Taky jste častěji nemocné od doby, co máte dítě?

jarunkaxyz1
31. říj 2010

Milé maminky batolátek!
Chtěla jsem se zeptat na Vaše zkušenosti s častější nemocností. Zdá se mi totiž, že od té doby, co se narodila moje (dnes už 2 letá holčička), tak se mi nevyhne žádné nachlazení, viroza.... ☹ Imunitu mám podle testů spíš "vyburcovanou", takže žádný deficit, ale pořád se na mě něco lepí. Dcerka trpí dost často rýmou. Prosím o Vaše zkušenosti, jestli v tom nejsem sama....

andykov
31. říj 2010

Je to tak, když jsem chodila do práce, měla jsem rýmu jednou za dva roky, spíš mě chytalo břicho, ale to byla moje vina. Teď jak mám malou, tak mám rýmu 5x ročně, do toho nějaká chřipka, angína, viroza a teď aby toho nebylo málo ještě borelioza z komára ☹

crca
31. říj 2010

Asi budu vyjímka,ale mám to naopak 😀 Když jsem chodila do práce,pořád nějaká rým,kašel......,teď jsem byla poprvé od porodu u dr s virozou,ale mám dvojčátka a nějak nemám čas marodit 😀

kristi
31. říj 2010

vubec, stejne malo spise jeste mene nez predtim. Imunitu mam dobrou

beruska2x
31. říj 2010

ja teda taky min, jediny co mam od porodu je chronicky zanet ucha - zvukovodu, pred tim jsem to nemela nikdy a za ty poslednni 2 roky uz asi 6x 😅

kazdej to proste "odnese" jinak no...

monako3
31. říj 2010

Od Porodu jsem už byla 4x nemocná s horečkama ke 40-citce ☹ ....a před těhu jsem byla max 1 za rok...S rýmou válčím od mala celoročně, tak tu nepočítám 😉

Ještě se mi do toho začly kazit osmičky, takže nic moc :-/

editah222
31. říj 2010

Já jsem od porodu snad ještě nebyla nemocná 🙂 Ale já jsem nebyla skoro nikdy nemocná ani před otěhotněním, teda nachlazení neberu jako nemoc, to jsem normálně fungovala.

kristipa
31. říj 2010

ahoj, já určitě ano. před porodem 1x za rok rýma a teď pořád dokola (malému je rok a půl) rýma, nachlazení a pořádně mě to štve. už nevím co mám proti tomu dělat. sportuju, jím relativně zdravě, chodím do sauny a stejně se mě to pořád drží.

lu777
31. říj 2010

tak u mě to je teda stopro pravda... vždycky jsem měla tendenci chytat nachlazení, už jako dítě, ale teda po druhém porodu je to mazec... teď jsem nachlazená v kuse od konce srpna 😝
nejlepší je to poslední měsíc, to ještě nemám doléčeno jedno nachlazení a už mám na to další 😅
jako kdyby to bylo normální nachlazení tak by mě to tak netrápilo ale vrazí se mi to třeba do ucha a týden dva neslyším pořádně... a za týden znova, ale do druhýho ucha
asi bych se potřebovala otužit víc ale jakmile se jen sebemíň pokusím tak jsem hned nemocná

holt to těhu, porod, koju ale hlavně pak ta nepřetržitá péče si z člověka dost vezme no....snažím se víc odpočívat, beru vitamíny, rybí tuk, Imunoglukan a teď jsem začla chodit na akupunkturu... ulevilo se mi od bolestí hlavy, silné únavy atd., ale imunita teda v háji.... ale musím se nějak seštrikovat, protože to ode mě chytají obě děti 😖

mamkamarketa
31. říj 2010

ja taky chutnu kazdy bacil, navic se mi od tehotenstvi vraci gyn. zanety 😠 takze jsem se placla pres kapsu a koupila si wobenzym 🤐 tak snad pomuze jinak se zblaznim,pac ta cena je desiva ☹

berynka
31. říj 2010

dcera nebývá moc často nemocná-musím to zaťukat!!! (ač od mala vymetáme mateřská centra a teď chodí i do školky) 😉 . Antibiotika měla snad jednou. Ale my s manželem jsme o něco častěji nemocní... občas na nás dolehne nějaká viróza a už taky víme, co jsou to rotaviry 🙄 . Snad to horší nebude 😉 !

