Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zrnik1
16. led 2009

Fuha, vy ste toho stihli popisat.
Vsetko registrujem.

Lenusska ja beriem Duphaston 3krat denne, ani som sa neopytala hema, ze ci mozem, ale asi ano, lebo uz mam posledne balenie a viac mi uz neda.
Kyselinu listovu mi dal uz len 1krat denne.
Som z toho zmetena, ze nebudem jest ziadne lieky, ale neva, hlavne ze mam vecer svoju "davku" fragminu 😀

Zulok ja som nekojila a Risko od babetka spal a spal a spal. On spal aj ked jedol 😀 . Raz ma videla jedna mamicka ako davam Riskovi mlieko vo flasi ked spal v kociari a povedala, ze toto este nevidela. Bolo to divne.
Teraz pre zmenu nechce spat, prespal sa, ked bol babetko.
Vies ako sa strasne zmenil. Normalne nechapem odkial ma niektore vyrazy a ako sa to vlastne sprava. Musim sa zacat vzdelavat o vychove, lebo vidim, ze dohovaranie neije vzdy ucinne. predstav si, cakali sme na elektricku a ja som na neho kricala, nech stoji, prave sa rozbiehala elektricka a on pokracoval v ceste, uz chcel ist na cestu, elektricka na neho zvonila. Asi 6krat som na neho skrikla nech stoji. Tak som mu dala po zadku, ale nic necitil, lebo bol naobliekany ako cibula. Nechcem ho bit, ale niekedy si velmi dovoluje...Neviem, ci sme to neprehnali s posilnovanim jeho sebavedomia
🙄

zrnik1
16. led 2009

Mne picha manzel a zatial sa mu podarili asi dve boulicky, za tie som mu poriadne vynadala, ze ako si to predstavuje 🙂 .
Snazime sa pichat na stale to iste overene miesto, tam, kde to neboli, lebo na niektorych miestach to bolelo poriadne....
Jedna boulicka mi nechce zmiznut uz dva tyzdne. Musim sa opytat hema, co to je...

Zulok ty si ma normalne odhalila.Ja si to duchadlo dam prec.Musim vymysliet iny zlepsovak, na ktory mi uz nepride nikto. Nastastie mi stihlo este naduchnut 16tt 😝

lenusska
16. led 2009

Zrnik jeej 16tt 😵

nunik
16. led 2009

zrník děkuji,já se to snažím taky píchat to míst,kde to nebolelo,ale ted to bolí i tam. ☹ V úterý jdu na hemošku,tak se na to zeptám.

tanity
16. led 2009

ahojte bojovnicky 🙂

zulok, lenusska dakujem xxx ale ako vidite, zazili sme to viacere a co je smutne, stale to zazivaju dalsie a dalsie zeny...skybaby, je mi to luto, maova tiez 😔 😔 😔 je to hrozne...ale skybaby, keby som mohla vratit cas, urcite by som sa po adamkovi uz takto nedalo uchlacholit, ze sa to stava a patrala by som...aspon na tu hematologiu by som zasla a endo (trombofilia a poruchy stitnej zvyknu mat za nasledok straty v 2.trimestri0. Takze nevzdavaj sa skybaby, trvaj na svojom, skusaj cez gyndu, obvodneho, sama cez hematologicku-neviem, proste mozne aj nemozne, len aby si sa na to vysetrenie dostala...budem vam drzat palce, skybaby,maova xxx

ja beriem duphaston od zaciatku tehu (5tt) a budem az do 20tt...hematologicka o tom vie a bola s tym ok,este potvrdila, ze do toho 20tt 😉 ale to je v tehu, pred teho neviem 😖
a picham si fragmin od zaciatku, vlastne este skor, prekoncepcne...mne totiz po tretej strate zistili, ze som prekonala tu trombozu, ale davno, takze sa to liecilo najprv vysokymi davkami fraxiparinu a potom hned na to som zistila ze som tehu, tak sme presli na fragmin...bola som v pondelok na kontrolu na hematologii a dievcata, ja mam po skoro roku uplne super vysledky 😀 este aj tie hnusaky moje Ddimery, co boli vzdy vysoke, su v norme...150! 😀 wauw, nikdy som take dobre nemala..tak sa z toho tesim 😵

pekny dnik vam prajem a tiez aj vikendik xxxx

zulok
16. led 2009

Duphaston / brala som dllho predlho pred tehu vzdy po ovu do ms.. a aj pocas tehu do nekjakeho 18tt... 2 krat denne... na hematologii o tom vedeli... brala som ho na udrzanie tehu a ze ho mam brat, ak je treba,,,, ani sa nezmienili, zeby som ho brat nemala...

