Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

margarita
26. led 2009

ahooojte kappusiatka - bambulky 😉 viem, ze nemam za sebou tolko injekcii ako vy tu, ale asi prave preto ma to tak desilo, ze zacat pichat do bruska mesiac pred TP uz veru chce odvahu 😀 ale tej ma moj muz nastastie dost (aj na rozdavanie).
Mam Fraxik 0,3 a picha mi to kazdy vecer na dobru noc zboku do bruska, tam su celkom pekne riasy 😵 zatial mi nespravil ani modrinku, a napriek mojim obavam sa to v pohode da vydrzat...len mame srandu z toho, ze nasa bambula sa vzdy pocas a po pichani hmyri odusu, tak asi chudatko citi, ze som v strese a nieco sa "vonku" deje 😵

drzte sa tu vsetky, myslime na vas 😉

kapp
26. led 2009

Margaritka - tá moja bambuľka tiež kope, keď nás tatino ráno pichá - no my si dávame včeličky do ramien - momentálne preferujeme iba pravé rameno, na ľavom mám totiž modrinku u modrinky = niet kam pichnúť = čakáme, kým sa zahoja 😉 ...

A tí naši manželíkovia sú ale šikuliatka, že?

andys004
26. led 2009

Ahoj kočky,
Kapp jsem ráda,že se tobě i miminku daří 😵 😀 a taky to už máte za pár.Já jsem rodila bohužel 😝 císařským řezem (pár článků dopředu jsem to psala),ale bylo to z důvodů nepostupujícího porodu.Injekce jsem dostávala většinou mezi osmou a desátou hodinou ranní jezdila ke mně sestřička tak podle toho jak to stíhala.Pak jsem šla k dr. na prohlídku při prohlídce mi udělal hemiltnův hmat(nevím jestli se to takhle správně píše) a poslal mě preventivně do nemocnice měla jsem jeden den po termínu tak prý,že s mojí diagnózou bude lepší když už budu v nemocnici a že pravděpodobně po tom hmatu se rozrodím.V odpoledních hodinách jsem nastoupila do nemocnice s tím,že na porod si ještě chvilku počkám,ale v sedm večer to začalo a ráno byl císař a ani nevím jestli jsem ráno dostala svojí dávku fraxíku.Delší den jsem už normálně v ranních hodinách dostala svojí injekcičku na krvičku . 😅 Krvácivost u mě nebyla skoro žádná.No to jsem se zase rozkecala chtěla jsem to napsat zkráceně,ale nějak to nevyšlo.No nic tak já pádím mějte se všichni krásně a opatrujte se pa pa pa. 😉 🙂

maova
26. led 2009

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat. Jste tu některá, která máte "jenom" mutaci MTHFR a po potratech vám nakonec pomohl nízkomolekulární heparin?
Byla jsem dneska zase na hematologii, zase jiný doktor a zase názor, že tahle mutace s potratama ve 23 a 20tt nesouvisí. S jinýma mají zkušenosti, že se jim podařilo těhotenství donosit a s mutací MTHFR ne ☹ Sice nakonec řekl, že heparin neuškodí a nechce tedy úplně říkat, že to není možné, ale ty zkušenosti prostě nejsou.

andys004
26. led 2009

Maova já mám MTHFR 677T a těhotenství jsem zvládla 😀 s Fraxiparinem 0,3ml i když moje ztráty byly vždy kolem 6tt.Bojuj a nebo změň lékaře držím pěstičky pa 🙂 .Můžu se zeptat kam chodíš.

maova
26. led 2009

andys, moc děkuju 🙂 Gynekolog mi určitě dá Fraxiparin, hned jak bude srdeční akce, doufám, že bude 🙂 Na hematologii chodím na Karlák a byla jsem u třetího doktora a všichni se tak nějak shodují 😒

maova
26. led 2009

Já se jenom bojím, aby to bylo tou mutací a znovu se to neopakovalo, už mám pocit, že bych to znovu nezvládla 😢

andys004
26. led 2009

Maova neboj určitě to tentokrát dopadne dobře zkrátka MUSÍ 😉 držím všechny prstíky co mám i na nohou 😵 .Já vím jak se cítíš ja ještě těhu nejsem a strch mám z toho taky drž se pa pa pa.