janiik
30. bře 2013

Ahoj, sice už téma není moc aktuální, ale třeba někoho trápí stejný problém... Rok po druhém porodu jsem pořád na hromadě. Začalo to neštovicemi u obou dětí, ale nevím jestli je v tom nějaká spojitost. Vlastně je to od té doby co začala starší dcera chodit do školky...
Za rok jsem měla 6 angín a zánět průdušek. Nakonec mi před měsícem vytrhli krční mandle a já doufala, že už budu fit...ale opět jsem od dětí chytla kašel a začínám cítit dutiny. Přitom se dopuju vitamínama, snažím se dost spát. Máte někdo podobný problém? Už fakt nevím co...jsem z toho unavená a do toho doma dvě děcka.

hojda
30. bře 2013

naše dr. říká, že ty dětské bacílky jsou sakra zákeřné a těžko se jich zbavuju, ze školky ti holt děti přinesou jiný typ nemocí, než který se šíří jen mezi dospělými

terezale
3. dub 2013

ahoj, no já s těmi nemocemi bojuju od narození dětí pekelně. Navíc chytám takové lahůdky jako zánět spojivek, střevní virózy ze školky, rýmu, které se nelze zbavit dříve než za měsíc. Před dvěma roky jsem dokonce měla zánět středního ucha, který jsem měla naposledy ve třech letech v dětství. Nejhorší vždycky je, když děti onemocní a celé noci nespíme, tak to je skoro tutovka.
Ovšem letos jsou děti konečně lepší, tím pádem i já. Plus se dopuju různými doplňky výživy, Pangaminem s koenzymem Q10, probiotiky Normatyl, což docela pomáhá. Ale čtyři předchozí roky HRŮZA!!!

iva_kucerova
3. dub 2013

já si teda od porodu připadám pořád tak nějak psychicky nemocná🙂....a jinak mám každou chvíli rýmu,to jsem dřív nemívala...ale přijde mi,že to taky dost souvisí s psychickým stavem

veruska007
3. dub 2013

Za mne to rozhodně platí. Hlavně v těhotenství a při kojení jsem nemocná skoro pořád. Chytám hlavně dětské nemoci, virózy, chřipky, záněty středního ucha (jako dítě jsem neměla nikdy), hnisavou rýmu, dětské průjmy, záněty všude možně... dopuju se zeleninou, vitamínama a nic. A to jsou naše děti vcelku zdravé, skoro nemarodí.

babulinkab
3. dub 2013

já nechytám od dětí nic.....1x týdně sauna a dělá to fakt zázraky

ija1
3. dub 2013

taky jsem to mela, co jsme zacli chodit do materskych center, na imunologii mi predepsali nejaky imudor nebo tak ,zacla jsem vic cvicit, hybat se a letos jsem marodila jednou.....tyden........jinak vloni co mesic atb........

andelka
3. dub 2013

Tak já se držím...děti přes zimu nemocné minimálně 4x (nic vážného, ale nachlazení, rýma, trochu kašel..a na bezesnou noc to stačí) ale já jen 1x, trochu bolení v krku. Ještěže tak. Jednu dobu lehli všichni, děti, manžel, babička..tak ještě já a nevím jako..

sabuse1
3. dub 2013

já bych řekla,že to mám asi pořád stejně, je fakt,že kromě rýmiček a běžných viroz moc náchylná nejsem, např.angínu jsem neměla asi 10 let a ani s dětma se to něják nezměnilo, ale piju už asi 7 let různé ovocné a bylinkové čaje tak to má možná nějáký vliv🙂

lucylama
3. dub 2013

Ahoj,mýmu synovi bude půl roku a od tý doby,co ho mám,jsem byla nemocná už hodněkrát.Většinou chřipka,angínu a tak jsem nikdy neměla.Nevím,čím to je,malej to chytl ode mě doteďka jen 1,zrovna minulý týden jsme byli nemocný a bojím se,aby se to nevrátilo,protože onemocněl přítel a jeho matka.