Zrnik, len ench tyzdniky ryychlo ubiehajuuu 😀 najlepsie, nech je uz talk 36 tt.. daj si aj dve turboduchadla 😀 😀
jooj a chrust, nop je uz velky chalanisko.. musis a ukazat v plnej kraase ..drzim palcekyyy

SKybaby., len trvaj na vysetreniach... je to tvoje zdravie, vase detickyy... oni su tu na to elkari, aby nas liecili..a nei odhovarali od vysetreni...

lenusska
16. led 2009

zulok - dakujem...uvidime co mi povie..urcite chcem hormonalny profil

bendy25
16. led 2009

LENKA 66: Aha, vies co ani neviem presne to jej meno, ale ked pojdem najblizsie do KE a nahodou prejdem okolo jej ambulancie, tak sa urcite pozriem a vykricim ho SEM a aj do celeho sveta...Som sa aj trosku zasmiala, lebo som si myslela, ze mi dalsiu lekarku odporucas... 😉 hehe. Inac, o tom duphastone...mne ho reumatologicka zakazala brat kvoli tej reume, ktora by mohla potom prejst do SLE - to je nejake systemove ochorenie, ci co...Brala som ho asi 2-3 mesiace, ale nakoniec mi ho vysadili.
TANITY: Je mi fakt luto, co si musela prezit. No teraz si opat tehu a ja verim, ze tentokrat vsetko dopadne v poho..., ved dost si si uz vytrpela...Uz pride len to krasne a tyzdne pri tvojom mene budu pekne pribudat 🙂)) Mne ale zistili trombozu az po tom cisarskom v 22tt, ked mi po porode asi tak po 3tyzdnoch opuchlo lytko a strasne to bolelo,ani som poriadne chodit nemohla. Kedze mam reumatoidnu artritidu, Raynavdov syndrom, to znamena, ze mam sklon ku krvnym zrazeninam, teda aspon takto som to pochopila...
SKYBABY: My s manzelom sme prisli o babo taktiez v 2 trimestri, 22tt. Bolo to nase prve babo, no hned po cisarskom som ja dostala trombozu, preto som bola hned aj vysetrovana na hematologii. Dovtedy som si ani nemyslela, ze mam nejake problemy s krvou, aj ked som vedela, ze mam reumu, na ktoru sa liecim uz od 12 rokov a stale ked bola vonku zima, tak mi modreli konceky prstov. No ani vo sne by mi nebolo napadlo, ze budem mat nejake komlikacie v buducnosti, ked zochceme mat dietatko. Takze este teraz stale beriem, to uz bude pomaly rok, Warfarin na riedenie krvi...preto mam aj zakazane otehotniet...No a potom ked mi ho vysadia, tak uvidime, co povedia lekari...My sa uz ale tesime na dalsie tehu, hoci trosku strachu ostalo na dusicke...
😉

maova
17. led 2009

Ahoj holky,
tanity, moc děkuju 🙂

Dneska máme šťastný den 😵
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

lenka_66
17. led 2009

maova 😵 😵 😵 😵 😵 😵 nadherne 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

tisko blahozelam nech nezakriknem no a samozrejme drzim prsteky

lenusska
17. led 2009

maova 😵 😵 😵

tanity
17. led 2009

mao 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 krasne 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mounty
17. led 2009

ahoj skybaby, necakala som Ta v nasej teme........na Tvojom mieste by som isto trvala na genetickych testoch na trombofilku, neriskujte druhy krat!!! Drz sa.........vidis, nam sa podarilo aj na druhy krat, sice si denne picham, ale je to nic oproti stastiu mat babatko uz v osmom mesiaci, chod to toho!!!!!

