Test covid ze slin. Mám to brát jako pozitivní? Jak jsou spolehlivé?

16. dub 2021

Ahoj, mám to asi brát jako pozitivní, že? 🤦🏻‍♀️ Jak jsou testy ze slin spolehlivé? Nemusí se před testem držet chvíli hladovka, nebo tak? Děkuji.

mamio
16. dub 2021

Měla jsem to stejně neboť mě začal chytat krk... slabá čárka...ale nakonec jsem nebyla...prej ty výtěry do nosu jsou lepší z lékárny...a ty jsem měla negativní.

zrzeckas
16. dub 2021

Pry muzou byt falesne pozitivni.... Kdyz vyjde samo test pozitivni, tak se jde na test odberneho mista a zam pak uvidis lip... Nekde jsem cetla, ze to nebere jen covid-19 ale i dalsi, ktere jsou velmi podobne.. Nevim no...

evsi88
16. dub 2021

Mám za to, ze se mají ty slintaci delat rano před vycistenim zubu a nalacno. Jinak záleží co mate za test, ale vetsinou bývá pozitivita detekovana spravne (je to tusim specifita)

evsi88
16. dub 2021

@evsi88 ale taky jste mohla snist něco, co tu pozitivitu vyvolalo falesne - třeba ta dezinformatorska lahůdka s pozitivním pivem🤦🏻‍♀️Pokud není test použit spravne, nemuze tak brát ani vysledek (pokud jste si ho tedy nedělala rano na lacno jak jsem psala vyse🙂

zrzeckas
16. dub 2021

Nastat může i opačný případ, tedy falešná pozitivita. Dochází k tomu velmi vzácně, ale i tak si může stát, že vzorek odběru byl v průběhu zpracování kontaminovaný.
Cim uz nepisi 😃

keksik002
16. dub 2021

Kazdy test na covid ja 50/50

sigyn
16. dub 2021

U mamky v práci bylo 10 lidí z 10 pozitivních. Pak se přišlo na to, že je nikdo neinformoval, že se před tím testem nesmí tuším 2 hodiny jíst, kouřit atd. Následný PCR test ukázal, že všichni byli negativní...

magdanaty
16. dub 2021

Přečtěte si návod k použití toho konkrétního testu. V praci máme testy ze slin a dle návodu se 10 min predtim nesmí nic vzít do pusy, ani voda, čistit zuby atd.

dashyyy
16. dub 2021

@magdanaty my máme v práci u testu dokonce 30minut před nic..
pro zakladatelku: takhle mi test ukazuje druhou čárku, když dám moc vzorku 😀

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
16. dub 2021

Tak úplně dojel. Dělala jsem ještě z nosu. Tak? Co myslíte? Asi brát jako negativní?

autor
16. dub 2021

Je tam teda malý duch. Ale nevím jestli nebrat jen vyloženě čárku? Dělala jsem antigenni X krát a tedy nikdy to tam nebylo, no 🙄

izz76
16. dub 2021

Podle mě negativní.. Testy ze slin máme v práci a je to katastrofa, dost lidí falešné pozitivních, následně PCR test samozřejmě negativní.. Zbytečný komplikace, jsou to testy úplně k ničemu.

autor
16. dub 2021

@izz76 dobře. Děkuji 😊