eliska10
3. dub 2013

Ja urcite,ale co presahla 2 roky,tak se to zlepsilo.Dlouho jsem ji kojila,tak jestli to oslabuje.Navic mala spatne spi,skoro rok jsem nespala vic nez 2h.v kuse.Tak mozna i to hraje roli.

vrana
3. dub 2013

Tak my jsme s manželem začali pořádně marodit, když starší dcera nastoupila do školky☹ Za ten první rok jsme měli celá rodina snad 3x atb ☹ Není snad nic horšího než školkové virózy. Ale tenhle rok už je to lepší, asi už jsme se trochu vytrénovali 😉

ia.
3. dub 2013

souhlasím s @vrana. Od doby, co náš starší začal chodit do školky,tak máme pořád rýmy, kašle, semtam chřipky, občas ATB, snad nejhorší byly takové ty střevní virozy, kdy dětem bylo dobře po půl dni a my se s manželem trápili na záchodě několik dní... Vloni to bylo peklo, letos je tam druhý rok, tak už je to krapet lepší...

bambule73
12. dub 2013

Mám to také tak, obzvlášť co je malý prvním rokem ve školce a já v práci. Je to celkově náročné, jsem neustále utahaná a taky poslední měsíce bojuji s nachlazením, chřipkami, dutinami, nevím jak z toho ven, snad taky jaro trochu pomůže. Do toho se snažíme o mimi, což samozřejmě moc nejde páč jsem pořád nahromadě. 😖

baris
12. dub 2013

Před dětmi jsem mě dr. ani neznala. Co mám holky - min. 2x do roka s angínou .... 😖

letos už angína, 2x šílená rýma, kdy jsem ztratila na skoro 3 týdny čich i chuť. To bylo pro mě nejhorší. Zkuste uvařit, když nepoznáte ocet od vody 😝

bacovaa
12. kvě 2013
Uživatel bacovaa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od bacovaa.

Vyzkoušej zlepšit imunitu chodízem do sauny, někdo si třeba myslí, že je to babská povídačka, ale mě to hodně pomáhá a nechodím sama, jak malá povyrostrla, tak jsem začala chodit i s malou a musím říct, že i jí to pomohlo 🙂 chodíme do Soulspa v Praze, většinou to spojíme i s koupáním, malá si tam dycky zatáhne za "splachovadlo" (tak tomu říká ona 🙂), je to jen kýbl s vodo místo sprchy, ale ona je z toho nadšená 🙂 jsem ráda, že jí to tak chytlo a chodí tam ráda, prtoože jinak bych musela vymýšlet jiný způsob otužování 🙂

anta
23. kvě 2013

Ano, bohužel jsem 😒 😉

monyliny
23. kvě 2013

Jojo☹U dcery si to moc nepamatuji,ale teď po porodu syna jsem trpěla častými angínami a je fakt,že sem tam rýma se mi taky nevyhne🙂

megy
23. kvě 2013

tak já mám asi štěstí, protože já ani dříve nebývala nemocná a teď 13m od porodu taky ne 🙂 a malý byl jen jednou nemocný a to jsme řešili sirupem a v pohodě. takže za mě, nejsem častěji na hromadě

vlckulka
23. kvě 2013

No tak já od porodu funguji jako lapač všelijakých bacilů 😖 Nikdy jsem nebyla tak často nemocná, jako co mám děti. Během dvou let jsem měla 3x angínu, laryngitidu, zánět průdušek, kterého jsem se zbavovala snad měsíc a měla dvoje atb, pak chřipka, no prostě děs ☹ Předtím jsem byla nemocná jednou za uherský rok a ještě k tomu to byla rýmička a za dva dny byla pryč. No, snad to časem pomine.