zulok
17. led 2009

Maova, juchuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 gratulujeeeeeeeem

mollyweasley
17. led 2009

Ahoj holky, nechce se mi vás pročítat, tak k vám přímo hodím dotaz, můžu?
Asi za měsíc a půl půjdem na IVF a můj manžel má Laidena (je hetero). Jeho sestra, když byla těhotná, tak si píchala injekce. Jak to bude se mnou? Přenese se automaticky krev dítěte na mě a já tak budu muset taky brát nějaké léky? A hlavně - na koho se mám obrátit? Švagrové se ptát nechci, rádi bychom sdělili rodině případné těhotenství jinak. Bude vědět doktor v CARu kam mě poslat? Nebo obvodní? A kdy se o to mám zhruba zajímat? Stačí až po transferu? Vůbec netuším co a jak, ale než aby se něco stalo... 😉

Maova, vůbec tě neznám, ale gratuluju, abych netrhala partu 😀

margarita
17. led 2009

aj ja 😀 😵 😀 😵 😀 😵 vyzera to, ze 2009 bude u nas babybooooom 😵

lenusska
17. led 2009

No neviem ja som s toho na prasky.....9 DPO mam spinenie...velmi skoro ☹

margarita
17. led 2009

mollyweasley, manzelova sestra ak mala Leidena a bola tehu, tak je logicke, ze si musela pichat. S krvou dietatka to podla mna nesuvisi, lebo tu ide hlavne o krv matky, ak ta ma mutaciu, moze to uskodit babu. ☹ Ale ja nie som genetik, no ak Ty si v tomto ohlade zdrava a ziadnu mutaciu nemas, tak akurat je mozne, ze vase babo bude mat to iste, co Tvoj muz, ale kludne moze byt aj uplne ok, lebo nik presne nevie,ako sa tam tie alely skrizia...
skus to spomenut doktorovi v CAR, ale pre istotu by asi bolo najlepsie sa nechat vysetrit na hematologii,ci Ty si v tomto smere uplne fit,len sa obavam, ze to - aspon u nas v SR - by bolo dost komplikovane. Urcite ale za tym chod, drzim palce, nech ste uspesni 😉

margarita
17. led 2009

a byt Tebou to riesim ihned, este pred IVF, lebo keby Ti nahodou nieco nasli, aby sa to podchytilo uz hned v zaciatku tehu.

lenoc
17. led 2009

Babyyyyyyyyyyyyyy, vy ste sa teda poriadne rozpisali! ani tak nemam problem s citanim, ako s pisanim potom!
Ale inak som rada.

Margaritka, tiež si pripadám divná, ale myslím, že to, že ten hnusný pocit, že sa nedokážem tešiť, bude postupne s každým týždňom a s každou kontrolou prechádzať. A hlavne, keď už budeme mať za sebou kritický 19 až 22tt a potom ten, kedy je malinké síce nedonoseniatko, ale dá sa zachrániť.

Sivlka, som rada, že si sa nám po dlhej dobe ozvala. Mrzí ma, že Adelka má také problémy, určite sa zakaždým veľmi preľakneš. Ale isto to aj tak stojí za to! 😉

Ali, sľubujem ,že zintenzívnim svoje modlitbičky za teba. Ďakujem za tvoje krásne slovíčka, si zlato. Ano, každé ráno potrebujem svoju dávku, medzi iným aj Anopyrin. Jasnačka, pamätám sa, ako si mi prorokovala, že nám to výjde na prvýkrát.

Ninka, držíííííííííííííííííííííííím palce na pondelkový odber, aby z tej bohatej úrody vajíčok bola aj bohatá úroda embryjok a aspoň jedno nech sa aj poriadne zahryzne do maminkinho bruška. Koľko ti budú vkladať?

Lenka_66, jeeej, ty máš fotečku! Jasné, po srdiečku si dám už aj týždniky do pasu, spravím si radosť. Hi, že máš tvár, akoby ťa včely poštípali? Ja mám také prsia. 😒 😎 Malé, samozrejme, nie vyhádzané. Zato na tvári mám sem-tam tiež nejaký pupák, to som minule nemala.
Tiež som mávala pri smrkaní trochu tmavej krvi. No a tie krvácajúce ďasná som tiež mala a mám to zas. Strašne sa tešíííím z toho. Najlepšie to je, keď mi je tak trochu zle a do toho tá chuť krvi v ústach. Bleee.
Tak v auguste nám napíšeš, aké to je "rodiť ježkov". 😀

Zrnik, ja si ten tripple test dám spraviť, ale aj keby nebol v poriadku, bábo by sme si nechali, veď koľko je aj v dnešnej modernej dobe takých prípadov, že tieto testy vyšli zle a bábo sa narodilo úplne zdravé.

zuzi, som pobúrená.... 😀 😀 😀

Mangel ma vyháňa od počítača, že tu nemám byť dlho a som hladná, tak po povinnej prestávke na údržbu sa ešte ozvem.

