Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lenusska
21. led 2009

maova - lebo sa nedarí.... ☹

Dns som bola na hematologii a mi povedala,ze mi urobi este raz ti testy co stale a na zaklade tých potom ine aby zistila ci neni problem nikede tu 🙂 ma potesila ze ma neodbila

bendy25
21. led 2009

Fakt sa to tu krasne rozrasta...Tehuliek je tu az az, no parada, tesiiiiimmm sa s vami 😀 😀 😀
Niektore z vas vsak nepoznam, vidim a citam o vas prvykrat, no aj vam prajem zo srdca krasne tehotenstvo a este krajsie a zdravucke babatka...
EMICKA: A tiez si mala trombozu? Ja v pravom lytku, a vlastne aj odvtedy beriem ten Warfarin...v maji bude rok, co ho beriem...ako dlho si ho uzivala ty?

maova
21. led 2009

nina, moc gratuluju k oplodněnym vajickum 🙂

lennusko, neboj se, brzy se určitě taky zadaří. A vypadá to, že máš dobrou hematoložku, tak třeba ještě na něco přijde a rychle se to vyřeší 🙂

emicka1
21. led 2009

Bendy já měla trombozu v pravé noze a v levé ruce. A pak nějaké záněty žil 😠 Brala jsem Warfarin asi 3 roky,chodila jsem na ko,ale mě ten quick pořád skákal,někdy přes "1" pak přes "3" No pořád něco.Pak jsem 2x potratila a teď jsem těhotná po 3 a doufám a věřím,že to tentokrát vyjde!!!! Warfarin jsem vysadila hned jak mi vyšel poz. těhot. test.Od té doby mám injekce a Anopyrin.

Lenusko tam moc by jsem ti to přála!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kor,když se to tady tak "rozjelo" 😀 To je moc dobře,že tě Dr neodbila a že se ti bude věnovat! Jen tak dál!!!! Já jsem se tím,že jsem se nedala,dostala až do Prahy k Prof.,který je prý nejlepší v Čechách.Tak hlavu vzhůru a moooooooooooooc držím pěstičky 😵

Nino držím moc palce 😀

lenka_66
21. led 2009

lenoc ako vysledky ?

lenuska - dobra sprava vzdy povzbudi

nina - tak nech sa ti ujmu

baby tehulky co hovorite na neake tehu cvicenie , mozme ho ?

margarita
21. led 2009

lenka, spytaj sa svojho gynekologa. podla mna mozeme, ale napr.ten moj mi akekolvek cvicenie striktne zakazal, a hned ma supol na rizikove a bez vychadzok, lebo tak strasne nechcel "nieco podcenit" aby "sme si potom nic nevycitali..." 😀 tak som radsej neblbla, ale aspon som vela chodila (po lekarskych kontrolach 😉 ) a snazila sa aspon posilovat svaly panvoveho dna na WC a tak...

lenoc
21. led 2009

Babulky, za som tu len na kratko, poobede nam nesiel net a teraz mi je zle, tak tu nechcem dlho vysedavat. Ale aspon malinkemu sa dari dobre, co ma veeeeeeeeeeeeeeeeeelmi tesi. 😵 😵 😵
Mame 4,6mm a krasne bijuce srdiecko. Som velmi rada. Z hemosky mam vysledky, ktore mi dali sestricky, doktorku som ani nevidela. No napisala mi tam, ze acidum folicum 2x denne a dalsia liecba podla vysledkov homocysteinu. Ale ten ja budem mat urcite v norme, tak neviem co zas vymysla! No s dokym sme sa dohodli na anopyrine, predpisal mi 100mg, denne 1/2 tbl.
Mame aj knizku.
Leni, mne sestricka spolu s knizkou davala taky letacik o cviceni pre tehule ,ale s tym, ze mne by to neodporucala.

