Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lenusska
18. led 2009

lenoc - Dakujem musim sa s nim o tom poradit,lebo dnes sa rozbehla mrska a 10 dni po ovu je to velmi skoro.

lenka_66 - volný pribeh to uz malo,meriam len asi 2 cyklus a zda sa ze niekde ten problem je..Ja ani tak v strese niesom len chcem vediet kde je problem.Som rada,ze som zacala merat uz aspon viem ako fungujem 😀 ..

Dakujem za rady Mam Vas rada...

Drzkajte sa 🙂

maova
18. led 2009

lenussko, zkus měřit ještě další měsíc, dva a uvidíš, jak bude dlouhá fáze po ovu. I mě se teď jednou stalo, že MS dorazila 10DPO, tak mi to přišlo divný, ale další cykly už to bylo v pořádku 🙂 Tak se neboj, občas se to může asi stát 😉

lenusska
18. led 2009

maova - ahojki...No ja som to mala takto : zacala som merat v novembri al az v polk cyklu ktorý bol asi vykyv lebo bol 33 dnový a tam som mala na 10DPO uz spinenie...Potom december 11 DPO uz spinenie a teraz 9DPO spinenie Tak si myslim,ze v tom nieco je....Ci myslis Ty ze nie?...ja som s toho magor 😒

lenusska
18. led 2009

jeej mi vypadlo e (ale,polke) 😀

maova
18. led 2009

lennusko, nerozumím tomu tak úplně, vím jenom podle sebe a svého měření a z toho, co jsem kdy jak četla a slyšela 😉 Mě chodila MS 11 nebo 12DPO, takže si myslím, že třeba prosinec u tebe byl určitě v pořádku, protože MS asi dorazila 12DPO, řekla bych, že i listopad byl dobrý, protože píšeš špinění 10DPO, takže MS asi ještě o den později. Tenhle poslední je teda kratší, ale myslím si, že stát se to opravdu může, tak zkus ještě další cyklus a podle toho uvidíš a třeba už rovnou najdeš // 😉 🙂

lenusska
18. led 2009

maova - Dakujem to by bolo najst tak //....uz sa mi to zda dlho,ze nic a asi hladam dovod aj tam kde neni.. 😒

maova
18. led 2009

lennusko a jak dlouho se teď snažíte?

lenusska
18. led 2009

maova - no nie dlho 😒 podla lekarov....podla mna dost aby ma to tapilo...teraz 9 mesiac...intenzivne

maova
18. led 2009

lenussko, to už mi přijde taky docela dlouho, ale je fakt, že jinak je to vlastně krátká doba, ale když čekáme každý měsíc, jestli to vyjde, tak je to hodně dlouhý. Držím moc palečky, abys byla těhulka co nejdřív 😵

lenusska
18. led 2009

maova - dakujem krasne 🙂

A ty ako??ten testik v albume ?

lenusska
18. led 2009

uverila si uz ?

lenusska
18. led 2009

Ako dlho ste sa snazili ??

maova
18. led 2009

lenussko, dneska už jsem další testík nedělala, ale doufám, že všechno dobře dopadne a tentokrát se dočkáme zdravého miminka 😵 Ve čtvrtek půjdu k doktorovi, tak se potom uvidí, ale snažím se tomu uvěřít 🙂

lenusska
18. led 2009

maova - su tam take silne tie // ze urcite Ti chcu ukazat ze je to pravda...Velmi Ti to prajem a urcite bude vsetko v poriadku 😵 Mam s Vas takuu radost...Ked som sm prisla tak nikde nikto s // a teraz poslednu dobu same //....juuj to je dobre znamenie,ze ste to prelomili 😵

maova
18. led 2009

lenussko, teď se to povedlo pátý cyklus, ale je pravda, že tři z toho byly takový napůl snažící, protože jsem měla pořád nějaké problémy.

maova
18. led 2009

lenus, taky jsem z těch silných čárek byla dost překvapená, protože minule jsem ještě 13DPO měla úplně slaboulinkou, že jsem se zas pár dnů bála dalšího mimoděložního a teď 12DPO taková silná 😵 Já sem k vám nechodím moc dlouho, ale moc se mi líbí, jak všem ty týdny krásně pribývají 😵 a každou chvíli je tu nová těhulka 😵

lenusska
18. led 2009

No od stvrtku uz aj ty budes mat pri mene nejak tie tt 😵 😵

maova
18. led 2009

Snad ano, když bude ve čtvrtek všechno tak jak má, tak je tam už doplním 😉 Vždycky jsem každé těhotenství tajila docela dlouho a stejně to nedopadlo, tak tentokrát jsem to prozradila hned 🙂

lenusska
18. led 2009

maova - a kedze Ti dodame veeela odvahy a tesime sa spolu s Tebou tak tentokrat si nedovoli to inak skoncut ako porodom v 40tt 😵

ferdice
18. led 2009

Ahojte, jsem tu nova, nemohu rict, ze bych mela nejake onemocneni krve, zatim mam vsechna vysetreni pred sebou, ale chtela jsem se u vas poradit. 1xjsem mela spontanni potrat, 2xzamkle tehu, vzdy to bylo cca do 6 tydne, nikdy nebylo srdicko. Rikala jsem si, ze by mohl byt problem v krvi - srazlivosti (teta umrela na plicni embolii, moje i manzelova mamka maji problemy s krec. zilami apod.), ale pak jsem na inetu vystrachala, ze to by se projevilo az pozdeji nez v 6. tydnu, az by se mimi stalo soucasti krevniho obehu. Tak jsem se chtela zeptat, zda tu jste nektere, ktere potracely tak brzy jako ja a presto jim diagnostikovali problem v krvi? Dekuji moc holcinky.
Preji vam tady, at se brzy svych mimisku dockate 🙂

lenusska
18. led 2009

ferdice - ahoj.Mrzi ma o si si prezila 😔 ..Ja Ti nporadim,lebo som len snazilka ale babenky urcite ano..Len tu neni nikto