Ale ešte jedna ve: Mao, hurááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá.
No, vytešila som sa, gratulujem, ale zatiaľ tak potichučku radšej asi.... Držím palce.

mirip
17. led 2009

ahoj ahoj, ako tak sledujem sú tu už prevažne tehulky dúfam že čoskoro aj ja k vám pribudme, doteraz som bola tichý pozorovatel lebo aj mne zistili trombofílie ale sme mali pauzu, od februára zase nabieham na dokym sledovaný cyklus ale už od teraz mám anopyrin, každý druhý deň pre začiatok a potom sa bude dávka zvyšovať a vraj akonáhle nájdem // hned k hematologovi

lenoc
17. led 2009

Leni, ešte som zabudla dodať, že na to krvavé smrkanie sa radšej spýtaj dokyho, ako vravia aj baby.
Vítam nové, aj "nádejné" trombofiličky. Je mi to všetko veľmi ľúto.
Skybaby, myslím, že vyšetrením na trombofíliu nič nepokazíš. A môže ho spraviť aj gynekológ. Ja som prvýkrát potratila v 12tt(2. x podobne ako ty v 22tt dvojičky, ale dvojvaječné) a už po 1.x mi u gyndoša robili testy na trombofiliu, a keď sa to potvrdilo, poslal ma na hematológiu. Čudujem sa prístupu tvojho lekára, najmä keď si prišla o bábätká v 2. trimestri. Ale ak on nechce, sprav to tak, ako ti radí lenka _66 - cez obvodneho lekára sa dostať na hematológiu.

Tanity, vďaka, že si sa nám zverila so svojm smútkom, musíme spolu veriť, že už bude len dobre a že aj nám budú pri menách svietiť také krásne týždniky, ako má kapp, margaritka a mounty a aj krajšie. 😉

Lenuss, mala som tiež takú kratšiu luteálnu fázu po aborte a tým aj kratší cyklus - 23 až 25 dní, no čím viac času od vtedy ubehlo, tým to bolo lepšie, posledné asi 2-3 cykly som mala 26-dňové, čo bol už úspech. Tak tú LF som mala asi 12-13 dní. No ja som vedela, čím to asi je spôsobené, a že sa mi to časom upraví. No asi ti najlepšie poradí tvoj lekár, hormonálny profil, ako ti radia baby, nie je zlý nápad.

Margaritka, zbaliť si tašku nie je zlý nápad, ale malinká kľudne ešte môže v brušku vydržať. No hlavne si zbaľ tú podstatnejšiu - čokoládkovú! 😀 Len neviem, či ti v nej niečo zostane, kým pôjdeš do porodky.

Marti, tiež som ako ty, neviem "premlouvat" a čo povie doky, beriem väčšinou skoro ako písmo sväté. A spolieham sa v mnohom na neho. Preto ma teraz trochu hnevá, keď mi ešte v nemocke tvrdil, že ano, primár má pravdu, v ďalšom tehu budem od začiatku doma atď. A teraz zrazu, keď sa ma pýtal, ako som na tom s prácou, tak keď som chcela, že ešte tri týždne pracovať a potom ostať doma, vyjadril sa ,že veď v podstate nie je dôvod, aby som bola hneď doma, ale že mám na to na základe mojej anamnézy nárok. 😒 Tak neviem, čo si mám o tom myslieť. no samozrejme, doma budem.
Ak to nám obom a našim drobčekom dobre pôjde, ty budeš moja takmer dvojička v tt.

Zrnik, tanity, prečo mám pocit, že ešte pred hodino, keď som tu bola, ste mali pri menách 13tt a 15tt a teraz je tam už viac?

Molly, myslím, že zulok tu kedysi dávno písala, že bábo môže mať aj svoju vlastnú trombofíliu, na maminu ju určite naprenáša, ale či mu pomôže,ak si mamina pichá injekcia a či je to potrebné, to neviem. Ak je manžel heterozygot, a mlé to nemusí zdediť. V CARe by ti hádam mohli vedieť poradiť- ale radšej ešte pred transferom.

lenoc
17. led 2009

Lenuss, ☹ ž nech je tu 27. január, aby si sa na to mohla spýtať.