Ninka, gratulujem! 🙂

Mao, drzim palce na zajtra.

pa. cmuk.

maova
21. led 2009

lenoc, už jsem se těšila, že přijdeš s dobrýma zprávama 😵 Moooc gratuluju 😵 a děkuju za držení palců na zítřek, dám taky vědět 🙂

mounty
21. led 2009

ahojte dievky, matky, tehulky , snazilky 😉 😉

mam jednu otazku, ake mate D-dimery? Mne sa zvysily na 1880 a netusim ci to je velmi vela alebo iba vela 😎 tak nech si porovnam.........ja ani netusim co to je, ale iem posnorit na nete....vopred dik

nunik
22. led 2009

Ahoj mounty ,já jsem byla včera na hematologii a mám D- dimery mírně zvýšené na 880,tak sama nevím jestli je moc nebo málo.Ale doktorka řekla že je to v pořádku,tak snad je. 😉

nina23
22. led 2009

Ahojte babulky. Zajtra idem na vklad embrii, babatiek 🙂 . Kedze mam trombofiliu, bola som u hematologicky a mam si pichat clexane, den pred vkladom. Mate s pichanim clexanu niektora skusenosti? Zacali ste pichat uz pred transferom? dakujem 😵

zuzla80
22. led 2009

Ninka ahooj, ja som ti už písala ohľadne anopyrinu na IP, ak si pamätáš 😉 Tak ak môžem tak ti rada poradím resp. odpoviem aj na Clexane. Ešte som si ho síce ani raz nepichala, lebo mne až teraz po dvoch abortoch zistili antifosfolip. protilátky, takže to bude u mňa tiež premiér a tiež sa chystám na KET. Mne lekárka vravela, že si ho mám začať pichať pár dni pred transferom - neviem síce čo to pár dni znamená, ale začnem asi také 3-4dni pred. Ja mám Clexane 0,4. Držím palce, nech to dobre dopadne 😉

tanity
22. led 2009

ninka, tesim sa z toho veeelkeho cisla 😵 😵 😵 takze zajtra je den B...(babatiek 😵 )..juuj budem na teba silno mysliet...a kolko si date vlozit?
co sa tyka pichania, urcite ti aj vysvetlila sestricka na hematolo, ako si clexan pichat...ak nie, jednoducho si priloz obe dlane vedla pupka a predstav si take tie pomyslene stvorce-obdlzniky, ktore po bokoch pupika vytvoria...to su najlepsie miesta na pichanie 😉 ale tie svoje miesta si najdes casom sama...take, kde to neboli..lebo na niektore miesto staci len injekcijku prilozit a hned auuuuu, a na ine to ani necitis 😉 ja by som ti len poradila drzta sa rady lekarky...teda si si uz dnes pichla? mne sa na 1x taaak tirasla moja prepotena ruka 😅 teraz som uz profik xixi
drz sa este raz na zajtra, je to veliky den 😵

ddimery su svinuchy 😠 ale tak rychlo ako idu hore mozu ist aj dole..ak si dobre pamatam, norma je do 250 a cosi..ale lekarka mi vravela, ze aj do 500 sa "akoze" da...ja som uz pri 380 mala problemy 😖 takze je to asi na cloveku...teraz mam nadhernych 150, v zivote som take nizke nemala....ale zda sa mi nad tisic uz dost 😖 mounty, nunik, aj si pichate heparin?

lenocka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 nadhera xxx drzte sa aj nadalej xxx

lenuska 😔 😔 😔 snad sa uz coskoro zadari...a uz nebudes smutnucka...xxx

margaritka, ty uz aj pomaly do nemocnice pojdes 😨 wauw....to musi byt nadherny pocit takto sa balit a chystat 😵 drzte sa xxx

