktora k doktorovi a nikdo nic nenašel, až to přešlo samo.

eva118
6. lis 2013

@neominka Ahoj, ten cantharis jsou homeopatika, úplně neškodné a nenadělají v těle paseku jako antibiotika, jsou volně prodejné. Jestli to máš ale gynekologického původu, tak nezaberou, já trpěla obojím- i mykózy i záněty močáku. Hodně mi taky pomohlo, jak jsem začala používat tampony místo vložek, jak píše gingerone, ta vlhkost na vložce je vždycky a může dělat problémy. No a ještě taková intimní rada, pokud se dole holíš, tak rozhodně nepoužívat pěnu, co je na nohy, ale napěnit se intim gelem , používat jednorázová holítka, nebo aspoň holítko dezinfikovat lihem. To je dobré jak na ten močák, tak na mykózy.

neominka
autor
6. lis 2013

@eva118 pri holeni intimnich partii pouzivam Lactacyt,ale holitka asi po holeni vyhodim(dobra rada)
A vlozky nepouzivam uz snad 10let.
Uvidim co na gynde, pak se dle toho zaridim a zkusim ten Cantharis

madelena
26. pro 2023

@neominka jak se ti prosím spravilo to močení?