Těžká dysplazie děložního čípku, co to pro mě znamená?

white_tie
27. čer 2016

Byla mi diagnostikována těžká dysplazie děložního čípku, musím jít prý na konizaci děložního čípku, nevíte, co to pro mě vlastně znamená a co mi vlastně je?

verka4d
27. čer 2016

Ahoj,taky jsem ji měla... Nejdřív jsem byla tři roky sledována na pravidelných půlročních kontrolách,až mi doktor řekl,že už je to vážné a musím na konizaci. Hrozně jsem se bála,nevěděla jsem,co to je,jak to bude pokračovat.Znamená to,že máš na čípku viry,které by ti do budoucna mohly způsobit rakovinu děložního čípku. Ale nelekej se!! Nemáš ji!! Tohle je jen stav před samotnou nemocí. A proto se chodí na konizaci,kdy se kousek čípku s postiženou tkání odstraní a tím je to vyřešené 🙂 Vůbec to nebolí,trvá to jen pár minut. Já jsem s těžkou dysplazií prodělala těhotenství i porod a bez problémů. Po konizaci jsem znovu otěhotněla a opět bez problémů. Prostě tě objednají na zákrok. Dělá se ambulantně,po zákroku jdeš normálně domů.Opravdu to nic není,nebolí to,provádí se v lokální anesteziii,jsi normálně při vědomí a komunikuješ s doktorem.Já jsem na tom byla v Ostravě a doktor mi říkal,že je to dneska tak běžná záležitost,že tento zákrok provádí denně zhruba 12 ženám 🙂 Omrtví ti čípek,teplem elekticky odstraní postiženou tkáň,která se právě tím teplem zase hned zacelí a jdeš domů. Můžeš potom jemně špinit a může tě pobolívat podbřišek,ale žádná hrůza. 14 dní pak máš klidový režim,žádné koupání a fyzická zátěž. Co se sexu týká je to zhruba jako šestinedělí 🙂 Tyto zákroky se provádí právě proto,abys v budoucnu touto nemocí neonemocněla. Prostě se ta postižená tkáň odstraní a je to. Pak chodíš nějakou dobu na pravidelné půlroční prohlídky ke svému gynekologovi a pak stačí už jen na klasické roční kontroly. Neboj,není se čeho bát,konizace prostě jen ukončí tvé zdravotní problémy,takže pohoda a v klidu 😎

espada
11. črc 2016

@white_tie A proč se nezeptáš tvého doktora. Ten ví nejlíp, co to pro tebe znamená...