pekny dnik dievcata xxx

nina23
22. led 2009

Ahoj Zuzi, pamatam 🙂 . Ja si ho pichnem dnes, tiez mam 0,4. Musim si este nastudovat, kam sa picha, ci do bruska alebo stehna, snad to nejako zvladnem 😉 ..neviete babulky?
Uz som cela taka nesvoja, je to prvy krat a som plna ocakavania..ako kazda z vas 😵 .
Dakujem za radu 😉 a povzbudenie...dnes ho potrebujem, ako nikdy predtym 😉 ...ale proste tomu verim 😵

maova
22. led 2009

Ahoj holky, tak mám po dnešní kontrole, máme malou bublinku 🙂 a za týden zase utz a když bude srdeční akce, dostanu fraxiparin 🙂

margarita
22. led 2009

lenocka a mao - gratulujeeeeem k dobrym spravam 😉 len tak dalej.

mounty - na papieri z Centra lekarskej genetiky, ked mi zistili MTHFR mam aj hemokoagulacnu diagnostiku a tu pisu, ze: D-Dimer kvantitativne - referencny rozsah 0-470 ug/l.
ja som tam vtedy mala 169 ug, ale to som nebola tehu. Posledny odber krvi som mala 0,71 mg(!)/l a to uz tam pisu, ze mierne zvysene,a v tehu je to normalne. Tych Tvojich 1880 vyzera hrozivo, ale to su ug alebo mg? 🙂
A Johanka ako, poslucha maminu? myslim na vas casto, drzte sa...som zvedava, ktora bambulka pojde prva von 😵

No a prisiel na psa mraz 😀 dostala som dnes Fraxiparin. Od zajtra skonci moje sladke uzivanie si Anopyrinu...mam len jednu otazku:
Naozaj si to mam skusat pichat do bruska? V tomto mesiaci? ved ja uz ho mam take napnute, ze koznu riasu nevytvorim ani omylom 😎 aspon sa mi zda...kde ste si vy pichali pred porodom? co takto zadok, stehno...to sa nemoze?

maova
22. led 2009

margaritko, moc děkujeme 🙂 A držím palce, ať zvládneš v pohodě injekce 😉

lenka_66
22. led 2009

ninka , kedze my sme pocali prirodzene tak injekcie mi dali hned pri // v 3tt.pani doktorka je ta ista a dala mi presne to co tebe.

lenoc nadherne rozmery a tisko grtulujem k srdiecku.

maova tak len odychuj aby si o tyzden bola nabalena s fraxiparinom.

margaritka , neboj sa ono to je bezpecne urcite by neriskovali.odporucaju plece no ze to je bolestive.niekde som citala ze do stehna len v krajnom pripade aj to treba vediet kam.( ze je tam viac zil aj tepna abo nieco take , no ale to si uz nepamatam).inac mas krasne cislieko co nevidie prva bude 4 😉

mounty
22. led 2009

ahoj margaritka, ja si od zaciatku picham iba do stehna, je to vraj to iste a ked tam mam viac tuku tak najma bezpecnejsie.........Johanka sa ma fajn, dnes sme boli na poslednej poradni a mala 2730, celkom pekne, od buduceho tyzdna patrim uz na Antolsku........

co sa tyka tych D-dimerov, tak vdaka za rady aj info, nieco som si uz nasla aj sa pytala doktora, vraj to nie je az take zle lebo pred porodom sa prirodzene zdvihaju.........vraj to po porode klesne, tak som zvedava.......

majte sa, myslim na vas vsetky.....papa

andys004
22. led 2009

Ahoj kočky,jsem tu jen na skok jsem ráda,že čtu samé dobré zprávy jen tak dál jste všichni šikulky 😵 .Moje známa mi poslala pár informací ohledně té naší trombofílie, 😠 😝 bohužel to nejde dát sem na net tak vám to pošlu v mailu bohužel nemám na všechny tak si když tak přepošlete.Možná v tom článku najdete spoustu zajímavostí tak jako já.Mějte se všichni krásně a držte se 😉 .