Mirip, super, február je tu čoskoro, budem držať palce.

lenka_66
17. led 2009

mollyweasley , podla mna ty si pichat nebudes.ty si zdrava , e tu len riziko ako pisala margaritka ze to drobca zdedi.neviem preco ides na IVF ale ak je chory otec tak sa to moze odzrkadlit v spermiograme.ty by si sa nemala ,, nakazit " . lekarom (IVF) to urcite povedz aby to vedeli oni uz by mali vediet co dalej.

lenusska - hlavu hore , viem ze to je tazke a mnohi ti to aj (mozno) radili.skus tomu nechat volny priebeh tak 2-3 mesiace , mozno sa to podari ak nebudes tolko v strese ( meranie teploty , dlhe cakanie...).pomaly bude jar tak neverim ze to nevyjde 😉

lenoc - dufam ze ma nedopicha ten moj jezulko 😀 .inac cakam na pekne pismenka o srdiecku.

mirip - tak nech cim skor das pracu hetalogovi 🙂 a mozes zobrat aj lenussku

lenoc
17. led 2009

baby, kukám vaše albumy..
Nunik, malá je aká okaňa, o pár rokov budeš potrebovať guľomet na nápadníkov.

Leni, krásne bruško, tých +6 kg ti tuším išlo všetkých do bruška. 🙂

mollyweasley
17. led 2009

Holky, díky za info. Mi právě manžel hlásil hned jak to zjistil, že si v případném těhu budu muset něco píchat, takže asi mu to řekli přímo doktoři. Ale bylo to před dvěma třemi lety a on nemá ponětí, jak to vlastně bylo. No domluva jak sviňa. Zeptám se doktora, kdyby nevěděl, tak zajdu za obvoďačkou...a ta snad už pomůže.
Mějte se hezky.

lenka_66
17. led 2009

lenoc , bohuzial nie zacinaju mi vadit stehna pri chodzi a citim sa mi trasie zadok.no to bude asi aj tymi roznymi tabletkami , B12injekcie a hlavne neskutocne lezanie a nic nerobenie od 4tt.no co uz ak inac drobec nebude tak nech

margarita
17. led 2009

lenoc supeeeeeer, tesime sa s tebou a cakame kedy sa Ti v pase objavia tyzdniky...hlavne nech to tentoraz vyjde 😉 chapem Tvoje obavy, tie kriticke tyzdne su hrozne na psychiku, ale neboj, vsetko zvladnes a prekonas, lebo inak to skratka nejde. A Ty mas na to kooooopec sily, takze to zvladnes 🙂
tasku uz mam zbalenu, nechcem provokovat, ale radsej o nu dva mesiace zakopavat, ako sa potom vystresovat. Zatial tam mam len hroznovy cukor, to nehrozi ze spraskam 🙂 a tu sladkostovu asi zbalim neskor 😵 lebo sa mi cokoladky roztopia dovtedy...ak by som ich nezjedla.

lenka_66, mne az minule sestricka povedala, ze ci pozorujem po tej B12 nieco na sebe, ci mi to robi dobre, a ja ze ani nic zvlastne, preco? a ano na to, ze to ma povzbudzovat chut do jedla a zlepsovat naladu...az teraz chapem, preco sa doktor tak moc cudoval, ze malo priberam...on mi to necha pichat schvalne cele tehu, a na mna to nema zelane ucinky 😀 😀 😀 ale naladu mam kazdy dalsi tt lepsiu a lepsiu...len to vobec nesuvisi s B12 😵 😵 😀

lenka_66
17. led 2009

margaritka ako casto mas tie B12 ? ja 2x

maova
17. led 2009

Všem moc děkuju holky 🙂 Dneska mě nějak přepadl hrozný strach a nemůžu se ho zbavit, ale snad to přejde a všechno bude v pořádku 🙂

lenoc, doufám, že nám to oboum vyjde a budeme hezky v týdnech postupovat společně 😵 Mě už se minule doktor ptal, když jsem tam byla poprvé, jestli chci neschopenku. Tak jsem nechtěla, ale tentokrát si jí hned ve čtvrtek nechám napsat, doufám, že to problém nebude a už se těším, že zůstanu v klidu doma 🙂 Určitě ti pak napíšu, co ty výsledky.