Verim,ze budes v poriadku a coskoro nas potesis s // 😵

maova
18. led 2009

lenussko, jsi moc hodná, děkuju 😵

ferdice, mrzí mě, že už to tolikrát nevyšlo, doufám, že brzy přijdeš na to, čím by to mohlo být. Bohužel ti taky neporadím, protože jsem měla problém jiný, ale někdo určitě přijde a poradí ti 🙂

ferdice
18. led 2009

lenusska, maova diky holky za vase reakce
maova, drzim palecky at ti to tentokrate vyjde jak ma 🙂

lenka_66
18. led 2009

maova mozno bol tast citlivejsi zato silnejsie ciarky po kratsej dobe, no hlavne ze su 😉

ferdice - spomen to urcite svojmu gynekolovi a ak by bol nevreli tak vseobecnej lekarke. skoda riskovat este raz. podla mna mas narok na tie vysetrenia . mne zistili trombof. az po 3 zamlknutom a teraz si picham injkecie na riedenie krvi a celkom mi rastu tyzdne , to som fakt velmi stastna lebo tiez som ani nevedela co je srdiecko .inac vsetky sme pocas tehu sledovane hematologom.takze pekne prejdi vysetreniami tolko sa ti oplati pockat kym budu vysledky.

margarita
18. led 2009

ferdice, mne sa to iste stalo, co Tebe, tiez najprv spontanny potrat v 6tt, potom nekompletny potrat tiez v 6tt (na den presne ako prvy krat, cca 22dni po otehotneni). Prvy krat nebolo po babu uz ani stopy ☹ druhy krat neodislo vsetko naraz...ale zistili mi MTHFR homozygot a teraz som do tretice uspesne tehotna. Tiez som na liekoch ako my tu vsetky ale dobra sprava je, ze sa to DA !!!! 😀 😀 😀
Netreba verit vsetkemu, co sa na nete popise, kazda sme individualna, takze radim Ti absolvovat tie vysetrenia...a drzim palce, nech to aj Tebe uz do tretice vyjde stastne az do konca 😀

lenka_66, mne pichaju B12 600-vku raz tyzdenne 😉

andys004
18. led 2009

Ahoj kočky přišla jsem vás jen pozdravit aby jste věděli,že na vás myslím a i u toho tam nahoře se za vás přimlouvám 😉 .Dlouho jsem tu nebyla a hned je vás tady více jak čekatelek tak budoucích maminek,že maova 😵 😵 😵 gratuluji a z celého srdce ti to přeji tfuj tfuj tfuj at to tentokrát dopadne na jedničku 😉 .Mějte se všichni krásně opatrujte se a jsem ráda že jste všichni v pořádku i z broučkama v bříškách jen tak dále pa pa pa 🙂 😀 .

zrnik1
18. led 2009

ahojte,
dalsi vikend za nami aj ked ja to ani nepozorujem, ze aky je den..
krasne nasnezilo, boli sme sa sankovat.
Tento tyzden idem na hema a potom do BA k nasim.
Tesim sa.
Ahoj andys
Lenka 66 pekna foto
Je mi zle, idem jest a potom lehnit.
Majte sa krasne a Lenusska mrska jedna dorazila zas? Co si to dovoluje!! Drzana jedna. Ale podla mna to je posledna 😉

lenoc
18. led 2009

Marti, budem držať palčeky na zajtra aj na štvrtok. Taaaaaaaaaaakto veľmi.
Odpoveď mi kľudne napíš tu - verejne, myslím, že aj ostatné baby to bude zaujímať, veď si jedna z nás. 😉

Lenuss, čím ďalej, tým skôr ti tá potvora potvorská chodí. ☹

Zrnik, dufam, že ty si sa nesánkovala, alebo hej? Aj mne je zle. 🙂 🙂 🙂
U nás nesnežilo, máme iba klzisko na dvore, tak sa presúvam k autu a späť buď krôčikmi alebo sa šmýkam.

Leni, ten pocit, že mi vadia stehná pri chôdzi poznám. 😖 Nič príjemné. Ale pre mimi všetko! 😵 (Bohužiaľ, ja to nemám z nášho rastúceho mimi, ale čo už..., to skôr kilečká, čo sa na mňa nalepili po predchádzajúcich tehu, nechcú odísť. 😠 A keď si manžel dovolí poznámočku na moju váhu, odpoviem mu - čo by si chcel po troch deťoch?)

zdravím aj ostatné kočky!

lenka_66
19. led 2009

lenoc , tiez si vravim ze pre babo nech som ako tankodrom , spolieham sa ze to v auguste vybeham 😉

zrnik , uzi si vasich . budes tam mat aj sestru ?

zrnik1
19. led 2009

Sestru zialbohu nie, ale babku a dedka, ktori sa plni energie budu venovat nasmu slniecku. Dedka to po hodinke onudi, lebo krpcek je fakt narocny, ale babka je za kazdu srandu. Konecne uvidim rodicov, este bude aj stromcek...

Babulky a nebojte sa, pri babetkach sa kilecka same stracaju...prechadzky, vysetrenia, plienky kupit, celu noc nespat a male babuliatko na rukach nosit...este aj svyly sa vam zacnu risovat. Vlastna skusenost...