Dlouho tady nebyla Alinuška halooooo Ali kde se nám touláš 🙂

nina23
22. led 2009

Ahojte babulky, kam si pichate clexane, do bruska alebo do stehna alebo kam?

lenka_66
23. led 2009

ninka , tak ja sama nikam nedokazem to.no moj drahy sa ujal tejto funkcie.po kazdom pichnuti do brucha sa s nim rozprava.je to celkom mile.no a smeje sa ze takto pravidelne si este nikdy nezapichal 😉

kell
23. led 2009

Ahojte babulky!
Teeeda to jsem tu nebyla tak dlouho, že jste toho tolik popsali? Málem jsem to ani nedočetla!

Ale píšete tu samé dobré zprávy!!! Je to moooc fajn a hlavně je to motivující 😉

Taky zdravím všechny nové "trombofilky"

Lenusska, já mám taky občas depku! Měla jsem akorát před 14dny skvělou náladu, že jsem po tom mimoděložním dostala bez inj. sama od sebe MS, tak jsem byla šťastná, že funguju normálně, ale teď mě zas přepadají všelijaké blbé myšlenky, že co když mi ten druhý vaječník třeba nefunguje! Při každé MS i teď mě právě bolí jen ta levá strana, kde už vejcovod nemám..... no prostě blbnu!Ach jo! Už jsem zase začala měřit BT, tak jsem zvědavá, co z toho nakonec vyčtu. Jo a k té krátké luteální fázi, myslím, že jsem někde četla, že by to mohl být nedostatekprogesteronu a na to mi dala moje Dr. Utrogestan.

Myslím, že jsem tu i četla něco o tom Utrogestanu a Duphastonu, jestli ho my trombofilky můžeme. Utrogestan je přirozený progesteron, není vyrobený uměle, narozdíl od Duphastonu, takže bude určitě téměř stejný jako ten co si vyrábí tělo, navíc je ho v jedné tabletě daleko vice než v Duphastonu. Já jsem ho teď při tom posledním těhu užívala, i když jsem si píchala Clexane. A je to pro mě úplná úleva, že jsem ho brala, měla jsem větší pocit, že se nemůže nic stát- teda v případě, že by si ho moje tělo nevyrábělo dostatek samo! Ale hematologa jsem se neptala, jestli ho můžu brát. Zkusím se ho zeptat příště!

Holky berete tu někdo i Anopirin + injekce? Mě se teda v nemocnici úplně divili, že mám obojí, tak nevím.

Emiiii, jak se máš kočko? Už se těším až nám tady za pár týdnů napíšeš, jestli je to Rozárka! Hrozně to letí! Kdyby mi to minule vyšlo, měly bysme úplně stejný termín porodu, taky mi to vyšlo na 15.7.! Ach jo.... ☹

Nina držím palečky ať je to O.K.

Ferdice já mám MTHFR C677T homozygot a přišli na to až po 2.abortu 1x samovolný, 1x missed a do třetice mimoděložní těhu. Ty aborty jsem měla vždy do 6tt, tak jako Ty, vyloženě mi to připadá, že jde taky u Tebe o MTHFR! Určitě bych bombardovala lékaře ať mi udělají vyšetření! Držím palce ať se brzo příjde na příčinu a jsi těhulka!

Lenoc to je krásné, že máte srdíčko! Já už chci takyyyy!

Mounty moc na vás myslím a věřím, že se všechno v dobré obrátí!