margarita
26. led 2009

ahoj mao 😉 ja som tiez to iste co andys (MTHFR 677T) a tiez straty boli este v 6tt, a az do 36 som mala "iba" moj oblubeny Anopyrin, Fraxiparin mi nasadili az teraz mesiac pred porodom. Ked su taki mudri, nech Ti teda povedia, s cim to suvisi... ☹ co lekar, to iny nazor.

maova
26. led 2009

Andy, moc děkuju 🙂

Margaritko, taky moc děkuju, hned jste mě trochu uklidnily 🙂 Jsem ráda, že gynekolog je takový, že to prostě zkusí a nehledí na studie a na to, že se o tom moc neví. Je fakt, že říkal, že už dva takové případy měl, takže nějakou zkušenost s tím má 🙂 Dneska ten doktor říkal, že se právě vůbec nemusí přijít na to, čím to je. Že třeba ten heparin pomůže, že tam je ještě něco skrytého. Že umějí zjistit třeba padesát procent věcí, ale něco prostě nedokážou. A to jsem si do nedávna myslela, že jsem naprosto zdravá 😀 Pomalu ani chřipku jsem neměla 😀

zulok
27. led 2009

Lenka 66, jooj, dufam, uznic nebude boliet, hlavne ze je ababtko vporiadku

MArgaritka, gratulujeem k usmesnym vcelickaaam
a pichala som si 6 tyzdnov po porode..spravili mi potom na hemoske odbery, boli vporiadku, tak som potom uz nemusela

Kappuska, jeeejda, vam to leti, ze na MD 😀 😀 tesim sa, ze ste vporiadku.. tie biele krvinky, to si este v norme. ta je do 13.ooo, ja som v tehu vzdy mala okolo 11.000 az 12.000, ale potom co mi tak stupli, tak to som mala 16.000 a potom behom dvohc dni stupli na 17.000..tak neboj.. a suepr, ze si vas pekne strazia a ste vporiadkua krcok drzii. juchuuu, len tak daleeeeej... teda leri to strasne ryychlo

Maova, ja mam MTHFR C677T homozygot a clexane pomohoool, kuk Matusko.. predtym berz clexanu mam 2 anjelickov, 8tt a 5tt

pozdravujeem vsetkych. prepacyte, ale teraz viac pisat nestiham,..Matusko mi okupuje PC

maova
27. led 2009

zulok, moc děkuju 🙂 Hned si zase víc myslím, že to teď musí vyjít 🙂

lenka_66
27. led 2009

maova klidek vsechno bude fajn 😉 .

tak ja som dnes bola na NT usg.drobcek je uplne zdravy ,ma vsetko co mam mat a ziadne vrodene chyby 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 .doktorka mi musela buchat po buchu aj kaslat som mala aby sme ho zobudili nic.nemal nas ani v tej mini pate.len tak vysunl nozku akoze daj pokoj a spinkal dalej.ked som bola v noci na pohotovosti tak bol neskutocne zivi.asi budem vsetky usg. absolvovat v nocnych hodinach 😀 .bol aj otecko a povedal ze teraz uz to ma ako DNA lebo on rano nerad vstava no buntosi do noci.

lenoc
27. led 2009

Ahoj kočky!
Leni, gratulujem. 😵 No, ale budeš mať o zábavu postarané, keď ten váš drobček bude mať takéto nočné maniere aj neskôr - keď bude maminu v noci buntošiť a kopkať a čo len potom, keď bude na svete!

