Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Tělísko Mirena, máte zkušenost?

stekkna
29. čer 2016

Máte někdo prosím zkušenost??? Jsem sice domluvená na zavedení ale pak mě napadlo...CO KDYŽ DĚLÁM HLOUPOST?? 2x mi už selhala antikoncepce prášky, tak jsem řekla že zkusím toto, ale dnesk jsem na jedné dikuzi našla že jedné paní také selhala, také jsem četla že se při ní hodně nabere na váze, může se uvolnit.... no nevím jesttli jsem se neukvapila

editah222
29. čer 2016

Mám už druhou a jsem maximálně spokojená. Zavedení není kdo ví jak příjemné, ale dá se to vydržet. Po zavední první jsem pár týdnů špinila. Spolehlivá je stejně jako prášky. A přibrat po ni není proč, vlastně je to mýtus i u prášků 🙂

stekkna
autor
29. čer 2016

A chodí se potom na nějaké kontroly zda se nehýbe či tak :D

jednaholka
29. čer 2016

Mam Mirenu druhym rokem a take jsem moc spokojena. Zavedeni neni prijemne, ale neboli to, trva to par minut. Ja pak tedy taky dost dlouho spinila, ale pak se to upravilo. Dokonce nemam ani ms, jen obcas spineni. Pro jistotu jsem si parkrat delala test, ale v pohode. Je spolehlivejsi nez pilulky. Na kontrolu se jde cca 2 mesice po zavedeni a pak kazdy rok 😉 Neslysela jsem o nikom, komu by selhala. Selhavaji nehormonalni teliska, tam je to riziko podstatne vetsi 😉

stekkna
autor
29. čer 2016

No já to četla právě u té mireny, ale jak píšu, moje zkušenost to není. No úúplně se toho zavedení bojím

editah222
29. čer 2016

@stekkna ano po zavedení jsem šla na kontrolu jestli tělísko "sedí" na správném místě. Je fakt, že v den zavedení mi bylo trochu blbě /jako při silné menstruaci/, ale od té doby už menstruaci nemám vůbec nebo jen velmi slabou.

stekkna
autor
29. čer 2016

A za jak dlouho si šla na kontrolu??

editah222
29. čer 2016

@stekkna nevím už přesně, myslím po půl roce. Ale jistá si nejsem.

soyevita
29. čer 2016

@stekkna Měla jsem dvakrát tělísko,pokaždé jiné a moje tělo ho prostě nechtělo.U jednoho jsem pořád špinila a druhé se snažilo tělo vypudit.Takže po pár měsících bolestivého pohlavního styku šlo ven.Prášky jsem zkusila jako hodně mladá a taktéž pro mě katastrofa.
Zavedení tělíska nebylo nic strašného,jen trochu nepříjemné....

luckamal
29. čer 2016

já byla zrovna dnes na zavedení.je to nepříjemné ale během dvou minut vše hotovo.také jsem zvědavá jak na něj bude moje tělo reagovat.snad bude vše ok 🙂 na kontrolu mám přijít za 4-5týdnů nebo po první menstruaci.

lenbela
29. čer 2016

Já měla a spokojenost největší. Ani menstruaci jsem neměla. Mudr po nějaké době ( bohužel si již nepamatuji za jak dlouho po zavedení) zkontroloval, zda je tam, kde má. Užila jsem si ji jen 1,5 roku, pak jsme se rozhodli pro druhé miminko. Ale mojí sestře nevyhovovala. Tělo ji 2x vypudilo.

lajla
16. črc 2016

Já ji měla a za necelé dva měsíce šla vyndat, měla jsem šílené stavy...6 jsem mohla utratit jinak😉

Sem začni psát odpověď...

Odešli