Všechny vás moc zdravím a přejii krásný víkend!

lenusska
23. led 2009

kell - no aj ja som to citala a 27.1 idem k DR tak chcem aj poprosit o hormonalny profil a na tu luteálnu fázu sa opytam.Na tie tabletky Utrogestan a Duphaston som sa pýtala ja ci mozme...Uvidim co mi povie lekar a ci mi nieco da hned alebo pockame na hormonalny profil.
Uz som bola aj u hematologicky sa postazovat 😅 a bola som prekvapena lebo ma neodbila ale povedala,ze mam prist opat na testy co mam tie dedicne a podla nich mi urobi aj ine ci nieje problem v krvi ze sa nedari.Tak tam idem 2.2.....konecne mam pocit,ze to niekto zacal riesit.Ja viem,ze 9 mesiacov s lekarskeho hladiska neni vela ale pre nas co tuzime je to neskutocne dlha doba.

tanity - dakujem a mas krasne 15tt 😵

Lenoc - krasne rastie 😵 uz ma teraz urcite oooveela viac 😵

Dakujem za povzbudenie , veeelmi to pomaha..Mam Vas rada 😵 Drzte sa

lenusska
23. led 2009

kell - este k tej BT tiez ju meram tak potom napis ako sa javi ta Tvoja..Verim ze je vsetko v poriadku a funguje aj druhý vajecnik len je ho menej citit..

kell
23. led 2009

lenusska a zkoušela jsi pít v první fázi - do ovulace čaj z Kontryhelové nati?Tuším, že u Vás se kontryheli říká Alchemilka 🙂 ! Já jsem ho pila a měla jsem Ovu vždycky v polovině, tak to vyzkoušej, má vliv i na výšku děložní sliznice! Já ji měla tenkrát po výškrabu při pití kontryhele už za pár dní narostlou tak jako bych výškrab ani neměla, až se Dr. divila jak mi hezky narostla a proti kontryheli ani nic nenamítla. Bt jsem začala měřit 7 den a pak jsem pár dní neměřila a začala zase 11 den nebo tak nějak teď nevím přesně musela bych se koknout do grafu, ale když jsem to srovnávala s předchozím grafem, tak to vypadá, že ovu bude posunutá tak o dva dny později, tak uvidím jak dlouhá bude lut. fáze až mi zase dorazí MS. je fakt, že teď měřím jen z důvodu abych veděla jak to funguje s tou teplotou, jestli klesne před MS. Vždycky když jsem měřila předtím, tak jsem hned ten měsíc otěhotněla, tak jsem nezjistila, jak to je s tím poklesem. Chci to teď vyzkoušet, stejně nemůžu ještě otěhotnět 😢 .

lenusska
23. led 2009

kell - aspon yistis ako fungujes ja Ti sem hodim moj graf ked chces...minuli mesiac bol krasny ale skoncil uz 10DPO mrchou.Neskusala som ten caj lebo ja sa nejak bojim toho co mozeme a co nie...Mozem zacat aj teraz?Dnes mam 6 DC??...to len do ovulky a potom sa uz nesmie?Nemusim sa bat ci ovu neni skor ako podla grafu?

Prepac toolko otazook.

lenusska
23. led 2009

http://www.fertilityfriend.com/home/23d11f

Moj grafik ...Pepacte ze ho sen davam..Chcem ukazat Kell co si o tom myslííí

kell
23. led 2009

lenussko, ten čaj se má pít do ovu jen proto, že se v těhu nemají pít bylinky, a taky může způsobovat stahy dělohy, takže kdyby tam byl mimísek tak ať ho to nevyprovodí ven ☹
jinak jsem se koukala na ten Tvůj grafík, je dvoufázový, což je znamení, že ovu probíhá, ale já mívám po ovu teploty spíše 37,0 a víc. Určitě záleží na každém těle, jsme všechny jiné, ale možná, že by ty nižší teplotky mohly znamenat i ten nedostatek progesteronu a když k tomu přičteme i tu kratší luteální fázi, kdoví. Každopádně do toho hormonálního profilu bych šla. Jinak je tu určitě i téma o kontryheli, tak se zkus kouknout, co píšou holky. jdu nastudovat, jak se sem vkládají ty grafy a šoupnu ti ho sem. Doufám, že to holkám nebude vadit. 😅

kell
23. led 2009

lenussko, ten je z října 08,
http://www.fertilityfriend.com/home/1ff219