Mao, kedy ideš najbližšie na gynekológiu? Mne tiež hematologička, že načo anopyrin alebo injekcie, ale gyndoš spomínal, že mal viacero pacientiek - tehuliek a aj úspešných tehotenstiev práve vďaka anopyrinu či heparínu. A predtým im tehu nedopadli dobre a nebolo im okrem MTHFR alebo inej trombofílie nič. A tiež vravel, že mu manželka doniesla štúdiu, podľa ktorej trombofília nesúvisí s potratmi a teda netreba ju lečiť v tehu heparínom. Ale hneď dodal, že na tehotných sa testy aj tak nerobia, takže také štúdie nemôžu byť smerodajné.

Zuzi, veď aj Matúško chce vidieť, čo to tá jeho mamina stvára a chce si všetko vyskúšať. Šidielko malé.

Kappuška, so msa už o teba aj bála, som sa teda ptešila, že si sa nám ozvala a že (takmer) všetko je v poriadku. Ako sa má Nanuša? A čo tá vaša "milá" prababka?
Ja vôbec neviem ☹ , čo sú to tie D-diméry, ja nič také vo výsledkoch testov na zrážanlivosť memám..... 😲

Inak sa máme fajn - teda, ako kto,že... 😉 Malé asi dobre, mame je zle ráno a potom "už len" poobede až do večera. Už som aj 2x zvracala. Tak dnes sa už a to psychicky pripravujem. V piatok si idem po PN, v pondelok ju zanesiem a potm ma už žiadne drzé decká nebudú stresovať. Samoška, nie všetky sú také....Budeme si aj s drobčekom pekne krásne doma oddychovať.

Margaritk,a tak prvá injekcia je za tebou, už len pár a z previazanej škatuľky vyjde Bambuĺka.

maova
27. led 2009

lenka, no pokusím se 😀

lenoc, teda, tobě je pořád takhle špatně? Tak snad to brzy přejde a je dobře, že zůstaneš doma 🙂 Já jsem tentokrát zůstala taky rovnou doma. Jinak ke gynekologovi jdu ve čtvrtek, tak už se těším 🙂 Na té hematologii taky všichni říkají, že je heparin zbytečný, když je jenom MTHFR, že to vlastně ani není považováno za trombofilní stav. Ale gynekolog si to naštěstí taky nemyslí a měl dva takové případy, kdy to dobře dopadlo 🙂

mabe
27. led 2009

AHoj holky, na teto diskuzi jsem byla jenom parkrat - pravidelne sem nechodim. Chtela jsem se preptat. Mela jsem dva MA vzdy v 8tt. Pravdepodobne to bylo zpusobeno: prvni - hned po vysazeni HA - vyvolavacky a diky hormonum jsem otehotnela - asi telo jeste nebylo pripraveny a podruhe me po MA zjistily chlamydie. Mela jsem vytok na zacatku tehu, ale dr. me neudelala ster a dala me cipky na zavadeni. Pozn. mam jiz jinou dr. Pak mi zjistily MTHFR heterozygot. Zadne doporuceni od geneticky specialni nebylo. Jenom vitaminy, vyvarovat se infekcim a tak. Moje gynekolozka rikala, ze neni treba s tim tedka neco delat. Nevim, jestli zamysli neco delat v tehu...Ale asi ne. Hodne lidi co ctu - bylo poslanych na hematologii. Tedka premyslim, jestli se nemam nechat od prakticeke dr. poslat na tu hematologii, aby me zjistilly hladinu homocysteinu. Porad nad tim premyslim. Nechci neco zanedbat, ale nechci zase plasit. Ja vim, jistota je jistota. Fakt nevim. 😒

mabe
27. led 2009

Jo, a jeste jsem zapomela, ze to taky mohlo byt stitnou zlazou. Zjistily mi hypofunkci - to take mohla souviset s myma cyklama rozhozenyma.

maova
27. led 2009

mabe, já vůbec netuší, co ti poradit, protože mě přijde, že mi víc pomáhá gynekolog než na hematologii. Ale uvidíš co ostatní, třeba budou mít lepší zkušenosti 😉 Já jsem se na hematologii objednala taky sama, abych něco nezanedbala, ale i kdybych to neudělala, tak jsem na tom stejně 😉

zrnik1
27. led 2009

Ahojte babule,

Vsetky vas pozdravujem a drzim palce a myslim na vas. Zatial, ako citam, tak je vsetko OK a to je super.
Dnes povedala hematologicka, ze mam krv na 1 s hviezdickou. Velmi ma to potesilo 😀 .

Lenocka to je dobre, ze ti je zle.Mne je zle stale a to som uz 17tt.Som zvedava, ako to bude pokracovat.Ale aspon mam istotu, ze je to v poriadku, ked mi je zle 😉 .Uz zachvilu ta caka treti mesiac. Velmi ti to prajem 😉

Kappuska a Margaritka vy ste moje svetielka nadeje. Chcem to dotiahnut az tam, kde vy...Ako sa hovori, radsej skor ako teraz.Uz by ma to polozilo...., ale ja verim...

A samozrejme mounty...to je hrdinka...Co si si preskakala...fuha...

Pekny vecer, idem jest

zrnik1
27. led 2009

Zulocka a Matusko je pri compe??
Risko ked sa zazarie do nejakej hry, tak ho odtial s placom tahame. To sa nezda, ale zavislost je taka potvora. A co hovori mATUSKO NA TELKU? Pozera krtka?

lenka_66
27. led 2009

zrnik vitaj doma a nech sa ti krvicka pekne drzi 😉

zrnik1
27. led 2009

dakujem 😉

mirip
27. led 2009

takže dievčatá, už beriem anopiryn, preventívka po kyrete je ok a už nám v ceste aby sme mohli začať snažiť stojí len sono budúci týždeň, tak tehulky popluvajte ma pre štaste ked vás je tu tolko 😉

zrnik1
27. led 2009

MIRIP urcite sa vsetko podariiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
tfuj tfuj

maova
27. led 2009

Mirip, držím palečky a taky plivu pro štěstí, tfuj tfuj tfuj 🙂

maova
27. led 2009

zrnik, krásné zprávy s krví 🙂 Jen tak dál, určitě už bude všechno dobré 🙂

mirip
27. led 2009

vdaka hádam sa podarí skôr ako to prvé /po 3ROKOCH/a nebudeme tak dlho čakať a teraz ked už sa vie že aj ja som bola "taká pažravá" a trombofílie mám aj ja tak hádam to aj bude dobré do konca......... 😕

lenusska
27. led 2009

Baby ja som dnes bola u DR...odniesla som mu grafy a pýtala sa akoto ze mam dobre výsledky ked u mojej bývalej dr boli zle a bola uz naplanovana laparka koli endomrche no potom som ju zrusila aj koli tomu co mi povedal ked mi robil on este jeden ultrazvuk / vtedy som este nebola jeho pacientka /...tak z teraz su dobre,ze to mohol byt zapal vtedy aj ked nevylucuje sa aj to ze tam endomrcha je no výsledky tomu nenasvedcuju..tak sa ma pýtak ako sa mam..kamoska mi vravela ze on BT velmi neveri ale asi som mu to podala inak lebo si este aj vyhladal stranku na nete a pozeral ako funguje a dal si ju medzi oblubne polozky a povedal velmi pekne na to co som mu vytlacila..potom povedal,ze on by teraz iesil tu LF kedze je kratka a dal mi DUPHASTON ..Musim este volat hematologicke ci ho ozaj mozem.A ze ked do 3 mesiacov nic tak komlexne vysetrenie aj mna aj partnera.Ze to este skusime takto najprv.

uff...takto vela som snad ste nenapisala 😀

lenusska
27. led 2009

Mam ho brat od 15 DC pocas 12 dni 2xdenne 1tabl ....Este radsej zavolam hematologicke ale on vravel ze mozem...Al musim sa spýtak ked mi chce robit aj hematologicka tie testy a idem k nej v utorok ci mozem zacat brat teraz..mala by som zacat v pondelok ci to neovplyvni vysledky.
.Co poviete ???

lenusska
27. led 2009

Baby a mozem k tomu aj Alchimelku ?Aby toho zase nebolo vela...hmm